Turka1
17.04.09,06:49
Ahojte,
máte nejaké nápady a rady ohľadne toho, ktoré miesta na Slovensku sa oplatí vidieť? Mám na mysli hrady, zámky, jaskyne, zaujímavosti... Niečo vhodné na jednodňové výlety s deťmi. Už nám dochádza fantázia...
Alebo pridajte aj niečo v ČR...
DanielaSL
17.04.09,04:51
Stará Ľubovňa - hrad , skanzen, trochu ďalej Červený Kláštor a výlet plťou po Dunajci. A smerom ku Tatrám Belianska jaskyňa.
arizona
17.04.09,05:48
MarcelkaT
17.04.09,06:04
[quote=DanielaSĽ;1020358]Stará Ľubovňa - hrad , skanzen, trochu ďalej Červený Kláštor a výlet plťou po Dunajci. A smerom ku Tatrám Belianska jaskyňa
................................
DanielaSĽ, ako by si mi čítala myšlienky. Toto som tiež chcela odporúčiť. Pred dvoma rokmi som tam bola a bol to krásny výlet. Na bicykli som išla takmer po 40 rokoch -:---:):D"na tachometri 10 a v očiach smrť" - pohľad pre bohov......:---:):---:):---
Turka1
17.04.09,06:08
Chcela som sa dozvediet o KONKRETNYCH MIESTACH v casovom rozmedzi "rano idem z domu, vecer pridem". Lebo pod pojmom "dovolenka" si každý môže predstaviť niečo iné - ležanie na lúke s rukami za hlavou, opekanie sa na kúpalisku, návšteva aquaparku ... a o to ja nemám záujem. Skôr ma láka niečo "poznávacie".
Turka1
17.04.09,06:10
DanielaSĽ, MarcelkaT, ďakujem za tip, určite navštívime...
MarcelkaT
17.04.09,06:25
Máš ešte Krásnu Hôrku, Betliar, .... to sa dá stihnúť aj za jeden deň.
iriska
17.04.09,06:33
iva
17.04.09,06:45
Veľmi pekný výlet - Vrátna dolina, Jánošíkove diery. Je tam krásne, vhodné aj pre deti.
Turka1
17.04.09,06:57
Ďakujem, presne niečo takéto som hľadala. Krásna Hôrka, Betliar, Sv. Anton, Štiavnica, Bojnice - to sme prešli. Mne sa veľmi páčil aj zámok Hluboká, Vranov nad Dyjí, Telč, Lednice v ČR. Je mi lúto za niekdajšími školskými výletmi, mali sme skvelého triedneho a veľa vecí nám takto ukázal.
DanielaSL
17.04.09,09:24
[quote=DanielaSĽ;1020358]Stará Ľubovňa - hrad , skanzen, trochu ďalej Červený Kláštor a výlet plťou po Dunajci. A smerom ku Tatrám Belianska jaskyňa
................................
DanielaSĽ, ako by si mi čítala myšlienky. Toto som tiež chcela odporúčiť. Pred dvoma rokmi som tam bola a bol to krásny výlet. Na bicykli som išla takmer po 40 rokoch -:---:):D"na tachometri 10 a v očiach smrť" - pohľad pre bohov......:---:):---:):---

Jáj a že som ťa nevidela...;):) A inak vidieť náš hrad večer keď je osvetlený..tak to to pohľad nad pohľady.....
DanielaSL
17.04.09,09:34
Chcela som sa dozvediet o KONKRETNYCH MIESTACH v casovom rozmedzi "rano idem z domu, vecer pridem". Lebo pod pojmom "dovolenka" si každý môže predstaviť niečo iné - ležanie na lúke s rukami za hlavou, opekanie sa na kúpalisku, návšteva aquaparku ... a o to ja nemám záujem. Skôr ma láka niečo "poznávacie".

