polka
16.04.09,22:17
Prosím o radu, či môžem v PU spojiť 3 zahraničné faktúry, vystavené tým istým dodávateľom v rovnaký deň, prijaté aj s tovarom tiež v ten istý deň, všetky dátumy rovnaké. Chcela by som zrátať sumu zo všetkých 3 fa a zapísať do prijatých faktúr ako jednu faktúru, pretože aj platba bude spojená do jednej sumy, aby sme sa vyhli zbytočným bankovým poplatkom. Lenže pri evidencii jednotlivých faktúr (ich úhradách) a výpise z banky mi potom nesedia kurzové rozdiely (banka verzus zaúčtovanie jednotlivých úhrad faktúr). Pomocou ID som musela zaúčtovať kurzovú stratu a na vyrovnanie rozdielu aj kurzový zisk (0,01 €), aby mi to sedelo s bankou. Pri spojení všetkých 3 fa do jednej fa by som sa tomu vyhla. Nedávno som mala takýto prípad s 2-mi fa, teraz pre zmenu prišli až 3. Je to možné spojiť, či musím každú fa zapísať a zaúčtovať zvlášť?
babi2
17.04.09,05:33
Určite by som zaevidovala každú faktúru zvlášť veď každá má aj svoje dodávateľské číslo, úhradu je možné urobiť jednou sumou a potom z výpisu zase likviduješ každú zvlášť aj ku každej bude kurzový rozdiel, teda uhradená suma bude rozdelená na 3x 321... oproti 221...