sportik
16.04.09,19:51
Poprosim o odpoved na otazku:
Od exekutora mi pravdepodobne dosla zasielka do vlastnych ruk. Prepokladam, ze oznamenie o zacati exekucie.Viem, ze by som mal mat 14 dni na uhradu dlhu, resp. na vyjdrenie sa. 14 dni sa rata odo dna kedy som nasiel listok o ulozeni zasielky v schranke, alebo az od samotneho fyzickeho prebratia zasielky do vlastnych ruk? Som zivnostnik.
Darma111
16.04.09,18:17
Nepoviem Ti to naisto, ale ja si myslim že od dňa kedy sa podpíšem na doručenku a píše sa tam aj dátum prijatia... myslím, že exekutor presne nevie kedy bol lístok o uložení zásielky doručený do schránky...

...ale jedno viem isto, že aj keď ju odmietneš prevziať a vrátiš spať, ak tak sa zasielka považuje za doručenú...
riccado
16.04.09,18:53
od prevzatia, len si daj pozor, aby si ju na poste stihol prevziat...
iriska
17.04.09,06:12
Od prevzatia na 100%.
ALE ak ti to posielajú ako živnostníkovi, že od teba niekto vymáha pohľadávku ako od živnostníka, tak ak to nestihneš prevziať aj tak sa to považuje za doručené. Ak ti to doručujú ako nepodnikateľovi, tak ti to musí byť doručené a aj keby si to neprevzal, tak ti to bude doručovať znova a znova až kým to neprevezmeš. Napriek tomu ale môže vykonávať zabezpečovacie úkony, t.j. blokovať všetok majetok aký len môžeš mať.