JKK
16.04.09,23:35
Chcela by som sa opýtať niektorého z predajcov automobilov, či im už štát preplatil šrotovací príspevok.
Náš predajca nám tvrdí, že ešte nedostal od štátu nič a auto nám nemôže vydať, pretože nemá čím pokryť rozdiel.
Z našej strany je auto vyplatené, a ja mám pocit že nás zavádza.:mad::mad:
Prosím ozvite sa, veľmi mi pomôžete.
Ďakujem.
zuzzkaa
17.04.09,04:24
Tak to vás určite zavádza. Vy s tým že či štát dal alebo nedal jemu šrotovné nemáte nič. Ak ste mu odovzdali všetky papiere, ktoré sa týkali šrotovného a zaplatili za auto musí Vám ho dať keď ho má hneď k dispozícii. Brali sme síce autá súkromne iba cez Toyotu a tam nie je v tomto žiadny problém. Určite Vás zavádza.
Braňo
17.04.09,04:32
Zuzka, nepoznáš podmienky, na ktorých sa dohodli. Kľudne sa mohli dohodnúť, že odovzdanie automobilu bude po vyrovnaní pohľadávky od štátu. Väčšinou ľudia dali splnomocnenie predajcom a každý predajca si mohol určiť svoje podmienky.
JKK
17.04.09,05:32
S predajcom sme spísali objednávku, na ktorej je uvedené, že
dodacia lehota je 2 týždne (je z toho už mesiac).
A ohľadom šrotovného tam bolo iba spomenuté, že bude odpočítané vo faktúre.
misoft
17.04.09,12:39
Tak v tomto prípade, keďže vám nechce vydať zakúpené vozidlo (predpokladám, že je už zaplatené), tak vám zadržiava váš majetok. Upozornite ho, aby vám bezodkladne vydal zaplatený tovar, nakoľko ste splnili všetky podmienky stanovené štátom. Ak by ani v tomto prípade vozidlo nevydal, podajte okamžite žalobu.
KIKA16
18.04.09,19:28
Pracujem pre dealera áut zn. FIAT. S niečim takým som sa nestretla. Autá, ktoré sme mali skladom boli zákazníkom po úhrade a predložení dokladov o zošrotovaní a odhlásení starého auta odovzdané bez prieťahov. Čakajú iba zákazníci, ktorým sme auto zadávali do výroby a zatiaľ nedošlo. Čo dôjde, zákazníkov kontaktujeme. Obdržali sme aj prvé doklady - dobropisy na šrotovné od importéra. Ako príspevok štátu, tak aj importéra.