Evulib
17.04.09,13:17
Dobrý deň,

zamestnanec po dohode so zamestnávateľom používa súkromné auto na služobné účely (pošta, úrady ap). Vozidlo je však napísané na inú fyzickú osobu ako na zamestnanca (priateľka) - je vôbec možné takéto auto využívať na služobné účely? Je zamestnávateľ povinný zaplatiť daň z motorových vozidiel? Na aké náhrady má zamestnanec nárok? Ďakujem.
Chobot
17.04.09,11:29
Dobrý deň,

zamestnanec po dohode so zamestnávateľom používa súkromné auto na služobné účely (pošta, úrady ap). Vozidlo je však napísané na inú fyzickú osobu ako na zamestnanca (priateľka) - je vôbec možné takéto auto využívať na služobné účely?

Áno je.


Je zamestnávateľ povinný zaplatiť daň z motorových vozidiel?

Nie.


Na aké náhrady má zamestnanec nárok? Ďakujem.

Na základnú náhradu 0,183€ plus spotrebu PHM.
Evulib
17.04.09,12:55
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Tiež som si to tak myslela, ale nebola som si istá.
mboyeduard
19.04.09,18:13
Uctujem pre SZCO a potreboval by som poradit. SZCO na jednu jazdu pouzila jedno vozidlo, ktore je uvedene aj na fakture pre zakaznika. Toto vozidlo nie je v majetku a ani nepatri SZCO.
Mozem tu jednu jazdu urobit cestovnym prikazom pre SZCO a uplatnit cestovne nahrady 5,50SK/km a odvziet z toho dan z MV?
Alebo to musim urobit zmluvou o prenajme (moze byt bezodplatna)?


Dan z MV ku konca zdanovacieho obdobia a oznamovacia povinnost do 30 dni, aky je postup ak tato lehota uplynula a nebolo oznamene? Je nejaka pokuta?
Chobot
19.04.09,20:29
Uctujem pre SZCO a potreboval by som poradit. SZCO na jednu jazdu pouzila jedno vozidlo, ktore je uvedene aj na fakture pre zakaznika. Toto vozidlo nie je v majetku a ani nepatri SZCO.
Mozem tu jednu jazdu urobit cestovnym prikazom pre SZCO a uplatnit cestovne nahrady 5,50SK/km a odvziet z toho dan z MV?
Alebo to musim urobit zmluvou o prenajme (moze byt bezodplatna)?


Dan z MV ku konca zdanovacieho obdobia a oznamovacia povinnost do 30 dni, aky je postup ak tato lehota uplynula a nebolo oznamene? Je nejaka pokuta?

Nezadávaj otázku dva či tri krát. Ak ti na otázku neodpovedali, môžeš ju posunúť vyššie tým, že pridáš v tej istej téme nový príspevok s textom "posúvam...", tým si ju niekto všimne.
mboyeduard
26.04.09,12:04
Diky za upozornenie.