dalilada
17.04.09,13:55
Ak konateľ s.r.o. používa svoj súkromný automobil v s.r.o. týka alebo netýka sa možnosť použiť paušál 80% podľa novely Z o DP § 19. Môže využiť možnosť nepísať knihu jázd, resp. inú evidenciu, ak bude viesť evidenciu tachometra?
grammatika
17.04.09,12:25
Opravte ma, ak sa mýlim, ale ak konateľ používa svoje súkromné auto na služobné účely vypĺňa cestovný príkaz.Podľa mňa sa ho netýka tento paragraf, nakoľko ako určíš aj koľko km bolo súkromných?
optimistka
19.04.09,13:43
80 % krátenie výdavkov na phm sa týka len aut zahrnutých do majetku - odpisovaných alebo prenajatých formou finančného alebo operatívneho prenájmu
pri súkromných píšeš cesťáky
jurko456
29.09.09,09:35
80 % krátenie výdavkov na phm sa týka len aut zahrnutých do majetku - odpisovaných alebo prenajatých formou finančného
alebo operatívneho prenájmu

Zdravim, mam k tomuto jeden dotaz: mam osobne auto v osobnom vlastnictve v CR a uvazujem nad tym, ze by som ho ako konatel prenajal mojej firme na Slovensku zadarmo formou operativneho prenajmu. Dovod je ten, ze by som chcel uplatnit 80% kratenie vydavkov na phm (tj. firma by si potom mohla automobil prenajaty formou operativneho prenajmu zaradit do obchodneho majetku), ale chcem sa vyhnut zbytocnemu preregistrovavaniu auta z CR do SR.

Myslite, ze by to bola schodna cesta, alebo je treba aj pri tomto prenajme vozidlo preregistrovavat do SR ?