ivanaj
16.04.09,14:54
Dobry den,

marne hladam ale viete niekto o zmene zakona o platbe DPH za objednany tovar z krajin mimo EU od 1.4.2009?
Totizto mi prisiel tovar ktory som si objednala zo stranky v USA (oblecenie) v hodnote 172 dolarov, 1.4. na Slovensko a kontaktovali ma z UPS ze od 1.4. zrovna je v platnosti nova legislativa kedy od vysky 20 eur je nutne zaplatit aj DPH-cku. Od 150 € uz aj clo. Hladam hladam marne nikde som ziadnu takuto novelu nenasla. Poculi ste o tom niekto? bola by som rada ak by ste mi poslali aky je to zakon. dakujem

Ivana
poisonkatka
16.04.09,12:55
hm, neviem o tom ,ale rozhodne to nie je nic dobre..asi prestanem objednavat z usa, budem iba z uk
poisonkatka
16.04.09,13:01
nasla som toto na webe colnej spravy:

Zásielky odosielané priamo z tretích krajín príjemcovi v Spoločenstve sú osolobodené od dovozných platieb, ak nepresahujú nasledujúce hodnoty:
- zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku (oslobodenie sa nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky). Tieto zásielky sú oslobodené od cla, ak hodnota zásielky nepresahuje 150 EUR a ak hodnota zásielky nepresahuje 22 EUR, sú oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty. (hodnotou zásielky sa rozumie úhrnná hodnota, ktorú zásielka má, bez ohľadu na to, či je tvorená jednou, dvoma, alebo viacerými položkami). To znamená, že pokiaľ úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty presahuje 22 EUR, ale nepresahuje 150 EUR, zásielku je možné oslobodiť od cla, ale nie je možné oslobodiť ju aj od dane z pridanej hodnoty. V prípade, že úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty nepresiahne 22 EUR, je možné oslobodiť ju od cla a zároveň aj od dane z pridanej hodnoty;
poisonkatka
16.04.09,13:02
takze ide o 22 eur...musis zaplatit dph
poisonkatka
16.04.09,13:03