stanco007
16.04.09,09:32
Bol uz niekto v tomto kupalisku v Sturove? Zatial co som pocul, tak ho kazdy chvali. V lete tam mame ist na tyzden na dovolenku do nejakej chaty v tom areali. Podelte sa so mnou o vase skusenosti a rady ako tam najlepsie prezit tu dovolenku. Dik
matulazv
16.04.09,07:51
Ahoj.
Do Štúrova chodievame pravidelne už nejaký šiesty rok a nedám naň dopustiť. Mám osem ročnú dcéru a chodievame tam s partiou, kde sú deti od 0 do 10 rokov. Pri deťoch je výhoda, že si chodíš k bazénu ako ti to vyhovuje (nikto ťa nenaháňa, keď chceš, tak sa zbalíš a si preč). Je to veľký areál, atrakcií je tam tiež dosť a tento rok mali pribudnúť nové tobogany. Ubytovanie je v rôznych častiach areálu a s rôznou kvalitou. V meste síce chýba večerný život, málo podnikov je otvorených po 18.00 (až na pár barov) - osobne si myslím, že večerné aktivity sú v takom turistickom meste základom, ale čo už.... A inak za tie roky sme ani raz nechytili zlé počasie, takže chodievame s tade super opálení. A nejaké rady? Ťažko radiť, kedže my chodievame s deťmi a celý ten pobyt sa prispôsobuje im. Ale myslím, že nudiť sa určite nebudete.
Pekný deň.
stanco007
16.04.09,08:12
Ahoj.
Do Štúrova chodievame pravidelne už nejaký šiesty rok a nedám naň dopustiť. Mám osem ročnú dcéru a chodievame tam s partiou, kde sú deti od 0 do 10 rokov. Pri deťoch je výhoda, že si chodíš k bazénu ako ti to vyhovuje (nikto ťa nenaháňa, keď chceš, tak sa zbalíš a si preč). Je to veľký areál, atrakcií je tam tiež dosť a tento rok mali pribudnúť nové tobogany. Ubytovanie je v rôznych častiach areálu a s rôznou kvalitou. V meste síce chýba večerný život, málo podnikov je otvorených po 18.00 (až na pár barov) - osobne si myslím, že večerné aktivity sú v takom turistickom meste základom, ale čo už.... A inak za tie roky sme ani raz nechytili zlé počasie, takže chodievame s tade super opálení. A nejaké rady? Ťažko radiť, kedže my chodievame s deťmi a celý ten pobyt sa prispôsobuje im. Ale myslím, že nudiť sa určite nebudete.
Pekný deň.

Vdaka za radu. A je to pravda, ze ked mame zaplatenu chatu v areali kupaliska, tak mame vstup do bazenov zdarma? Aspon takto nam to bolo povedane. A ako to funguje s odchodom z arealu kupaliska napr do mesta a potom s prichodom spät? Su tam nejake vstupky, ktore ma na to opravnuju, kedye tam budeme na chate? A co sa tyka jedal a obcerstvenia v areali? A mnozstvo ludi napr okolo 20.7.? Nie su tam ako sardinky?
alla66
16.04.09,08:25
Čo dodať? My sme chodievali stanovať. Strava dobrá, najmä trdelníky, čerstvé koláče... V areáli hrá hudba skoro do rána, ak ide dobrá partia je to super. Na výlet odporúčam prechádzku do Maďarska. :-)vždy som mala pocit, že dovolenkujem v zahraničí... prvá otázka, alebo veta po maďarsky a potom po slovensky:-)
stanco007
16.04.09,08:31
Čo dodať? My sme chodievali stanovať. Strava dobrá, najmä trdelníky, čerstvé koláče... V areáli hrá hudba skoro do rána, ak ide dobrá partia je to super. Na výlet odporúčam prechádzku do Maďarska. :-)vždy som mala pocit, že dovolenkujem v zahraničí... prvá otázka, alebo veta po maďarsky a potom po slovensky:-)


