ZuzanaF
13.07.05,09:55
Zdravím,

koncom septembra mám možnosť odísť za lepším zárobkom do Anglicka. Mám však chaos zo všetkých tých vecí okolo. Momentálne som ešte zamestnaná v jednej firme ako účtovníčka/administratívna pracovníčka/pokladníčka. Včera som sa rozprávala s konateľom, o tom, že chcem odísť niekedy v polovici augusta, nech si nájde náhradu, nech ju zaučím. Musím napísať výpoveď? V akom znení? (odísť z firmy by som chcela okolo 10. septembra).
Čo potom keď z firmy odídem? Musím sa zaregistrovať na úrade práce? Ako to bude s platením zákonného poistného? Existujú nejaké možnosti poistenia v zahraničí? Ako sa to platí? Počula som o nejakom formulári E+nejaké číslo, o poistení v zahraničí, ale vôbec sa v tom nevyznám...
ďalej by som sa chcela poradiť, ako to mám spraviť s prevádzaním peňazí, ktoré v Anglicku zarobím.. Mám si zriadiť nový devízový účet? Kde je to najvýhodnejšie?? V Anglicku sa musím tiež zaevidovať na ich úrade práce, čo všetko tam budem potrebovať..?
ďakujem za akúkoľvek radu..
chcem Vás tiež poprosiť, či by ste mi prípadné odpovede a rady nemohli zaslať na moju e-mailovú adresu: SunnySue1@centrum.sk
Ďakujem pekne