Tak jeden deň stihneš hrad aj skanzen...v meste na námestí je Meštiansky dom , kde si najprv môžeš vyraziť ľubovniansky peniaz s ktorým potom platíš vo Vojenskom tábore...tam je to tiež zaujímavé. Je to pod skanzenom. Poobedovať môžeš na Salaši u Franka. Do Kláštora je to kúsok... za pol hodiny si tam. Ale na to by som si rezervovala jeden celý deň. Plte ťa privezú do Lesnice a odtiaľ je pekná prechádzka do poľského kúpeľného mestečka Ščavnica. Z Ľubovne do Tatier cca pol hodina . Môžeš pozrieť Beliansku jaskyňu , poprípade sa v Tatranskej Lomnici vyviezť lanovkou.A tri dni dovolenky sú fuč. No a na druhú stranu je necelú hodinku Bardejov.
MarcelkaT
17.04.09,09:35
DanielaSĽ, to si sa zle pozerala, lebo mňa bolo aj počččuťťť a viiiidieťťťť, .........
.................................................. .........................
Keď som šla okolo Dunajca na bicykli tak som každého varovala nech mi uhne, lebo buď ja, alebo niekto z nás skončí v Dunajci. Ale našťastie to dopadlo dobre.
pasuliatko
03.08.09,18:52
ahojte ja budem v bardejove neviete mi odporučiť nejaké fajn miesto na prespanie na jednu maximálne dve noci?ďakujem
toju
03.08.09,18:58
Buchlovický zámocek a park. je to v cr kustik za hranicami. krasny velky park, pavy, a nadherny zamocek. to sa oplati vidiet.
michelle84
04.08.09,08:07
ahojte ja budem v bardejove neviete mi odporučiť nejaké fajn miesto na prespanie na jednu maximálne dve noci?ďakujem

Predchvíľou som sa dostala na tento hotel. Neviem, či ti ho môžem odporučiť, ale môžeš si ho pozrieť. Nepoznám ich služby.

www.hotelartin.sk (http://www.hotelartin.sk/)
stonka
04.08.09,08:18
ahojte ja budem v bardejove neviete mi odporučiť nejaké fajn miesto na prespanie na jednu maximálne dve noci?ďakujem
penziony v BJ priamo v centre, dobre ceny, ale bez stravy
http://www.penzion-hradby.sk/
http://www.penzionrouse.sk/
riso4
27.08.09,09:57
mám tu jeden tip na výletik blízko Topoľčian
kedze nemozem davat zatial linky , tak takto :

www bodka babica-bojna bodka sk :rolleyes:

je to ranč s malou zoologickou, je tu možnosť rybolovu (po zakúpení "vstupenky") ... deti sa super zabavili a dospelí tiež :)
Zewa
08.09.09,23:05
odporucam Kremnicu

- banske muzeum v stolni Andrej

v meste sa da najest vo vybornej rybarskej restauracii Zlaty sivon, je tam vinoteka Biely bocian a tiez aj Polovnicka restauracia....je mozne vidiet Muzeum minci a medaili a tiez je mozne sa dostat do starej casti mincovne - cez pracovne dni aj do novej...tiez kostol Sv. Katariny a Mestsky hrad a jeho expozicie su velmi pekne...

info centrum Kremnica :
+421 45/6744 388, +421 45/6742 856
Aankaa
14.09.09,04:44
Ahojte,
máte nejaké nápady a rady ohľadne toho, ktoré miesta na Slovensku sa oplatí vidieť? Mám na mysli hrady, zámky, jaskyne, zaujímavosti... Niečo vhodné na jednodňové výlety s deťmi. Už nám dochádza fantázia...
Alebo pridajte aj niečo v ČR...
Ahoj,
výlet s deťmi: Habakuky na Donovaloch - rozprávkové miesto... zábava nielen pre deti,viac sa tam odreagujú a zabavia asi dospeláci :). Skutočne všetkým odporúčam, strávili sme tam včera dve hodiny. Sme nároční na výlety, služby, aktivity ... ale tomuto miestečku nemám čo vytknúť :). A budú fungovať aj v zime.
Potom odporúčam okolie Brna, priepasť Macocha, jaskyňa - s plavbou na loďkách, úžasné. A pre deti ešte westernové parky-Boskovice a Šikluv mlyn, dve podobné atrakcie, cca 25 km vzdialené od seba, ale fakt dobré. U nás máme podobné v Tatralandii. A potom ešte Dino Park pri Ostrave..... a potom ešte...;) a ešte , ....... áno máme deti :)
ZlaticaB
22.06.11,08:21
Habakuky na Donovaloch - ako to tam funguje tento rok?
trisestri
22.06.11,08:55