Chewbacca
16.04.09,20:07
Prosim pomozte mi s pocitacom stale ked chcem daco nainstalovat alebo robim nejaku zlozitejsiu akciu na PC tak sa mi restartuje ale nazapne mi ho iba mi vypise jak ho zapina ze DISK BOOT FAILURE.PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Prosim ak viete co mam robit tak odpiste

THANX
MajoCQ
16.04.09,18:34
Vyzera to na problem s pevnym diskom. Mozne je len uvolneny kabel - bolo by dobre rozobrat pc vybrat disk a potom ho pripojit nazad pokial mozno pouzit ine kable. V opacnom pripade bude pravdepodobne pokazeny odporucam zalohovat data a kupit novy.
Chobot
17.04.09,07:08
Prosim pomozte mi s pocitacom stale ked chcem daco nainstalovat alebo robim nejaku zlozitejsiu akciu na PC tak sa mi restartuje ale nazapne mi ho iba mi vypise jak ho zapina ze DISK BOOT FAILURE.PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Prosim ak viete co mam robit tak odpiste

THANX

Ten reštart neviem posúdiť čo môže byť príčinou z popisu, lebo dôvodom reštartu môže byť skutočne hocičo. Ale tú hlášku zvykne dávať aj vtedy, ak máš pri štarte zastrčený napr. USB kľúč. Vtedy sa snaží PC zaviesť operačný systém z USB kľúča a tam ho nenájde. Alebo vtedy, ak v BIOSe máš nastavený primárny bootovací zdroj niečo iné, ako HDD. Teda primárne by malo byť FDD, potom nasledujú HDD, DVD-ROM a až potom iné.

Pri reinštalácii sa zvykne prehodiť ako prvé médium DVD-ROM, aby neťahalo OS z HDD, ale aby sa začala inštalácia z DVD. Potom to zvyknú ľudia zabudnúť zmeniť v BIOSe a zostane primárne DVD. AK v DVD nie je žiadny disk nič sa nedeje, PC si vyberie nasledovné bootovacie médium a to je HDD. AK je tam ale DVD a na DVD nie je OS, tak zahlási chybu, ktorú si napísal.
PaloPa
17.04.09,08:24
... robim nejaku zlozitejsiu akciu na PC tak sa mi restartuje...

Okrem už spomenutých možných problémov (zlý disk, káble) ...
1) disk fyzicky odchádza // riešenie: !!! odzálohovať dôležité data pokiaľ sa dá !!!, pretestovať (aspoň systémový check disk), pripraviť sa na to, že bude asi treba preinštalovať PC na iný disk
2) zalomené (či inak poškodené), povytiahnuté diskové káble // otvoriť skrinku, pozrieť

... to môže byť i zlé chladenie disku.
Ak frčí disk na plný výkon, pravdepodobne sa prehrieva a potom blbne.

3) viac zariadení blízko pri sebe (napr. dva disky nad sebou, alebo disk vo výmennom šuplíku, kde odišiel ventilátor ...), zlé odvetranie skrinky
Rýchla pomoc: otvoriť jednu stranu skrinky, dokúpiť ventilátor na chladenie skrinky, presunúť disk na inú pozíciu, aby mal okolo seba dostatok priestoru, vyfúkať celú skrinku vysávačom alebo stlačeným vzduchom (hlavne všetky ventilátory)

Palo