pistoa
17.04.09,19:24
som zamestnany v jednej firme a chcel by som kratkodobo podnikat popri zamestnani, a to vykonavat stankovy predaj obcerstvenia v obdobi jun-agust09 na roznych letnych podujatiach.
v tejto suvislosti prosim o radu v tychto otazkach:

1. je nejaky problem si otvorit zivnost popri zamestanani?
2. ako je to v tomto pripade z odvodmi? co som povinny platit?

Otazka v suvislosti zo statnou dotaciou:
Kedze budem zamestnany a zivnost planujem otvorit v juny a v aguste ukoncit viem ze nemam narok na ziadnu dotaciu. Ale chcem sa spytat:

3. Je statna dotacia na podnikanie urcena len pre prvopodnikatelov?
Je to pre mna velmi dolezite, pretoze asi o rok sa chystam zalozit s.r.o. a okrem tejto cinnosti vykonavat aj dalsiu-celorocnu cinnost a rad by som potom vyuzil moznost tejto dotacie. Nechem si znemoznit moznost ziskania dotacie v buducnosti takouto kratkodobou podnikatelskou aktivitou v sucasnosti.

za vase odpovede vopred dakujem
Johnyb11
18.04.09,08:23
Ahoj. Pokusim sa ti odovedat.
1) Podnikat popri zamestnani nie je ziadny problem. Jedine ze by si robil u nejakeho zamestnavatela a v tom istom by si aj podnikal. Tak su urcite obmedzenia. (Ak je to tento pripad napis a vysvetlim podrobnejsie)
2)S poplatkami do SP a ZP som si pri zivnostikovi nie moc isty pretoze ja podnikam ako s.r.o.-cka a tam to funguje troska inak. To nech ti poradia iny.Alebo si precitaj zakony.
3)Co viem tak, dotacia na podnikanie je urcena len pre poditatelov ktory boli pred zacatim podnikania minimalne 3 mesiace zapisany na urade prace. Co si myslim ze v tvojom pripade nehrozi. O inych obmedzeniach neviem, jedine ze ta budu castejsie kontrolovat a musim dokladovat minimalne 2 roky ze podnikas.