LenkaBA
13.07.05,10:38
Dobry den,


chcela by som poradit co sa tyka platby DPH. Sme mala firma ktora sa zaobera prenajmom nehnutelnosti. Pouzivame agenturu, ktora uctuje 10% proviziu a nasa zmluva znie 'zakladom pre vypocet 10% provizie je plna cena pobytu uhradena navstevnikom vratane ceny ranajok a dani bez zaratania poplatkov mestu'.

Agentura sa vsak stala platcom DPH od marca (myslim) a teraz DPH prenasa na nas. Faktury od nich dostavame mesacne a od marca mame vypocitanu sumu provizie s DPH, co teda nasu proviziu zvysuje a 10% na 11.9%.

Mame to platit? Ako je to mozne ze si mozu dovolit prenasat tuto dan na nas?

Dakujem pekne za radu,

LenkaBA
Johanka
13.07.05,09:32
Vieš na Slovensku je to tak. Kým niekto nie je platiteľom DPH tak poskytuje službu za 1000. Ak sa ním stane tak tú istú službu zrazu poskytuje za 1190.
LenkaBA
13.07.05,09:43
No ved prave ze oni nepovedali: od dnes budeme zvysovat ceny Vasich provizii. Oznamili nam len, ze sa stali platcami DPH. Nejako nas to netrapilo az do chvile kym sme od nich dostali fakturu. Ja som sa ohradila, ze vlastne oni sa stali platcami no v realite im tu dan platime my.

No zda sa, ze ich moj argument vobec nezaujima. Zrejme sme urobili chybu a mali sme v zmluve presne urcit DPH atd. No ked sme zmluvu podpisovali v septembri minuleho roka tak oni este DPH platcami neboli a tak to nebol problem.

Nevieme co mame robit, vyzera to tak ze to budeme musiet platit aj ked sa nam to zda velmi neferove, lebo v koncenom dosledku budeme musiet (ako vy vravite) posunut ceny hore aby sme im tu dan mohli zaplatit a neprichadzat o zarobok.
Johanka
13.07.05,09:58
Vy ste platitelia DPH? Ak áno, tú daň si odpočítate, ale ak nie... smola. To je tá nevýhoda vzťahu platiteľ-neplatiteľ.