jholubok
16.04.09,11:30
Dobrý deň, náhle nám zomrel zamestnanec mal 38 rokov a ostali po ňom 2 malé deti - ako by sme mohli pomôcť jeho rodine. Má dáky vplyv jeho hrubá mzda na výpočet sirotského a vdovského dôchodku? Ďakujem
hanelie
16.04.09,10:06
jholubok
21.04.09,06:05
Mám ďalší problém - viem, že zamestnanec zomrel ale neviem dátum - jeho manželka nám ešte stále nezaslala úmrtný list. Ako máme postupovať?
7lienka
21.04.09,06:15
Mala by si ho odhlási z poisťovní dňom úmrtia. Skús to zistiť aspoň telefonicky. Je to síce blbé otravovať teraz, ale nedodržíš termín....
ivka70
21.04.09,06:20
Mám ďalší problém - viem, že zamestnanec zomrel ale neviem dátum - jeho manželka nám ešte stále nezaslala úmrtný list. Ako máme postupovať?
Malo by sa to dat zistit na obecnom/mestskom urade - matrika.
Stanislav 1975
21.04.09,06:22
Dobrý deň, náhle nám zomrel zamestnanec mal 38 rokov a ostali po ňom 2 malé deti - ako by sme mohli pomôcť jeho rodine. Má dáky vplyv jeho hrubá mzda na výpočet sirotského a vdovského dôchodku? Ďakujem
Je to síce velmi smutná téma, ale veľmi sa mi páči to ako si napísala, ako POMOCŤ jeho rodine, v dnešnej dobe sa to nevidí až tak často( pre mnohých by to zhaslo a nestarali sa ako pomocť), tak klobúk dole pred Vašou firmou...-fakt sa mi ten postoj páči.
ivka70
21.04.09,07:51
A nezabudnite ich upozornit a vystavit im potvrdenie na zuctovanie dane. Pozostaqli su povinni do 3 mesiacov od umrtia podat za neho danove priznanie.
Marta V
22.10.09,08:01
Prosím Vás, ako postupovať keď nám zomrel zamestnanec, rozvedený pri posielaní výplaty na účet? Môžem poslať výplatu na jeho účet, na ktorý som mu posielala doteraz? A komu odovzdať potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Dedičom? Oni by mali do troch mesiacov podať daňové priznanie. Ďakujem
Ančika
22.10.09,08:53
Prosím Vás, ako postupovať keď nám zomrel zamestnanec, rozvedený pri posielaní výplaty na účet? Môžem poslať výplatu na jeho účet, na ktorý som mu posielala doteraz? A komu odovzdať potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Dedičom? Oni by mali do troch mesiacov podať daňové priznanie. Ďakujem
Výplatu mu určite pošli na účet!! Ten bude predmetom dedičského konania. Potvrdenie o príjme by som vydala na požiadanie oprávnenému dedičovi.
Marta V
22.10.09,10:30
Ďakujem
akynka
08.11.10,13:34
Zdravím, chcm sa opýtať otázočku. Zomrel nám zamestnanec, ostala po ňom vdova, ktorej sme darovali istú sumu na smútočné výdavky. Túto sumu som kdesi čítala, že môžeme poskytnúť zo sociálneho fondu. Len otázka: Môžem vypísať pokladničný doklad na vdovu? .. a tiež otázka... veniec ide do nákladov, však? Ďakujem
akynka
10.11.10,06:14
Nevie mi prosím Vás niekto odpovedať?
akynka
10.11.10,06:25
Zdravím, chcm sa opýtať otázočku. Zomrel nám zamestnanec, ostala po ňom vdova, ktorej sme darovali istú sumu na smútočné výdavky. Túto sumu som kdesi čítala, že môžeme poskytnúť zo sociálneho fondu. Len otázka: Môžem vypísať pokladničný doklad na vdovu? .. a tiež otázka... veniec ide do nákladov, však? Ďakujem

Ďakujem, už som si to zistila... teda. Veniec náklady firmy - na konateľa :-) to som vedela,...
a ten príspevok - vpd na vdovu (prísp. zo soc. fondu) a bude to zamestnancovi zdanené pri výplate...

píšem ak bude niekto ešte niekedy hľadať.

Pekný deň.