Ikka
16.04.09,07:31
Chcem sa opytat. Podla paragrafu 48 , cislo 2 je mozne pracovny pomer na dobu urcitu dohodnut najdlhsie na tri roky. Pracovny pomer na urcitu dobu mozno predlzit alebo opatovne dohodnut v ramci troch rokov najviac jedenkrat. Mna vsak zaujima bod 4, odsek d, kde sa pise, ze dalsie predlzenia do troch rokov alebo nad tri roky je mozne z dovodu - dohodnuteho v kolektivnej zmluve.
V nasej kolektivnej zmluve je uvedeny dovod zabezpecenie flexibility kapacity pracovnej sily a teda pracovny pomer sa moze v priebehu 3 rokov od prveho nastupu predlzit 5 krat. Zaujima ma, ci je to v poriadku. Prakticky podla tohoto bodu si moze zamestnavatel predlzit zmlvu kolko krat chce /v tomto pripade 5 x krat/.
mzdarka renca
16.04.09,05:40
No, vaše odbory veľmi nestoja za zamestnancami. A myslím si, že 5x predlžovať PP, aj ak to máte v KZ, je nesprávne, resp. mal by tam byť uvedený vážnejší dôvod, ako napr. vážne prevádzkové dôvody a pod.

Nepáči sa mi to, ale to je len môj názor.
Ikka
16.04.09,06:46
Tiez si to myslim. V bode 4 odsek d vsak nie je konkretizovane, ktory dovod by to mal byt, respektive nemal byt.
terezamaria
16.04.09,11:41
Kolektívna zmluva by mala byť v súlade so ZP, pokiaľ nemá ešte lepšie riešenia uvedených paragrafov ako ZP.Nároky, ktoré vznikli z kolektívnej zmluvy jednotlivým zamestnancom, sa uplatňujú a uspokojujú ako ostatné nároky zamestnancov z pracovného pomeru. Pracovná zmluva je neplatná v tej časti, v ktorej upravuje nároky zamestnanca v menšom rozsahu než kolektívna zmluva.