MartinkoK
17.04.09,10:04
prosím vás nemá niekto súhrnný výkaz platný od 01.01.2009? Na drsr je len ten ktorý platíl do 31.12.2008.
Ďakujem
ddaniela
17.04.09,09:17
Ale už je tam aj ten nový
alušik
17.04.09,12:18
Pripájam tlačivko - je zverejnené aj na drsr:
MartinkoK
20.04.09,10:46
prosím Vás a ako sa zaokrúhľuje v poučení na vyplnenie som to nenašla.
Beata2
20.04.09,10:56
máš to na tlačive druhá strana hore, do 0,5 nadol, od 0,5 nahor
MartinkoK
20.04.09,11:01
ďakujem, tam som sa vôbec nepozrela, študovala som pouťenie
sybila3
25.04.09,21:22
chcem sa opýtať ohľadom zaokrúhľovania: v DP k DPH mám dodanie oslobodené od dph=16852,50 €, ale v súhrnnom výkaze zaokrúhľujem na celé eurá, čiže 16853? nemusí to sedieť?
sybila3
26.04.09,07:51
vie mi niekto poradiť, dph robím na stotiny, shrnný výkaz na celé eurá, ale potom nesedí vývoz o to zaokrúhlenie, je to v poriadku, prosím. díky
ik-a
26.04.09,09:37
Je to v poriadku, výkaz nebude sedieť s DPH, tak isto ako nesedí INTRASTAT s DPH.
gabi2
27.04.09,08:40
podáva sa aj 0 výkaz ? ďakujem
alušik
27.04.09,09:09
V poučení na vyplnenie Súhrnného výkazu DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-12-2008-a.html) je napísané:

Ak platiteľ dane v príslušnom kalendárnom štvrťroku nedodal tovar z tuzemska do iného členského štátu alebo nepremiestnil tovar alebo nedodal tovar v rámci trojstranného obchodu, súhrnný výkaz nepodáva.
alušik
28.04.09,12:22
mimotemy Je to možno trochu mimo pôvodne zadávanú otázku, no nechcem zakladať novú tému, keď so súhrnným výkazom súvisí.
Poraďáci, prosím Vás, včera ma na daňovom úrade mimoriadne zaskočila naša správkyňa dane. Údajne mám vraj podávať daňové priznanie a súhrnný výkaz v jeden a ten istý deň? Ide mi o to, že DPH som podala už pred 2 týždňami, nakoľko je firma vďaka vývozu tovaru stále v nadmernom odpočte, a keď podám výkaz DPH skôr, skôr mi DPH vrátia. Súhrnný výkaz som podala až v posledný možný deň, t.j. včera. No a vraj to nie je v poriadku. Tak som sa rovno spýtala na pokutu - a v tom začala spätkovať, že termín je síce dodržaný, tak že ona nevie.
Máte s tým niekto podobnú skúsenosť? Neviem o tom, že by to niekde zákon riešil. Viem len o termíne, dokedy je povinnosť podať tieto výkazy, no podľa mňa je to hlúposť, že ich musím fyzicky odovzdať v jeden deň.:eek::confused:
Vladimír Ozimý
28.04.09,12:26
mimotemy Je to možno trochu mimo pôvodne zadávanú otázku, no nechcem zakladať novú tému, keď so súhrnným výkazom súvisí.
Poraďáci, prosím Vás, včera ma na daňovom úrade mimoriadne zaskočila naša správkyňa dane. Údajne mám vraj podávať daňové priznanie a súhrnný výkaz v jeden a ten istý deň? Ide mi o to, že DPH som podala už pred 2 týždňami, nakoľko je firma vďaka vývozu tovaru stále v nadmernom odpočte, a keď podám výkaz DPH skôr, skôr mi DPH vrátia. Súhrnný výkaz som podala až v posledný možný deň, t.j. včera. No a vraj to nie je v poriadku. Tak som sa rovno spýtala na pokutu - a v tom začala spätkovať, že termín je síce dodržaný, tak že ona nevie.
Máte s tým niekto podobnú skúsenosť? Neviem o tom, že by to niekde zákon riešil. Viem len o termíne, dokedy je povinnosť podať tieto výkazy, no podľa mňa je to hlúposť, že ich musím fyzicky odovzdať v jeden deň.:eek::confused:

Smutné ale reálne na odbornú úroveň našej daňovej správy...nikde v zákone nemáte uvedené že to musíte podať spolu s daňovým priznaním takže sa nebojte pokuta vám nehrozí...