kentaur
16.04.09,10:57
Dobrý deň!
Potrebovala by som informáciu od Vás. Situácia je nasledovná:
Rozvedený manželský pár, no súdia sa už vyše 10 rokov o majetok. Ich čiastočne spoločne postavený dom už má konečne znalcom stanovenú hodnotu, súd sa má rozhodnúť, že manžel akú sumu má zaplatiť manželke. Moja otázka sa týka práve toho: ako to prebieha? Súd mu môže nariadiť aby to vyplatil naraz, alebo je určený splátkový kalendár? Dá sa nejako vybaviť aby mu súd nariadil celú sumu zaplatiť naraz? Podotýkam dotyčný je na dôchodku.
Budem vďačná za všetky odpovede, prípadne skúsenosti v danej problematike. Vopred Vám ďakujem
bobiku
16.04.09,10:47
Súd by mal zohľadniť jeho finančnú situáciu a myslím si, že mu môže umožniť aj splátkový kalendár. A nemyslím si , že by sa dalo nejako vybaviť vyplatenie celej sumy naraz. Ale nie som si istá.
kyblik
17.04.09,16:23
ako to prebieha? Súd mu môže nariadiť aby to vyplatil naraz, alebo je určený splátkový kalendár? Dá sa nejako vybaviť aby mu súd nariadil celú sumu zaplatiť naraz? Podotýkam dotyčný je na dôchodku.


Prebieha to takto: Jeden z manzelov na sud predklada navrh o majetkovom vyrovnani. Ak je jeden z manzelov v takej financnej situacii aby mohol vyplatit toho druheho moze to urobit po vzajomnej dohode. Sud nijakym sposobom nedokaze prinutit jedneho z manzelov aby okamzite - jednorazovo vyplatil toho druheho. Este aj s tym splatkovym kalendarom to bude zlozite, kedze dochodok ako prijem je v mnohych pripadoch na hranici ziv. minima. A v takychto pripadoch sa vychadza prave z toho, ci ma dotycny vobec z coho zit.