notify
16.04.09,21:58
Ahojte, nedávno som sa stal predsedom revíznej komisie, dozornej rady, alebo kontrolnej komisie (používajú sa vš. tri názvy) v klube podliehajúcom SKJ. Vie mi niekto povedať, prípadne poslať nejaký link na všeobecne platné predpisy pre činnosť takýchto kontrolných orgánov? Ďakujem.
mirhu
19.04.09,19:23
Ahojte, nedávno som sa stal predsedom revíznej komisie, dozornej rady, alebo kontrolnej komisie (používajú sa vš. tri názvy) v klube podliehajúcom SKJ. Vie mi niekto povedať, prípadne poslať nejaký link na všeobecne platné predpisy pre činnosť takýchto kontrolných orgánov? Ďakujem.
To , čo kontroluješ, resp. riadiš, by si mal mat v stanovách, alebo zriaďovacej zmluve, a riadiš sa zákonom, podľa ktorého ste vznilki, tam by to malo byť
notify
22.04.09,15:00
V stanovách je napísaných 6 krátkych bodov a v poslednom sa píše: Vo svojej činnosti sa riadi všeobecne platnými predpismi pre činnosť kontrolných orgánov. A práve na tieto predpisy som sa pýtal. Vznikli sme podľa zákona 83/90 Zb. a na základe prijatia do Slov. poľov. zväzu radou SPZ, ale ani v ňom, ani v kynologických predpisoch sa nepíše nič viac ako je v našich stanovách.