maiky
17.04.09,19:38
Ahojte poradáci ,,,,

prosím Vás vie mi niekto vysvetliť ako je to možné, že všade počúvame, že dopravcovia majú málo zákaziek,,,,

skúsil som si kliknúť na burzu nákladov www(bodka)timocom(bodka)sk a je tam v priemere 20 000 ponúk prepravy denne ,,,

kde je potom problém ? nieje to náhodou tak že dopravcovia nevedia akú sumu si pýtať za jednu prepravu ?, pretože vobec tomu nerozumiem,,,,
Filip Glasa
18.04.09,05:40
všade sa menej kupuje a teda aj menej vyrába a tým pádom aj menej prepravuje. Logicky je na tom preprava nebude nejako extra dobre.
maiky
18.04.09,07:55
všade sa menej kupuje a teda aj menej vyrába a tým pádom aj menej prepravuje. Logicky je na tom preprava nebude nejako extra dobre.
no to je pravda ale predsa len vyzerá, že keď aj menej ale stále je čo voziť ,, a asi tu rozhoduje cena ,,
Monika Kováčová
18.04.09,10:26
Vôbec nejde o cenu, prepravy je málo a prepravcov a kamiónov veľa. Leasingy sa platiť musia, preto často vozia prepravcovia aj pod cenu. Ďalšou hrôzou v tomto kritickom období sú 60 dňové splatnosti faktúr za prepravu, ktoré stále zostali.
maiky
18.04.09,10:39
Neviem možno nevidím úplne do celej problematiky úplne do detailov ale myslím si, že také menšie firmy kde je jeden alebo dva kamióny a ešte si človek aj sám jazdí, že netreba platiť vodiča tak by sa to malo nejako zvládať ,,, neviem aké máte Vy skúsenosti ?
Nokerla
20.04.09,13:38
Bratu ruky prec od toho.....leasingovky nemaju kde davat svoje kamiony,.......viem o com hovorim........radsej zacni nieco ine........Preprav je podla teba vela ale v skutocnosti ich je malo.........Na naves 13,6 bola cena predtym od 29 do 35 sk....teraz je 17 az 25sk. Brutalny prepad, ktory nezvladli viaceri dopravcovia, pretoze z tych cien treba ratat palivo, mytne, poplatky a podobne
danushka
20.04.09,14:17
No na TimoCome je tých ponúk oveľa viac, je to snáď najväčšia databáza v Európe. Momentálne je trend 0,8€ / km, ktorú dostanete od špedičnej spoločnosti na import, tu si už špedička necháva svoju niekedy nekresťansky nemalú maržu.
Jednoznačne z moje praxe môžem povedať, že vývoz do tretích krajín /mimo EÚ/ je v terajšom čase najlepšie platený, kde sa pohybuje cena cca 1,50 - 1,60 € km. Sú to ale exportné ceny, importne je veľký problém vyťažiť sa späť na Sk alebo do EÚ.
Samozrejme, že ľudia, ktorí sa venujú tejto destinácii si držia svoje obchody /svojich prepravcov/ a následne to núkajú svojim dopravcom. Ale tu sa netočí v 60 dňových splatnostiach, ale až v 90-dňových a manažéri majú čo robiť, aby tie peniaze dostali načas.
Obávam sa, že onedlho nastane situácia, že veľa dopravcov krachne. Už teraz Truck centrá majú plné parkoviská lízovaných áut, ktoré jednoducho nevládali dopravcovia splácať.
Ešte minulého roka bola situácia taká, že si dopravcovia vyberali či zoberú alebo nezoberú ponúkanú prácu.
Každý človek, čo sa baví predajom prepráv mi dá za pravdu, že niekedy netrvá ani 5 minút a zazvoní mi 10 telefónov na jednu prácu.

Necháme sa prekvapiť, ako to celé dopadne.
Obávam sa, že tu onedlho budeme prevážať tovar na koňoch a osloch.http://http://www.ceknito.sk/video/100300
danushka
20.04.09,17:44
http://www.ceknito.sk/video/100300

...čiže podľa mňa u nás onedlho bude takáto kamiónová doprava, len som zvedavá, čo na to ochranári;)...
Alex_M
10.05.09,10:00
V tejto oblasti sa pohybujem a pokladam myslienky typu - ved je 20tisic preprav a podobne za neskutocnu blbost...
Sme radi ze zozeneme pracu na auta ktora je ako tak ziskova...
Spedicky nemaju problem najst zufalcov ktori jazdia pod cenu...

