Jennys
17.04.09,06:35
Chcem venovať do súťaže tovar ktorý predávam. Prebiehalo by to tak, že cenou by bol nákup tovaru v hodnote napr. 10 €, ale ide to cez jednu spoločnosť, ktorá mi za to spraví bezplatnú reklamu na ich stránke. Ako si to potom dať do účtovníctva keď si výherca u mňa tovar objedná ako mu tých 10 € odčítať. Môžem potom vybraný tovar predať akože na faktúre za napr. 1 cent? A ako to budem viesť v účtovníctve? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.
Jennys
21.04.09,05:20
to tu naozaj nie je nikto kto by mi poradil?:confused::mee:
mekelek
21.04.09,15:36
Citát - časť

Ako si to potom dať do účtovníctva keď si výherca u mňa tovar objedná ako mu tých 10 € odčítať. Môžem potom vybraný tovar predať akože na faktúre za napr. 1 cent? A ako to budem viesť v účtovníctve? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.

Neviem, či sa jedná o JÚ, alebo PÚ. V JÚ by som riešila nasledovne:
Netreba vystavovať faktúru, môže byť aj bloček z ERP.
V účtovníctve dáš do evidencie záväzkov 10€.
Keď "výhru" vydáš z obchodu riadne spravíš bloček na 10€.
Zároveň v účtovníctve zaúčtuješ úhradu záväzku.

Teda žiadny 1 cent, ale všade bude figurovať 10€, aj v príjmoch aj vo výdavkoch, takže sa ti to vyrovná.
Jennys
21.04.09,17:43
Citát - časť


Neviem, či sa jedná o JÚ, alebo PÚ. V JÚ by som riešila nasledovne:
Netreba vystavovať faktúru, môže byť aj bloček z ERP.
V účtovníctve dáš do evidencie záväzkov 10€.
Keď "výhru" vydáš z obchodu riadne spravíš bloček na 10€.
Zároveň v účtovníctve zaúčtuješ úhradu záväzku.

Teda žiadny 1 cent, ale všade bude figurovať 10€, aj v príjmoch aj vo výdavkoch, takže sa ti to vyrovná.

Dakujem, jedná sa o účtovanie v JU. Ja nepoužívam ERP nakoľko mám zásielkový obchod a nie predajňu takže všetko robím cez faktúry alebo PPD. A do tej evidencie záväzkov si to ako mám dať? Tomu trochu nerozumiem. U mňa to funguje tak, že zákazník si objedná tovar v tej hodnote možno aj vyššej a posielam to potom na dobierku takže poštovné by si mal zaplatiť to sa do tej výhry neráta. Ako to budem robiť v tomto prípade? ďakujem.
Jennys
28.04.09,14:04
poradí ešte niekto ako to mám teda robiť? ďakujem...dosť ma to súri...
ego.mc
28.04.09,17:34
A čo tak vo faktúre dať jednoducho zľavu z tovaru?
To by nemal byť problém.
Jennys
28.04.09,19:10
A čo tak vo faktúre dať jednoducho zľavu z tovaru?
To by nemal byť problém.

Bože, to ma teda vôbec nenapadlo. Takže to sa môže? Poštovné do toho počítať nebudem len na tovar, takže keď si niekto objedná tak stačí odrátať len tú zľavu a zvyšok doplatí? Ako to mám formulovať na tej faktúre? Napríklad: Zľava na nákup tovaru v hodnote... Alebo to mám napísať inak? Ďakujem!!!