skanska
16.04.09,14:57
Chcela by som poprosit o radu .... vopred dakujem
Pracujem na reklmacnom oddeleni dealerskej PC firmy. Mali sme od zakaznika v Reklamacii tlaciaren, ktora bola uz skoro na konci zaruky, cize znacne opotrebovana. V servise nestihli opravu do 30 dni a preto sme zakaznikovy vystavili dobropis. Samozrejme, ze v plnej nakupnej hodnote. Dalej som chcela uplatnit ans narok na dobropis u nasho dodavatela ale ten zacal tvrdit, ze uz su vyuzivane tonery, ze nam moze dat len nejaku zostzatkovu cenu za tu tlaciaren, alebo novu bednu .. to co vidno..ale sa tam daju tie stare tonery. Bezne riesime taketo veci a doteraz nam kazdy dodavatel automaticky dal dobropis v plnej hodnote nech slo o aky kolvek vyrobok.
Potrebovala by som poradit nejaky padny argument, asi najlepsie nejaky zakon, paragraf, predpis, ktorym sa toto riesi. ja som hladala uz par dni an nete nieco a v zakonoch ale nic som nenasla. Dakujem
Dáša_
16.04.09,13:12
Chcela by som poprosit o radu .... vopred dakujem
Pracujem na reklmacnom oddeleni dealerskej PC firmy. Mali sme od zakaznika v Reklamacii tlaciaren, ktora bola uz skoro na konci zaruky, cize znacne opotrebovana. V servise nestihli opravu do 30 dni a preto sme zakaznikovy vystavili dobropis. Samozrejme, ze v plnej nakupnej hodnote. Dalej som chcela uplatnit ans narok na dobropis u nasho dodavatela ale ten zacal tvrdit, ze uz su vyuzivane tonery, ze nam moze dat len nejaku zostzatkovu cenu za tu tlaciaren, alebo novu bednu .. to co vidno..ale sa tam daju tie stare tonery. Bezne riesime taketo veci a doteraz nam kazdy dodavatel automaticky dal dobropis v plnej hodnote nech slo o aky kolvek vyrobok.
Potrebovala by som poradit nejaky padny argument, asi najlepsie nejaky zakon, paragraf, predpis, ktorym sa toto riesi. ja som hladala uz par dni an nete nieco a v zakonoch ale nic som nenasla. Dakujem

Obávam sa, že nakoľko ide o dva podnikateľské subjekty, oporu v zákone nenájdeš. Možno vo vašej zmluve, ak nejakú máte. Podnikateľské subjekty sa riadia obchodným zákonníkom. A tam neplatí 2 ročná záručná lehota. To je vaše podnikateľské riziko, ktoré by ste mali mať zakalkulované v cene.


Po konzultácii s domácim právnikom :D upravujem svoju odpoveď

Máme málo informácii na kvalifikovanú odpoved:

1. vedel dodavatel o chybe? Kedy sa o nej dozvedel
2. aká doba ubehla od dodania tlačiarne vám od vášho dodávateľa (na začiatku, nie pri reklamácii)
3. čo ste uplatňovali u svojho dodavateľa, na základe čoho vám ponukol dobropis?


A inak, treba pozerat obchodný zákonník, par. od 420 - 442, hlavne 427, 428
skanska
17.04.09,13:36
1. Dodavatel sa o tom, ze reklamacia nebola stihnuta zo strany servisu dozvedel hned, ako som sa to dozvedela ja ... cize po uplynuti 30tich dni
2. Bez mesiaca su to 2 roky co sme ju od dodavatela zakupili my, teda v podstate je stale v zaruke pre vsetkych
3. Mam reklamacny protokol zo servisu, kde je jednoznacne vidno, ze nebola dodrzana zakonna lehota 30 dni. Na zaklade toho ziadal od nas nas zakaznik dobropis, bol mu vystaveny a ja som ziadala dobropis od dodavatela, ako sa to standartne robi. Dalej by si on ziadal od svojho. Doteraz som sa este nikdy nestretla s tym, ze by sa dobropis nevystavoval vo vyske nakupnej ceny, pokial samozrejme nechyba nejaka cas vyrobku. Avsak spotrebny material sa do toho nerata.
Dáša_
17.04.09,13:42
1. Dodavatel sa o tom, ze reklamacia nebola stihnuta zo strany servisu dozvedel hned, ako som sa to dozvedela ja ... cize po uplynuti 30tich dni OK
2. Bez mesiaca su to 2 roky co sme ju od dodavatela zakupili my, teda v podstate je stale v zaruke pre vsetkych OK
3. Mam reklamacny protokol zo servisu, kde je jednoznacne vidno, ze nebola dodrzana zakonna lehota 30 dni. Na zaklade toho ziadal od nas nas zakaznik dobropis, bol mu vystaveny a ja som ziadala dobropis od dodavatela, ako sa to standartne robi. Dalej by si on ziadal od svojho. Doteraz som sa este nikdy nestretla s tym, ze by sa dobropis nevystavoval vo vyske nakupnej ceny, pokial samozrejme nechyba nejaka cas vyrobku. Avsak spotrebny material sa do toho nerata.

Takže vy ste žiadali vratit celú kúpnu cenu na výmenu za neopravenú tlačiareň?
skanska
04.05.09,12:10
Takže vy ste žiadali vratit celú kúpnu cenu na výmenu za neopravenú tlačiareň?
ospravedlnujem sa ze pisem az teraz .... ano, chceme vlastne vratit kupnu cenu a on si tlaciaren vezme ... cize on bude mat tlaciaren, my dostaneme peniaze a posunieme ich zakaznikovy ... kvazi sa anuluje celi obchod