A ako daleko je to do Madarska? Alebo lepsie povedane co sa oplati ist pozriet do Madarska, co ja pobliz Sturova? Len ma to jeden malicky hacik :o
Nikto z partie nevie ani kustik po madarsky... Ale neva. Poznam ako to v Madarsku chodi lebo som bol pri Balatone. A vlastne teraz tam asi aj pojdeme na nakupy, kedze je tam lacnejsie ako u nas.
Ako je to s menenim na ich menu? Zamenit u nich v banke eura ci u nas? Ale asi u nich to bude vyhodnejsie
alla66
16.04.09,08:57
peniaze sme menili v zmenární v Štúrove . Do Maďarska sme chodili pešo - katedrála Ostrihom...ak chceš ísť na nákupy, tak radšej autom .
krajanová
16.04.09,09:00
A ako daleko je to do Madarska? Alebo lepsie povedane co sa oplati ist pozriet do Madarska, co ja pobliz Sturova? Len ma to jeden malicky hacik :o
Nikto z partie nevie ani kustik po madarsky... Ale neva. Poznam ako to v Madarsku chodi lebo som bol pri Balatone. A vlastne teraz tam asi aj pojdeme na nakupy, kedze je tam lacnejsie ako u nas.
Ako je to s menenim na ich menu? Zamenit u nich v banke eura ci u nas? Ale asi u nich to bude vyhodnejsie
S jazykom sa netráp, v pohode sa dohodneš, výmenu za forinty riešim až keď ideme, pozriem na internete najvýhodnejší kurz pre prehľad, no nie všetky banky sú aj v Štúrove, menili sme aj v zmenárni pri moste do Ostrihomu, tie rozdiely nie sú až také veľke, nezruinuje Ťa to.
Štúrovo jednoznačne odporúčam !!!
matulazv
16.04.09,09:15
Áno, ak je zaplatená chata, tak vstupné už zaplatené máte. Pri ubytovaní dostanete preukazy, s ktorými môžete vychádzať a vchádzať do areálu kúpaliska bez obmedzenia (len sa preukážete preukazom). Jedlá sú celkom v pohode aj v areály aj v meste. V tomto sa dosť prispôsobili a ponúkajú aj halušky, aj halaszle. Dá sa tam prestravovať dokonca aj na stravné lístky (platia všetky). A pokiaľ je aj hlavná sezóna, dá sa ten nával "ľudských tiel" zvládnuť. Je tam veľa bazénov a tým, že je areál veľký, celkovo sa to pekne rozloží. A kedže je človek na dovolenke, oddychuje, nestresuje sa, tak tých 5-10 minút vydrží stáť aj v rade na pivo. :-) . A ako som tu čítala: najprv oslovenie po maďarsky a potom po slovensky, to je pravda. Dokonca aj personál sa medzi sebou rozpráva po maďarsky (tam je taký život). Nie je to však vôbec rušivé a človek aspon pochytí pár cudzích slov. Tak prajem peknú dovolenku. (už aby bola).
stanco007
16.04.09,09:22
Tak, dakujem vsetkym za rady. Velmi nam to pomoze na dovolenke. Ideme od 18.7-25.7. Dufam, ze sa nic nezmeni dovtedy :D Ak by vas este nieco napadlo, tak dajte vediet...
Zitulda
16.04.09,11:21
Bola som tam pred rokom na týždenný pobyt a určite sa tam oplatí ísť, je krásne mestečko, nudiť sa nebudeš nikde, v stánkoch večer sa dá príjemne posedieť, najesť aj pospievať. V niektoré dni chodí výhliadková loď ráno do Budapesti a večer späť, ak nechceš ísť na kupko. Zo Štúrova prejdeš cez most a si v Ostrihome (po maď. Esztergom). Výborné trhy, nakúpiš lacno mnoho vecí ale my sme chodili každý druhý deň hlavne na čerstvú zeleninu, ovocie klobásu a slaninu na opekanie pri ohníku.
Na kúpalisku priamo sa dá dobre najesť aj oddýchuť. Toto roku určite ideme tam zas. No ak chceš daj si do google Vadaš thermal môžeš sa dozvedieť veľmi veľa.
alaya1
16.04.09,12:47
Nemate nejake super ubytko pre asi 7 ludi a psa,?Aby sme sa pri psikovi vedeli vystriedat.
alla66
17.04.09,09:19
Nemate nejake super ubytko pre asi 7 ludi a psa,?Aby sme sa pri psikovi vedeli vystriedat.

