IgyPop
16.04.09,09:24
Ahojte,

chcem sa spýtať, aký máte názor resp. skúsenosti s kvalitou tehly z Pezinka.

Momentálne majú akciu na tehly, ale stretli sme sa s rôznymi (negatívnymi) skúsenosťami iných, ktorí ju nedoporučujú :confused:

Ď.
IgyPop
17.04.09,06:45
Dik za info. Hladal som aj na iných fórach, a síce nebola chválená ako top kvalita, ale tiez nebola nejak výrazne zatracovaná.

220870 más s tým konkrétne skúsenosti, ako sa jej nekvalita prejavuje v praxi?
220870
17.04.09,15:36
Škoda ,že som to nenafotil.Po tuhej zime spred štyroch rokov spodný rad tehál (pezinských) na hrubej stavbe domu zmrzol a rozpadol sa na prach.len pripomeniem ,že to bol jeden zámrzový cyklus čo je aspoň u mňa vrchol babráctva .Tj zamrzlo v decembri a rozmrzlo v marci.Pezinská tehla je v porovnaní s konkurenciou niekde v stredoveku.Pokrútené rozpadávajúce sa tehly nepravidelných tvarov (najmä priečkové tehly), pravý uhol je v Peziku Španielska dedina. Tieto tehly málo kedy vydržia transport na stavbu cca 20% sa rozpadne skôr ako ich dostane murár do rúk.
Ak vám môžem doporučiť tak, Seta alebo veľmi kvalitný Wienerberger vozia z Poľska.
mariannak
17.04.09,16:21
Keď rozprávate o pezinských tehlách - to sú tehly Britherm ?
220870
17.04.09,17:58
Keď rozprávate o pezinských tehlách - to sú tehly Britherm ?
Wienerberger
andreaS
17.04.09,18:06
wienerberger je pezinska tehla??

neni to nahodou termobrik?
220870
17.04.09,18:28
Wienerberger je názov firmy a thermobrik názov výrobku.Podobne ako Citroen a Berlingo.
http://www.wienerberger.sk/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/List05&c=Page&cid=1206467780241&sl=wb_sk_home_sk
220870
17.04.09,18:38
Keď rozprávate o pezinských tehlách - to sú tehly Britherm ?
Wienerberger, je ak sa nemýlim majoritným vlastníkom Ipeľských tehelní.Britherm vyrábajú práve tam.Táto tehla je kvalitnejšia ako Pezinská.Aby som vás nemýlil .U pálenej tehly veľa záleží od hliny a miesta fabriky kde sa tehly vyrábajú ,nie od mena výrobcu a názvu výrobku.
andreaS
18.04.09,08:24
ja mam na mysli pezinske tehelne a ich termobrik... wienerberger nema tehlu s tymto nazvom... wienerberger ma porotherm...

http://www.pezinske-tehelne.sk/
IgyPop
21.04.09,06:45
220870 pockat, mozno tu dochádza k nedorozumeniu.

Pezinské tehelne vyrábajú tehly "TermoBRIK" a pokial mi je známe, tak Wienerberger ich nevlastní, resp. s nimi nic nemá.

Wienerberger vyrába tehy "Porotherm".

"Britterm" vyrábajú Ipelské tehelne.
kinetic
24.10.09,17:16
Pezinok vyrába tehlu Thermobrik, aby bolo jasno
day
08.05.11,12:03
ma niekto nove skusenosti s tehlou ThermoBRIK, v okoli vela ludi stavia z tejto tehly.
na stranke pisu, ze kupili novu technologiu.

dakujem
janula94
08.05.11,16:54
My máme z pezinských tehlí pivnicu, robili sme ju vlani na jeseň, tiež bola akcia a nemali sme žiadny problém. Boli o.k., ku každej palete bolo 1 vrece malty zdarma.
martina_j
29.09.11,10:27
...vlastna skusenost je vidno na obrazkoch, takto vyzera pezinska tehla mesiac po jej murovani v lete, to znamena ziadne dazde ziadna zima a tehla sa vam pred ocami rozpadava...keby som to vedela skor urcite ju nekupim, teraz aby niekto skumal ci mi udrzi dom...ludia nekupujte to.
andiablo
29.09.11,12:45
toto čo tu máš niekedy vzniká po tam ako sa niektore zložky tehly (vápenný karbit) dostanú do kontaktu s vodou. Vznikne reakcia a odstrelí kúsok tehly. Pri niektorých tehlách to robí viac pri niektorých menej. Záleží to od kvality tehliarskej hliny.
matusstefan
01.10.11,02:52
My sme tiez stavali z pezinskych tehiel. Nehovorim, ze je to top kvalita, ale zas na druhej strane to nie je az take zle. Prvy kamion sme kupovali v juni 2010 a poskodenych bolo velmi malo. Dalsi kamion sme kupovali v oktobri 2010, ta dodavka bola troska horsia, ale ani ta nebola az taka hrozna, ze by som z tych tehal uz znova nechcel stavat. Takze ked dostanete dobru cenovu ponuku, urcite sa nebojte ju kupovat.
220870
01.10.11,04:40
Síce som už dávnejšie s Pezinskou tehlou nerobil, ale pred 4-5 rokmi to bol totálny šmejd.
ernestino
22.09.14,05:43
dobrý deň. Pred piatimi rokmi som postavil dom z tehál Termobrik. Vtedy som si prečítal Vaše príspevky a mal som dosť obavy, či tie tehly budú mať potrebnú kvalitu. Po piatich rokoch môžem povedať, že nič zvláštne som nespozoroval. Hrubá stavba jednu zimu vetrala a teda aj vymrzla, ďalší rok bola zateplená. Pár kusov mi zostalo-používam ich ako podstavec a sú celý rok vonku a nevykazujú nejaké stopy po opotrebení, napriek tomu že sú na dáždi a mraze. Takže si myslím že sú to také isté tehly ako Porotherm,Britterm atd