rouen
17.04.09,14:46
Ahojte,
zalozili sme novu v.o.s., v OR sme zapisany ku 16.4.2009. Rad by som uz aj nejake prve faktury vystavil, akurat jedna vec mi chyba - DIC. K ohlaseniu zivnosti bola aj priloha pre registraciu na dane, predpokladal som, ze to riesi presne toto. Avsak ani na vypise zo zivnostenskeho ani na vyspise z OR nemam DIC, iba ICO. Otazka teda znie - mam ho vobec ? alebo sa este niekde musim registrovat zvlast ? V pripade ze by som ho uz mal mat, kde by som sa ho mal dozvediet ?
Viem ze asi hlupa otazka, ale ved kazdy nejak zacinal... :)
Dakujem moc !
R.
azla
17.04.09,12:50
DIC prideluje Daňový úrad.
Dostaneš osvedčenie o registrácii - takú malú kartičku. Informuj sa na DÚ na oddelení registrácie.
veronikasad
17.04.09,12:55
Ahojte,
zalozili sme novu v.o.s., v OR sme zapisany ku 16.4.2009. Rad by som uz aj nejake prve faktury vystavil, akurat jedna vec mi chyba - DIC. K ohlaseniu zivnosti bola aj priloha pre registraciu na dane, predpokladal som, ze to riesi presne toto. Avsak ani na vypise zo zivnostenskeho ani na vyspise z OR nemam DIC, iba ICO. Otazka teda znie - mam ho vobec ? alebo sa este niekde musim registrovat zvlast ? V pripade ze by som ho uz mal mat, kde by som sa ho mal dozvediet ?
Viem ze asi hlupa otazka, ale ved kazdy nejak zacinal... :)
Dakujem moc !
R.
DIČ môžeš vybaviť cez živnostenský úrad, ak ho potrebuješ vybaviť rýchlejšie, treba urobiť registráciu platiteľa dane na daňovom úrade osobne.
brčko
17.04.09,13:10
Prípadne pozri zákon o správe daní a poplatkov § 31 registračná a oznamovacia povinnosť. Máš povinnosť sa zaregistrovať do 30dní od získania povolenia na podnikanie ...
rouen
17.04.09,15:36
Este som zabudol - nie sme platcami DPH (neregistroval som sa ako dobrovolny a sme nova spolocnost) - meni to nieco na situacii ? lebo ked som teraz trochu hladal a cital na nete, dopracoval som sa aj k takemu nazoru ohladne faktur ze "pokud je dodavatel plátce DPH, DIČ ve faktuře být musí, pokud není, tak nesmí."
Aby bolo jasne - cele to riesim teraz iba kvoli tomu, ze by som uz rad vystavil prve faktury ktore som uz slubil, a nemam este DIC.. mozem ich vystavit bez DIC alebo nie ?
Dik !
danushka
17.04.09,15:46
Pokud je dodavatel platce DPH :D, uvádza vo faktúre svoje DIČ aj IČ DPH.
Pokud dodavatel není platce DPH, uvádza vo faktúre svoje DIČ a informuje odberateľa o tom, že platcom DPH nie je.
IČo v jednom aj druhom prípade uvádza.