Pes nie je povolený...je zakázaný v celom areáli kúpaliska.

ubytovanie napr. : http://sturovo.bg.szm.sk/
alaya1
17.04.09,11:04
Pes nie je povolený...je zakázaný v celom areáli kúpaliska.

ubytovanie napr. : http://sturovo.bg.szm.sk/
Dakujem pekne za ponuku, my hladame len so psom, predsa ho nenecham niekde v nejakom psom "hoteli".
atramka
06.05.09,05:42
V Štúrove je super, chodím tam každý rok cca 25 rokov, pamätám si to od začiatku, keď boli iba prvé bazény a maličká recepcia ešte na druhej strane cesty... Je tam pohoda, neviem po maďarsky ani ceknúť, ale tam nemám problém s dorozumievaním, máme tam vlastné zariadenie, sezóna už začala
teším sa na predĺžený víkend. Ak niekto potrebuje pomôcť príp. zistiť ubytko - rada pomôžem.
Pre stanco007 (ale aj ostatných): oproti vlaňajšku je so vstupnými kartami trošku zmena - teraz budú nové čipové, bude treba na recepcii zaplatiť zálohu 2€, ktorú Ti pri odchode vrátia, auto bude prechádzať iba z vodičom, ostatní musia prejsť svojím čipom a vlastne bude treba registrácia nielen pri vstupe, ale aj pri vychádzaní z areálu ( pretože by Ťa čip už nepustil dnu) , hore-dole môžeš chodiť koľkokrát sa ti bude chcieť. Ale to TI už vysvetlí všetko Tvoj ubytovateľ, prípadne na recepcii TK.
SAIVI
03.07.09,11:15
...nám sa v Štúrove tiež velmi páči...je to pre nás naj kúpalisko - bazény, areál, strava..vsetko : ) Do Ostrihomu sme sa tiež prešli len pešo cez most a myslím že aj tam je kúpalisko...ak by ste to štúrovské za týždeň zunovali - co ale neverím : )
atramka
15.07.09,10:58
Poraďáci , nehľadá niekto ubytovanie na TK Vadaš v Štúrove v termíne od 18. júla do 25.7.2009?????
Ponúkam objednané ubytko v dvoch chatkách (2x4 osoby ), ak by niekto potreboval...... Z rod. dôvodov musia zostať doma a bolo už zarezervované a vyplatené, ak bude náhrada, tak by to bolo super.....
hanelie
15.07.09,12:33
mifri
16.07.09,10:28
čipové karty potvrdzujem, zo Štúrova sme sa vrátili minulý piatok, pribudla nudapláž, do bazéna Hviezda šmýkačka, v určité dni bolo 2x za deň cvičenie vo vode, ponuku trdelníkov rozšírili o syrové, ponuka jedál a nápojov fajn, mne prekážala práve tá maďarčina, niekedy jej bolo trošku veľa - dievčina mi nerozumela čo si chcem od nej kúpiť a nevedela mi ani vydať, používala ťaháky (preklad niektorých slovíčok). V sobotu a nedeľu v bazénoch hlava na hlave (veľa domácich), špinavá voda, od pondelku super, bazén čistili každý deň. Slnečník s lehátkami treba platiť.
bettylou
16.07.09,20:44
Do ostrihomu sa dá odviezť z autobusového nádražia, alebo aj z križovatky pred kúpaliskom výletným vláčikom. Stojí asi 1E an osobu ale niektorí šoféri ak idete dlhšie alebo rundu tak ani dva krát nekasírujú, Vláčik má 20min prestávku pred bazilikou, ale chodí ich tam viac. Pre decká je to zážitok. Pre dospelých dá sa vyjsť aj na strechu baziliky a rozhliadnuť sa po slovensku aj po maďarsku z ca 80m výšky.
atramka
17.07.09,08:53
Poraďáci , nehľadá niekto ubytovanie na TK Vadaš v Štúrove v termíne od 18. júla do 25.7.2009?????
Ponúkam objednané ubytko v dvoch chatkách (2x4 osoby ), ak by niekto potreboval...... Z rod. dôvodov musia zostať doma a bolo už zarezervované a vyplatené, ak bude náhrada, tak by to bolo super.....

