vierka4
16.04.09,14:16
Prosim poradte mi, ci ubytovanie monterov a preprava taxikom do podniku, kde vykonavaju monteri pracu, ci uvedene naklady patria do investicii.
Nepaci sa mi to uctovat do investicii, pretoze v ubytovani je zahrnuta aj strava.
Dakujem
Tweety
16.04.09,12:17
Prosim poradte mi, ci ubytovanie monterov a preprava taxikom do podniku, kde vykonavaju monteri pracu, ci uvedene naklady patria do investicii.
Nepaci sa mi to uctovat do investicii, pretoze v ubytovani je zahrnuta aj strava.
Dakujem
Napíš podbrobnejšie. Ide o vašich montérov?
vierka4
16.04.09,12:19
Nie , ide o zahranicnych monterov - z nasej zahranicnej firmy
adato
16.04.09,15:53
Predpokladám, že tieto náklady neplatíte priamo Vy, ale Vám ich refakturuje dodávateľ. Ďalej predpokladám, že na montáž Vám dodávateľ predložil určitý rozpočet a pokiaľ ho dodrží - malo by byť všetko v poriadku. Je potrebné si uvedomiť, že sú to náklady súvisiace s obstaraním a nie sú prevádzkovým nákladom dodávateľa.
vierka4
20.04.09,06:35
Tieto naklady platime prave my. Uvedeni monteri su ubytovani v hoteloch a dopravujeme ich k nam do firmy, co tiez platime my a zahrname to do investicii. Tiez doprava z letiska a podobne. Zahranicna firma nam uctuje za hodiny monterov - tzv. technicka asistencia pravidelne a tieto naklady idu do investicii.