A pripad kedy jazdi clovek sam - mam kamion, leasing, platim poplatky(uz sa tesi ked sa zavedie myto), ma zadlzene osobne auto a nedajboze dom, spediteri nezjednavaju, maju vela aut na malo preprav...cenu tlacia najnizsie a clovek je rad ze mu ostane po zaplateni leasingu cista 0!
Takto konci velke mnozstvo malych dopravcov.

A teraz pripocitajte danove zatazenie a podobne veci, uctovnictvo...obohatene o Ficov zachranny balicek

Viem ze prispevok je negativny ale bohuzial vela ludom ktori sa zivli ako dopravcovia ostavaju len oci pre plac...
Stanislav 1975
10.05.09,10:11
V tejto oblasti sa pohybujem a pokladam myslienky typu - ved je 20tisic preprav a podobne za neskutocnu blbost...
Sme radi ze zozeneme pracu na auta ktora je ako tak ziskova...
Spedicky nemaju problem najst zufalcov ktori jazdia pod cenu...

A pripad kedy jazdi clovek sam - mam kamion, leasing, platim poplatky(uz sa tesi ked sa zavedie myto), ma zadlzene osobne auto a nedajboze dom, spediteri nezjednavaju, maju vela aut na malo preprav...cenu tlacia najnizsie a clovek je rad ze mu ostane po zaplateni leasingu cista 0!
Takto konci velke mnozstvo malych dopravcov.

A teraz pripocitajte danove zatazenie a podobne veci, uctovnictvo...obohatene o Ficov zachranny balicek

Viem ze prispevok je negativny ale bohuzial vela ludom ktori sa zivli ako dopravcovia ostavaju len oci pre plac...
Svatá pravda, veru...
maiky
10.05.09,16:46
ďakujem za rady vidím, že to asi ozaj momentálne nemá zmysel ,, je to asi fakt zlé ,: (
HARAX
14.05.09,16:22
mam vlastný, a poviem vám radšej som ho odstavil a venujem sa niečomu inemu. V lete si pojdem trochu ,, pokrutit volantom ale to len z pasie lebo žit sa s toho nedá :) a v tom je ten problém, kríza
day
24.04.11,11:56
ahojte,

aka je situacia teraz, je to lepsie?

dakujem
danushka
24.04.11,12:09
Nie.
Od začiatku roka nastúpila ďaľšia vlna krachujúcich špedičiek, kľakli už aj tie silnejšie.
To čo sa nabalilo za dva roky už niektoré spoločnosti neuniesli.
Treba veľmi zvážiť od koho dopravca vezme robotu a navyše si ho poriadne prelustrovať.
day
24.04.11,12:15
Nie.
Od začiatku roka nastúpila ďaľšia vlna krachujúcich špedičiek, kľakli už aj tie silnejšie.
To čo sa nabalilo za dva roky už niektoré spoločnosti neuniesli.
Treba veľmi zvážiť od koho dopravca vezme robotu a navyše si ho poriadne prelustrovať.

dakujem za odpoved, tiez mi to tak pride

znamy chce zacat s LKW, nechce sa dat odhovorit, hovori, ze v pripade problemov pojde cez LKW Walter, ale mne sa to nezda, to by bol kazdy taky mudry a jazdil by na istotu (ako on hovori)
danushka
24.04.11,12:19
dakujem za odpoved, tiez mi to tak pride

znamy chce zacat s LKW, nechce sa dat odhovorit, hovori, ze v pripade problemov pojde cez LKW Walter, ale mne sa to nezda, to by bol kazdy taky mudry a jazdil by na istotu (ako on hovori)