už to mám vyriešené :-)))))
zobrali to susedia......
mirar
25.07.09,16:19
ahoj, pozdravujem ta, chodíme na dovolenku do štúrova takmer kazdy rok, nesmierne sa nam tam paci, napriek tomu ti odporucam, aby si si dobre "pretukol" ubytovanie, mali sme jeden krát neprijemny zazitok, napriek tomu mame na Šturovo len tie najlepšie spomienky. Ak by si chcel poradiť, kontaktuj ma, dam adresu na ubytovanie v sukromí. cauko
mirar
27.07.09,12:27
ak je este aktualne, ze hladas ubytovanie, môzem poskytnut adresu, akurat sme sa vratili z dovolenky a mali sme aj havka. Ubytovaní sme boli na súkromí a vsetko bolo v naprostom poriadku.
krajanová
12.08.09,07:44
Ahoj,
tento rok Štúrovo znova vyhralo.
Pôvodne vyzeralo, že to bude dovolenka v Podhájskej, ale..
Kúpalisko nás vôbec nepresvedčilo o tom, že by sme tam chceli stráviť celý týždeň a užívať si dovolenku. Jeden deň sme tam " prežili ",
ďalšie rána sme z chaty v Radave vyrážali na 60 km trasu - smer Štúrovo.
Celá partia sa uzhodla, že už meniť nebudeme, na budúci sme si už rezervovali chatku v areáli kúpaliska.
:):):) Jednoznačne Štúrovo doporučujem :):):)
Mariana42
13.08.09,07:42
V Ostrihome, na trhu je bohatý výber zeleniny a ovocia. Trh je na ulici Simor János utca. Neďaleko na Bajcsi Zsilinszky Endre utca je pekáreň, kde predávajú vynikajúci sedliacky chlebík "LIPÓTI". Váži 3 kg, možno kúpiť aj polovičku, alebo štvrťku. Cena okolo 800FT za 1 ks. Je okruhlý a veľmi chutný. Vydrží aj 5 dní.

