jessko
13.07.05,10:42
Dobrý deň, chcel by som sa obratiť na vas s jednym problemom. Potrebujem pomoct s prechodom z JU do PU. uctovna jednotka meni pravnu subjektivitu a stym ajpovinnost viest účtovníctvo. V programe som hľadal podobnú funkciu ale nič som nenašiel. Preto prosím, kto to už robil, či mi nepomôže.dakujem
Luci
14.07.05,06:02
Ak si zalozis novu uctovnu jednotku - podvojne uctovnictvo, ponukne ti v druhom kroku zakladania moznost Prechod z JU na PU.
Daska
14.07.05,12:47
ale ak prechadza zo zivnosti na sro, nemoze prejst z JU do PU, uzavrie JU a otvori PU uplne od zaciatku, ci sa mylim??? su to 2 rozdielne veci, ten prechod je tam ak trebars FO prechadza na prelome obdobia z JU do PU....
Hanah
15.07.05,11:46
To, že živnostník nemôže prejsť z JU do PU, to je úplne jasné, pretože sa počas roka nemôže meniť spôsob účtovania, ale ... aby "jessko" nemusel všetky doklady, ktoré nadefinoval v JU prepisovať do databázy PU, tak jednoducho použije funkciu, o ktorej píše Luci. Predtým ešte odporúčam databázu JU v agende "Účtovné jednotky" skopírovať. Tým budeš mať jednu databázu JU, v ktorej účtovníctvo uzavrieš ako JU a druhú skopírovanú databázu JU pretransformuješ na PU a upravíš, príp. vymažeš to, čo v PU nie je potrebné ...