LKW Walter nechá vyzbierať slovenského dopravcu odrobinky za ktoré by nemecký, či rakúsky dopravca nepoložil ani nohu na pedál;).
Nokerla
26.04.11,07:07
Tak toho kamarata nechaj v tom, ked sa neda odhovorit......sam velmi rychlo vytriezve......
Inak absolutny suhlas s Danushkou
serióznybiznis
02.05.11,06:02
Nejde o kvantitu, ale kvalitu. Väčšina z nich je na úrovni nákladov, sú veľmi slabo platené. Veľa firiem si zadá ponuku a čaká aj rok, či sa niekto za takú nízku cenu nájde. Preto ich je tam toľko. A je len výnimkou, že nájdete niekoho kto potrebuje rýchlo a za dobrú cenu odviezť, pretože taký transport sa hneď minie...
jar88
02.05.11,09:19
Nie.
Od začiatku roka nastúpila ďaľšia vlna krachujúcich špedičiek, kľakli už aj tie silnejšie.
To čo sa nabalilo za dva roky už niektoré spoločnosti neuniesli.
Treba veľmi zvážiť od koho dopravca vezme robotu a navyše si ho poriadne prelustrovať.
Ale ešte asi pred rokom, som tu čítal aj názory, že tí silnejší bez problému prežijú. Vraj sa len prečistí trh a ideme ďalej.
--------------------------------------------
Bol by som zvedavý, koľko takých čo veria, že treba vydržať tu ešte v pohode podniká a s akým kapitálom. (Jasné, že v porovnaní s tým kapitálom, čo mali ešte pred rokom.)
danushka
02.05.11,09:45
Ale ešte asi pred rokom, som tu čítal aj názory, že tí silnejší bez problému prežijú. Vraj sa len prečistí trh a ideme ďalej.
--------------------------------------------
Bol by som zvedavý, koľko takých čo veria, že treba vydržať tu ešte v pohode podniká a s akým kapitálom. (Jasné, že v porovnaní s tým kapitálom, čo mali ešte pred rokom.)

A vieš ktorých silnejších som mala namysli?
Takých, ktorí vedia vymôcť svoje pohľadávky.
Keby sa tí silnejší mali spoliehať na naše súdnictvo, tak už dávno popadajú na hubu.
danushka
02.05.11,09:52
Nejde o kvantitu, ale kvalitu. Väčšina z nich je na úrovni nákladov, sú veľmi slabo platené. Veľa firiem si zadá ponuku a čaká aj rok, či sa niekto za takú nízku cenu nájde. Preto ich je tam toľko. A je len výnimkou, že nájdete niekoho kto potrebuje rýchlo a za dobrú cenu odviezť, pretože taký transport sa hneď minie...

Nemáš pravdu...
Aj za nízku cenu jazdia dopravcovia.
Keď si majiteľ autodopravy preráta, koľko preplatí na diétach pre vodičov na prestoji za čakaním lepšej ponuky, tak radšej zvolí menšie zlo a vezme nakládku na návrat za menej peňazí, ale kamión sa stále krúti.
V autodoprave je teraz dôležité zabezpečiť pravidelný tok peňazí a úhrad. Darmo, že je strata, treba vyrábať na leasingy, mýto, odvody, daň z nehnuteľností, réžiu, výplatu a peniaze aj keď dlho lietajú v ľufte, treba ich dostať na účet a len platiť, platiť a platiť.

A dostať peniaze na účet, to niekedy treba odísť priamo za zadávateľom prepravy, tresnúť po stole a vyzváňat, otravovať, byť hrubý a neodbitný.
jar88
02.05.11,10:03
A vieš ktorých silnejších som mala namysli?
Takých, ktorí vedia vymôcť svoje pohľadávky.
Keby sa tí silnejší mali spoliehať na naše súdnictvo, tak už dávno popadajú na hubu.
A háá, takže tie silnejšie ešte len v druhej vlne klakajú, ale ešte nepadajú na hubu, vďaka tomu, že sa nespoliehajú na naše súdnictvo.
---------------------------------------------
A čo to vlastne v tvojom podaní znamená, že "silnejšie krachujúce kľakli".?
danushka
02.05.11,12:17
A háá, takže tie silnejšie ešte len v druhej vlne klakajú, ale ešte nepadajú na hubu, vďaka tomu, že sa nespoliehajú na naše súdnictvo.
---------------------------------------------
A čo to vlastne v tvojom podaní znamená, že "silnejšie krachujúce kľakli".?

