ajka5
17.04.09,05:53
Dobrý den.

Chcela by som vedieť vaš názor, co si myslíte na podmienky uveru - nefixácia % urokovej miery. Moznosť bez pokuty kazdy rok splatit 2O% čiastky uveru - to je celkom fajn. Máme totiž uver ktorý chceme prefinancovať úverom od Unicreditu, momentálne nam poskytuju 4,56% urokovu mieru, čo je super, ale nie je fixovaná uroková miera a je stanovena kazdý rok podla BRIBOR-u, čo sa mi moc nezdá kedze som pozerala na internete a momentálne je najnižší pravdepodobne z dôvodu krízi. http://openiazoch.zoznam.sk/zivot/makro/bribor.asp?period=366&dtype=EURIBOR3M

Bojím sa aby sme to nakoniec nelutovali a nezaplatili viac ako teraz ( teraz mame iny uver a je tam 5,79% urok a 5 ročný fix).

Ďakujem pekne :)
ajka5
17.04.09,04:59
Prosím poradte :-(
ady23
17.04.09,05:10
mám úver od unicreditu s úrokovou sadzbou 6mesačný bribor+marža banky. Výhoda týchto úverov je v tom, že marža banky ti stale ostáva tá istá, meni sa ti iba bribor buď raz polročne, alebo raz ročne, podľa zmluvy. Pri tomto type úveru si vieš pekne sama odkontrolovať výšku úrokovej sadzby a bribor sa ti odvíja od ceny peňazí na trhu. Ja sama som spokojna, nakoľko mi úroková sadzba išla tohto polroka celkom slušne dole. Podľa predpokladov vraj by to malo isť ešte nižšie....a nakoniec, vždy máš na výber a môžeš tento úver prefinancovať iným, ak sa ti časom nebude páčiť. Čo sa týka fixovanej úrokovej sadzby je to tak, banka ti zafixuje na 1R,5R...., ale po ukončení fixácie sa úroky dvíhaju väčšinou a klient väčšinou ani nevie dôvod, takže môj záver, ja som spokojná, ponúkala som úvedený typ úveru, hlavne nech ti v banke povedia aka je marža banky pri tomto úver a bribor si vieš aj sama pozrieť. 20% môžeš splatiť raz ročne z nesplatenej istiny úveru a uvedeným sa ti neskracuje doba splácania, ale iba výška splátky.
ajka5
17.04.09,05:19
Aj mne povedali ze bude s úrokovou sadzbou 6 mes. bribor+marža, a tiež mam moznosť splatit raz ročne bez poplatku vysku max 20% uveru. Ale aj tak mam strach, lebo teraz ideme prefinancovať uver ten čo mame úverom od Unicreditu, a nerada by som o rok či dva zasa s tým zapasila :-(

Ďakujem za reakciu, dufam ze este niekto bude reagovať.
ady23
17.04.09,05:28
nikto nevie čo bude o rok o dva, takže tažko ti niekto da odpoveď, ktorý by bol lepší, ja ked som si úver brala mbribor bol 4,4, teraz je eurobribor 1,59, čo si ja pamatam tak najvišší eurobribor bol cca 4,5. Ak sa bojíš riskovať tak zafixuj na nejakú dobu a potom môžeš banku požiadať o zmenu podmienok a zmeniť typ úroku na bribor+marža, viem, že s tym nebol problem.
DM2009
07.02.12,05:55
viete mi povedať ako vypočítam, alebo zistím % p.a. k pôžičke, ak má byť
euribor + 0,5 percentualnych bodov, pricom sa ma aktualizovat kazdy rok aplikujuc euribor mesiaca december predchadzajuceho roka + 0,5%.
spätne rok 2007,
2008,
2009,
2010?
na www.nbs.sk (http://www.nbs.sk) sú údaje, ale neviem ktorý mám brať 1M, 2M, 12m?, či aký?
Ďakujem
blavaciko
07.02.12,08:18
ak mas aplikovat eurobribor mesiaca december predchadzajuceho roka tak to bude 1M - december 2011, ci?
DM2009
07.02.12,14:39
no neviem, lebo predchádzajúci účtovník použil sadzbu 3,965 p.a.
a ja vidím 1M december napr. len 1,47, nechápem odkial vzal taku vysoku sadzbu.
DM2009
07.02.12,18:06
posúvam..............
DM2009
08.02.12,08:51
prosííím.
pre_podnikanie
09.02.12,11:23
vyska uroku ktory pouzil predchadzajuci uctovnik indikuje skor BRIBOR nez EURIBOR, za aky rok ho ten uctovnik pouzil? prever si uverovu zmluvu a dodatky tam je to exaktne uvedene.