Katarina Vlckova
16.04.09,13:20
Dobry den,
nasa spolocnost, s.r.o. rozsirila momentalne podnikanie v oblasti Multilevelu, konkretne LR Cosmetics.
Potrebujem poradit pri uctovani. Co sa tyka nakupu tovaru a predaja, to mi je jasne, pride FA zauctujem dph uplatnim, potom pri predaji tovaru zase vystavim fa a priznam dph. Ale ako je to s mesacnymi bonusmi za nasu pracu a pracu agentov ktori su pod nami, ktore nam budu chodit na ucet a kazdy mesiac a pride iba taky rozpis kde je rozpisane kolko nam pribudlo peniazkov na ucet za nasu cinnost a za cinnost za ludi pod nami. Je tam zvlast rozpisana suma netto a dph. Ale na ucet pride zrejme cela suma aj s dph, zatial nam peniazky este neprisli, prvy krat pridu az koncom aprila 2009 ale rozpis za marec uz prisiel. Chcem sa opytat ako sa takyto bonus uctuje. Ci ten prijem v banke zauctujem rovno oproti vynosom, teda 221/6xx, a co s DPH? Musim uplatnit dph na vystupe,aj ked nefakturujeme ale iba na zaklade takehoto rozpisu? Alebo taketo prijmy nepodliehaju dph? Ak ano tak prijem penazi na ucet v aprili za pracu za mesiac marec pojdu do marcovej dph? Zauctujem to teda cez ostatne pohladavky alebo cez IUD a potom to vyparujem s bankou?
Pre doplnenie sme s.r.o. a platci DPH.
Dakujem za pomoc!
Katarina Vlckova
16.04.09,15:07
Nikto nema podobnu skusenost?
Monika Kováčová
16.04.09,17:51
Ako platiteľ DPH máte povinnosť vystaviť faktúru s rozpisom základ dane a daň. Podklad pre fakturáciu môže byť provízny list.
Katarina Vlckova
16.04.09,18:53
Aha no ale to neviem ci to tam takto funguje, lebo zevraj len posielaju taketo listy ako prilohu k peniazom poslanym na ucet. A nemozem na zaklade takehoto provizneho listu si to zauctovat ako ostatnu pohladavku, kde si rozpisem aj zaklad aj dph, a potom si ju uhradim tym bankovym dokladom. Lebo oni posielaju peniaze hned a necakaju kym posleme nejaku fa, resp. to tam asi nie je ani zvykom, potom by mi ako zaplatili tu fa? Ostala by mi visiet.