Davor
17.04.09,09:40
Zdravím, hľadáme teraz do firmy nový účtovný softvér, kedže už počet operácii narástol do značnej miery. Momentálne máme Pohodu, ale tá nám už nestačí. Ja, napriek tomu, že niesom účtovník, som dostal za úlohu urobiť hrubý výber :(. Vedeniu sa najviac páči SAP, ale ten je pre nás príliš drahý. Viete mi odporučiť nejaké účtovné systémy?
anri
24.04.09,14:13
Zdravim,
Pohoda uz dokaze fungovat na SQL, to je pre vacsiu databazu idealne. Nad SQL je potom super moznost doprogramovat si ine aplikacie.
Ak uz Pohoda nevyhovuje, odporucam Navision, je to podobne SAPu a ked sa dobre vyberu moduly, je lacnejsi od SAPu:)
Davor
26.04.09,17:15
My pouzivame momentalne MoneyS3, ale to nam nevyhovuje. Preto pozerame po niecom novom. Volal som do MS ale zatial sa neozvali, tak som zvedavy...
KEJKA
26.04.09,17:22
Navision vyhovuje, tiež ale nie je najlacnejší, výhoda je, že aj manažment v rámci delegovaných právomocí sa dostáva priamo k informáciám.
JKA
28.04.09,03:55
Skús KARAT (pozri si ich stránku), ale tiež nie je najlacnejší
ivka70
28.04.09,04:45
SAP ponuka viacero moznosti aj pre mensie a stredne firmy.

Sap All in One alebo SAP One su cenovo dostupnejsie aj pre mensie firmy na Slovensku a momentalna situacia na trhu je taka, ze aj firmy aplikujuce SAP idu dolu s cenami. Je aktualna prilezitost vyuzit cas.

Takze uplne by som od SAP neuhybala kvoli cene, mozete dostat velmi zaujimave ponuky podla toho, co vsetko potrebujete v SAP pouzivat.
GABAZ
28.04.09,05:25
Ja pracujem v SAP R3, zvykla som, nič iné mi neostávalo, keď som sa na to dala. Ale určite by som nikomu neodporučila tento softvér. Úroveň fungovania do veľkej miery závisí od úrovne implementátorskej firmy a množstva peňazí, ktoré sa do toho vrazia. Sumy, ktoré si tieto firmy účtujú sú naozaj vysoké, a to nepoznám také niečo ako automatické aktualizácie programu, dokumentácia k programu a pod. Základná verzia programu neobsahovala bežné zostavy ani dokumentáciu, všetko sa muselo doprogramovať a stálo to strašné peniaze. Firma, pre ktorú robím, mala pri zavádzaní obmedzený rozpočet a tak to aj vyzerá, doteraz mi chýbajú potrebné zostavy. Náklady na zavedenie SAP sa pohybujú rádovo v miliónoch a tieto vysoké náklady nekončia zavedením. Napríklad teraz s prechodom na EURO sme platili obrovské peniaze za prispôsobenie systému. Neviem porovnať ako cenovo by mohol vychádzať SAP Business One a čo všetko obsahuje. Určite si treba dať urobiť ponuku, ale ja osobne tento program neodporúčam. Treba počítať aj s dosť vysokými nákladmi na zaškolenie personálu - nie je to program, ktorý by sa clovek naucil len sám.
japis
28.04.09,06:22
Skúste si preveriť žilinskú fi KROSs. Používatelia na Porade vyjadrujú veľkú spokojnosť s ich SW. Ja som si na základe týchto doporučení objednala ich mzdy-OLYMP. Stačilo absolvovať úvodné školenie a zvládla som ich s pár telefonátmi na Hot-line. So SW som veľmi spokojná. Predtým sme mali výborný Softip-Packet, ale prešli na Human resource a mali neúnosné finančné požiadavky, tak sme od nich po mnohých rokoch odišli. Olymp je podstatne lacnejší a nezaostáva za Softipom.
KEJKA
28.04.09,15:00
SAP ponuka viacero moznosti aj pre mensie a stredne firmy.

Sap All in One alebo SAP One su cenovo dostupnejsie aj pre mensie firmy na Slovensku a momentalna situacia na trhu je taka, ze aj firmy aplikujuce SAP idu dolu s cenami. Je aktualna prilezitost vyuzit cas.

Takze uplne by som od SAP neuhybala kvoli cene, mozete dostat velmi zaujimave ponuky podla toho, co vsetko potrebujete v SAP pouzivat.


.................... Neviem porovnať ako cenovo by mohol vychádzať SAP Business One a čo všetko obsahuje. Určite si treba dať urobiť ponuku, ale ja osobne tento program neodporúčam. Treba počítať aj s dosť vysokými nákladmi na zaškolenie personálu ...............

preboha, len nie SAP Business ONE !!!!!!!!!
marians
28.04.09,16:09
Treba skúsiť info na "MONEY S5" - funguje na SQL, alebo na I6 od fy Cybersoft, je to implemetnované aj v SR. Ak bude treba podám aj bližšie info.