http://esztergom.esztergomkepek.hu/index.php?f=maps
atramka
14.08.09,13:56
Ahoj,
tento rok Štúrovo znova vyhralo.
Pôvodne vyzeralo, že to bude dovolenka v Podhájskej, ale..
Kúpalisko nás vôbec nepresvedčilo o tom, že by sme tam chceli stráviť celý týždeň a užívať si dovolenku. Jeden deň sme tam " prežili ",
ďalšie rána sme z chaty v Radave vyrážali na 60 km trasu - smer Štúrovo.
Celá partia sa uzhodla, že už meniť nebudeme, na budúci sme si už rezervovali chatku v areáli kúpaliska.
:):):) Jednoznačne Štúrovo doporučujem :):):)
....a teraz si v Štúrove??? Zajtra sa tam môžeme stretnúť, teším sa.....
vieš kde ma nájdeš?????....... večer budem na chatke, tak ahoj....rada sa stretnem konečne s Tebou osobne:-));):)
atramka
17.08.09,18:57
Ahojte,
ponúkam "last minute" ubytko priamo na Vadaši , 2 bunky, termín
dnes-sobota. Nemá niekto záujem?? Dohodneme sa :-))))
monculka22
06.07.10,07:14
pozerala som ceny.. oplati sa to za tych cca 100 eur na osobu na tyzden?? este som tam nebola, tak si chcem vsetko vyzistit ;)
monculka22
06.07.10,10:29
ahojte :) ja sa chystam s kamaratmi do šturova na konci tohto leta, a vychdza to na cca 100eur na osobu na 7 noci.. myslite ze sa to oplati ked su v tom zahrnute vsetky poplatky? :) dakujem za odpovede ;)
jarkost
11.07.10,15:42
Poprosim vas trhy v Ostrihome su kazdy den?? Od ktorej do ktorej?? Dakujem
jarkost
11.07.10,15:54
V akych cenach sa pohybuju varene jedla v areali kupaliska
Macka
12.07.10,06:25
V akych cenach sa pohybuju varene jedla v areali kupaliska
boli sme minulý týždeň, bolo super.Čo sa jedál týka, tak cena teplého jedla od cca 3 EUR, napr. klasika vysmážaný syr s hranolkami 4 EUR ,guláše varené v kotli okolo 3 EUR,koláčiky okolo 0,40 EUR, langoše to s cenu už ani nepamätám, ale myslím,že ceny primerané a ponuka je veľká, je tam kopa stánkov s občerstvením. Ja som sa však oklamala, a ako veľká milovníčka plnenej papriky/ teda podľa mňa plnená parika je paprika plnená mletým mäsom a ryžou podávaná s paradajkovou omáčkou/som si ju za 3.50 EUR dala, no bola som nemilo prekvapená, bola to 1 ks pečená paprika plnená sudovou kapustou, bez nejakej omáčky, nič! Trošku drahé za takéto niečo!A tiež ma šokovala cena 1 ks varenej kukurice, a to za 1.20 EUR!To teda je cena mierne povedané prehnaná!
No a vo väčšine stánkov sa dá platiť aj všetkými druhmi stravných lístkov.
doktor23
12.07.10,07:03
Štúrovo je OK, ale skús prípadne prejsť aj do Ostrihomu, tiež tam majú (hneď za mostom) krásne kúpalisko
karlinda
12.07.10,07:43
Poprosim vas o info.Mate niekto kontakt na ubytovanie na kratsiu dobu,teda na vikend?Väcsinou vsetci ponukaju na cely tyzden a nam by stacilo len 1-2 noci pre 4 osoby.
Macka
12.07.10,08:05
Poprosim vas o info.Mate niekto kontakt na ubytovanie na kratsiu dobu,teda na vikend?Väcsinou vsetci ponukaju na cely tyzden a nam by stacilo len 1-2 noci pre 4 osoby.
osobne nepoznám, vždy sme boli ubytovaní v areáli kúpaliska, čo malo svoje výhody, ale skús popozerať tu:
http://www.delia.sk/sturovo?source=go-sk&gclid=CMOn3MDQ5aICFUST3wodXGQIxg
atramka
16.07.10,09:05
Musíš vedieť kde:
guláše 3 - 3,5 €, menu a celkom slušné 3,5 €, jedlá z pece cca 5 €. Som tam často, poskytujeme tam ubytko, takže mám prehľad.
Rada poradím.
atramka
16.07.10,09:06
Poprosim vas o info.Mate niekto kontakt na ubytovanie na kratsiu dobu,teda na vikend?Väcsinou vsetci ponukaju na cely tyzden a nam by stacilo len 1-2 noci pre 4 osoby.

Karlinka napiš mi, niečo poriešime, ak Ti bude vyhovovať voľný termín.
atramka
16.07.10,09:10
pozerala som ceny.. oplati sa to za tych cca 100 eur na osobu na tyzden?? este som tam nebola, tak si chcem vsetko vyzistit ;)

