talianova zuzana
16.04.09,11:55
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ohľadom nástupu do zamestnania z RD.
V septembri 2009 by som sa chcela vrátiť do práce, len môj zamestnávateľ medzitým prijal do zamestnania niekoho iného, zhodou okolností je to moja švagriná, a zamýšľa, že by sme sa my dve striedali v práci na 4 hodiny, pritom ja aj ona máme zmluvy na dobu neurčitú, môže niečo také spraviť. A ak by ma prepustil z dôvodu nadbytočnosti, musí my dať aj odstupné, alebo nie. Niekde som aj počula, že sa môžem vrátiť aj naspäť na RD. Za Vaše rady vopred ďakujem. Pekný deň
alušik
16.04.09,11:05
Hlavne treba o tom upovedomiť zamestnávateľa, že plánujete návrat. Ak máte obe zmluvy na dobu neurčitú, riešenie je na zamestnávateľovi. On totiž mohol Vašej švagrinej dať zmluvu len na Vaše zastupovanie počas MD a RD. Vtedy by zmluva švagrinej automaticky skončila dňom Vášho nástupu späť do zamestnania. Keďže však aj jej dal dobu neurčitú, sám sa musí rozhodnúť, ako situáciu vyrieši. Ponúknuť mu Vaše riešenie môžete, no prijať ho nemusí - vždy je to o vzájomnej dohode medzi Vami.
Môže nastať situácia, že sa rozhodne prepustiť Vás alebo Vašu švagrinú pre nadbytočnosť, lebo obe Vás tam určite na plný úväzok potrebovať nebude. Potom Vám samozrejme prináleží odstupné. Môže si Vás tam však nechať aj obidve a znížiť Vám úväzky v pracovnej zmluve.
Hlavne treba so zamestnávateľom komunikovať...;):)