bobotova
16.04.09,11:29
Dobrý deň,

môjmu klientovi sa nahlásila kontrola z inšektorátu práce.
Má predložiť pracovné zmluvy, RLFO, prihlášky a odhlášky do zdravotných poisťovní, prehľad o zrážkach, prehľad o vydaných stravných poukážkach...
Na čo sa mám z ich strany pripraviť?
Odvádzame mzdy na účty, mám mať aj podpísaný nejaký protokol, že zamestnanec prevzal výplatné pásky?

Ďakujem..
evina
16.04.09,09:35
Dobrý deň,

môjmu klientovi sa nahlásila kontrola z inšektorátu práce.
Má predložiť pracovné zmluvy, RLFO, prihlášky a odhlášky do zdravotných poisťovní, prehľad o zrážkach, prehľad o vydaných stravných poukážkach...
Na čo sa mám z ich strany pripraviť?
Odvádzame mzdy na účty, mám mať aj podpísaný nejaký protokol, že zamestnanec prevzal výplatné pásky?

Ďakujem..

Máš mať podpísané prevzatie výplatnej pásky...
Sabadka
16.04.09,09:42
Dobrý deň,

môjmu klientovi sa nahlásila kontrola z inšektorátu práce.
Má predložiť pracovné zmluvy, RLFO, prihlášky a odhlášky do zdravotných poisťovní, prehľad o zrážkach, prehľad o vydaných stravných poukážkach...
Na čo sa mám z ich strany pripraviť?
Odvádzame mzdy na účty, mám mať aj podpísaný nejaký protokol, že zamestnanec prevzal výplatné pásky? ano

Ďakujem..
Určite si skontrolujú zhodu dátumu výplaty miezd v pracovných zmluvách a skutočný dátum výplaty mzdy, zrážky zo mzdy by mali byť podložené na základe čoho sa zráža, komu a čo. Ak je to na žiadosť zamestnanca aj tak by to malo byť dané písomne. Typujem, že ešte budú kontrolovať aj rozvrhnutie pracovnej doby a podobné srandičky, radi sa vyžívajú na detailoch.:cool:
jholubok
16.04.09,09:54
Ja už som mala kontrolu viackrát - vyžadujú si spis každého zamestnanca t.j. oni si vyberú zamestnancov za ktorých treba pripraviť papiere - majú obsahovať pracovnú zmluvu, registračné listy, mzdové listy, doklady o stravnom t.j. lístky alebo diéty, dochádzku a údaje resp. výpisy o zasielaní mzdy. Dúfam že som na nič nezabudla, nikdy od nás nežiadali výpisy zo ZP
jholubok
16.04.09,09:58
ešte som zabudla dodať - áno mali by ste mať protokol o odovzdávaní výplatných pások - to nám podotkli
25252
16.04.09,10:32
podpísaný doklad, že si zamestnanec prevzal výplatnú pásku je dôležitý doklad. Z inšpektorátu to kontrolujú a keď to chýba, vytýkajú to.
Ináč držím palce...
daria
16.04.09,12:25
Kontrolu z Inšpektorátu práce sme mali viac krát. Z prebratím výplatných pások sme to vymysleli tak /a obstálo nám to/, že keď nám zamestnanci podpisujú prebratie gastro lístkov tak nám zároveň podpisujú prebratie výplatných pások. Inšpektorátu práce takéto vysvetlenie postačovalo.
Pri prihlasovaní a odhlasovaní zamestncov sme im predkladali aj mailové prihlasovania s dátumom, kedy sme zamestnanca mailom prrihlásili pretože papierové prihlásenie nie vždy stihneme v termíne. Nepovažovali to za chybu.
Držte sa, netreba sa ich báť, treba argumentovať.
bobotova
16.04.09,16:17
Všetkým Vám ďakujem za odpovede a slová povzbudenia. Keď bude po tom, tak Vám dám vedieť ako som dopadla..
bobotova
27.04.09,15:54
tak kontrola, je už ukončená a vyjadrenie inšpektorátu, je , že neboli zistené žiadne nedostatky. A mali sme ju na podnet bývalej zamestnankyne, takej večnej sťažovateľky, ktorá má stále s niečím, s niekým problémy, a tak sa sťažuje a vypisuje na všetky možné aj nemožné inštitúcie, dokonca sme sa dozvedeli, že je v súdnom konaní so svojimi rodičmi, ale čo ma najviac udivuje, je jej vek, má len 22 rokov.......
lefa
28.04.09,08:22
Ako to, ze ste sa dozvedeli, kto podal podnet?
Inspektorat prace ma zachovat mlcanlivost, nie?
Sabadka
28.04.09,10:21
Ako to, ze ste sa dozvedeli, kto podal podnet?
Inspektorat prace ma zachovat mlcanlivost, nie?
Určite, že im to nepovedali oni. Získali informáciu od iných, veď je to samozrejmé.
Sabadka
28.04.09,10:26
tak kontrola, je už ukončená a vyjadrenie inšpektorátu, je , že neboli zistené žiadne nedostatky. A mali sme ju na podnet bývalej zamestnankyne, takej večnej sťažovateľky, ktorá má stále s niečím, s niekým problémy, a tak sa sťažuje a vypisuje na všetky možné aj nemožné inštitúcie, dokonca sme sa dozvedeli, že je v súdnom konaní so svojimi rodičmi, ale čo ma najviac udivuje, je jej vek, má len 22 rokov.......
gratulujem;);););)
bobotova
07.05.09,06:15
Určite, že im to nepovedali oni. Získali informáciu od iných, veď je to samozrejmé.
No dozvedeli sme sa to tak, že ten kontrolór nám ten list, ktorým sa sťažovala aj ukázal......
Kazu
07.05.09,06:19
No dozvedeli sme sa to tak, že ten kontrolór nám ten list, ktorým sa sťažovala aj ukázal......

:eek::eek::eek: To vážne??? :---:---:---
VERONIKA6
07.05.09,06:21
:eek::eek::eek: To vážne??? :---:---:---
My sme raz tiež mali kontrolu z IBP a kontrolór nám ukázal list sťažovateľa.
Takže to nie je nič nové.
rodina1
07.05.09,06:25
Pokiaľ sťažovateľ nenapíše v svojej sťažnosti, že chce byť v anonymite, tak pri prešetrovaní sťažnosti je ten, kto sťažnosť preveruje oprávnený oboznámiť toho, proti komu sťažnosť smeruje s obsahom sťažnosti aj s menom sťažovateľa. Tak hovorí zákon o sťažnostiach a petíciách.