Monculka, ak chceš , ozvi sa... dá sa aj o štvrtinu lacnejšie...
lenkamr
17.07.10,14:14
Dobry den, chystame sa na kupalisko do Ostrihomu, neviete niekto ci sa tam da platit aj eurami alebo len forintami. Dakujem
robert36
18.07.10,13:24
Super dovolenka, dobre vybavené kúpalisko , slušné bufety, krásne mestečko a blízko do Maďarska my sme boli s priateľmi mali sme v areáli prenajatú chatu a bolo SUPER.
atramka
03.08.10,11:16
Hľadáš ubytovanie priamo v areáli TK v Štúrove od 7.8. na týždeň?ak niekto má záujem , rada odpoviem.....
JankaHoc
23.03.11,14:48
Dobry den prajem,
chcela by som sa opytať, či mi niekto nevie odporučiť dobré ubytovanie na tyzden v areali kupaliska Vadas v Sturove. Chceme ist s kamaratkami na dovolenku, sturovo sme si vybrali, pretoze je tam pekne, prijemne, vela moznosti. Ubyt. chceme v areali, nejake študia a pod. pre 3 osoby, po prípade ak máte konkrétne skusenosti, tak odporučiť niečo dobré. Aj cenovo výhodné, kedze sme studentky, nepotrebujeme luxusny hotel, ci apartman :-) dakujem vam krasne za rady a odporučenia
s pozdravom
janka
Macka
24.03.11,07:43
Janka,
my sme už boli viackrát ubytovaní priamo v areály, ale boli sme vždy štyria, tri asi bude problém, neviem.
Vždy sme si obednávali ubytko priamo na webe kúpaliska:
http://vadas.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=57
Mávali sme chatky vzadu pri tenisových kurtoch, aj so sprchou, WC a kuchynkou, ktorá bola ale spoločná pre ďalšiu 4-člennú rodinu, ale sú tam aj iné chatky.
No a potom som našla ešte jednu novú stránku, aj tam sú ceny zajímavé, to ale vyskúšané nemám:
http://www.polacek-sturovo.sk/
JankaHoc
24.03.11,19:22
Macka,
velmi pekne vam dakujem za tip. :-)
patalia
24.05.11,12:01
Tento rok idem s kamaratkami do sturova na tyzden od 25.6. do 2.7. Hadam nam vyjde pocasie :) Ale chcem sa Vas spytat byva v tomto obdobi vela ludi na kupalisku? A ako je to teraz v cenami v Madarsku? Oplati sa nam tam ist pozriet a na nejake mensie nakupy? A kde sa v Ostrihome nachadzaju nejake dobre obchody? A co sa oplati pozriet v Ostrihome? :D Vela otazok, co? :D
aktaK
26.05.11,08:37
dobry den vsetkym fanusikom sturova a kempovania,

chcem sa spytat na skusenosti so stanovanim v areali kupaliska, moze sa stat, ze ak prideme, budu vsetky stanove miesta vypredane? pripadne da sa niekolko dni vopred jednu stanovu parcelu zajednat? jedna sa o mesiac júl, neplanujeme este presny termin, bude to zavisiet hlavne od pocasia...
aktaK
26.05.11,10:33
ľudkovia, piste svoje skusenosti, iste je nas tu viac dovolenkychtivých, joj uz sa neviem dockat, chce to zmenit "klimu" a hlavne prostredie...
borkaaaa
03.01.12,10:45
Dobrý deň,videla som že v niektorom prispevku ponukate ubytovanie v unimobunkach v areali TK v šturove.
Tak by som sa chcela poinformovať bližšie o ubytovani ,poprípade keby ste mi poslali fotky alebo stranku kde najdem fotky unimobuniek a aj informacie o cene a podmienkach.
A ak by sa dalo dáky Váš email,aby som mala na Vás priamy kontakt. Dúfam že si toto prečítate ďakujem :-)
borkaaaa
03.01.12,10:49
PRE ATRAMKA !!! alebo hocikoho ineho kto by vedel ponuknuť ubytovanie v areali kupaliska pre cca 4-6 osob.

Dobrý deň,videla som že v niektorom prispevku ponukate ubytovanie v unimobunkach v areali TK v šturove.
Tak by som sa chcela poinformovať bližšie o ubytovani ,poprípade keby ste mi poslali fotky alebo stranku kde najdem fotky unimobuniek a aj informacie o cene a podmienkach.
A ak by sa dalo dáky Váš email,aby som mala na Vás priamy kontakt. Dúfam že si toto prečítate ďakujem :-)