Jardo, ten kto robí v doprave a špedícii veľmi dobre vie o čom píšem a nepadá mi napamäť zoširoka to tu rozoberať.
Neviem prečo chceš rozpitvávať riadky z pred dvoch rokov a tie nové. Ak máš čo povedať z vlastnej praxe o tejto problematike, tak daj, ak nemáš, tak si daj pivko na teraske a spokojne si odfúkni, že Ťa takéto útrapy obišli v Tvojom podnikaní a darí sa Ti.
jar88
03.05.11,09:55
Jardo, ten kto robí v doprave a špedícii veľmi dobre vie o čom píšem a nepadá mi napamäť zoširoka to tu rozoberať.
Neviem prečo chceš rozpitvávať riadky z pred dvoch rokov a tie nové. Ak máš čo povedať z vlastnej praxe o tejto problematike, tak daj, ak nemáš, tak si daj pivko na teraske a spokojne si odfúkni, že Ťa takéto útrapy obišli v Tvojom podnikaní a darí sa Ti.
Mne sa len nepáči to zámerné zovšeobecňovanie.
Píšete tu, že sa neoplatí, ale robíte to.
--------------------------------------------------------
Ja si myslím, že práve teraz je ta správna doba pre tých, čo majú nejaký ten kapitál a radi by začali s kamiónovou dopravou. Konkurencia je vyplonkovaná a tesne pred kľaknutím.
Pritom sa dá neuveriteľne lacno kúpiť dobrú mašinu a jasné že aj náves. No a skúsení kozáci, naviac nezaťažení lízingom, majú cenovo navrch a môžu si dovoliť aj nejaký ten zisk.
danushka
03.05.11,13:07
Mne sa len nepáči to zámerné zovšeobecňovanie.
Píšete tu, že sa neoplatí, ale robíte to.
--------------------------------------------------------
Ja si myslím, že práve teraz je ta správna doba pre tých, čo majú nejaký ten kapitál a radi by začali s kamiónovou dopravou. Konkurencia je vyplonkovaná a tesne pred kľaknutím.
Pritom sa dá neuveriteľne lacno kúpiť dobrú mašinu a jasné že aj náves. No a skúsení kozáci, naviac nezaťažení lízingom, majú cenovo navrch a môžu si dovoliť aj nejaký ten zisk.

No a to je to, že si to len myslíš.
Opýtaj sa takých veľkých slovenských dopravcov ako je CHEDOS, HUDOS, HERMES atď., ktoré sú dvornými dopravcami priamo pre fabriky ako sa im darí.

Mohla by som tu pricapiť ukážkovú šablónu jedného kamiónu, koľko km musí mesačne odjazdiť aby vyrobil na najzákladnejšiu réžiu /mzdy, diéty, daň z MV, mýto, PHL/ a presne na tú réžiu, nehovoriac o splátke leasingu treba nájsť pravidelnú robotu, aby autá nestáli len tak na parkovisku. Potom nezabudni prirátať úplne bežnú údržbu, veď aj nové leasované auto takú potrebuje, och zabudla som na DPH a služby ekonóma, súdne ťahanice pri vymáhaní platieb.
Potom ešte preraziť v neúprosných tendroch, kde konkurencia podráža ceny za ktoré sa fakt nedá jazdiť.
No a aby som nezabudla na veľmi dobrých a jazykovo zdatných dispečerov po ktorých je hlad a je ich ako šafranu, takže si ich spoločnosti ,,kradnú", pretože sú nad zlato, majú kontakty, majú obchody a vedia autá krútiť a takých treba aj zaplatiť.
To je ešte vcelku malina, ak sa tie autíčka krútia vrámci EÚ, ak sa dopravca dá na cestu exportov a importov z a do tretích krajín, to už je len parádička hraničiaca so srdcovým infarktom, ale hlavne že je dobre zaplatená...

Nerozumiem ako to celé funguje. Vlastne rozumiem, v doprave prežije len ten, kto má silné kontakty na príliv práce, kontakty na pravidelné úhrady za poskytnuté služby a ochotných vodičov, ktorí vďačne budú jazdiť za almužnu s hemeroidmi a zlatou žilou.

Možno práve Ty Jardo toto všetko zvládneš a dáš nám takto o dva roky vedieť, že toto je to pravé orechové.
jar88
04.05.11,05:33
No a to je to, že si to len myslíš.
Opýtaj sa takých veľkých slovenských dopravcov ako je CHEDOS, HUDOS, HERMES atď., ktoré sú dvornými dopravcami priamo pre fabriky ako sa im darí.
Viem ako sú na tom a to ani nemusím s nimi byť v kontakte. Jednoducho vsadili na jednu kartu a čo teraz?

Mohla by som tu pricapiť ukážkovú šablónu jedného kamiónu, koľko km musí mesačne odjazdiť aby vyrobil na najzákladnejšiu réžiu /mzdy, diéty, daň z MV, mýto, PHL/ a presne na tú réžiu, nehovoriac o splátke leasingu treba nájsť pravidelnú robotu, aby autá nestáli len tak na parkovisku. Potom nezabudni prirátať úplne bežnú údržbu, veď aj nové leasované auto takú potrebuje, och zabudla som na DPH a služby ekonóma, súdne ťahanice pri vymáhaní platieb.
Potom ešte preraziť v neúprosných tendroch, kde konkurencia podráža ceny za ktoré sa fakt nedá jazdiť.
No a aby som nezabudla na veľmi dobrých a jazykovo zdatných dispečerov po ktorých je hlad a je ich ako šafranu, takže si ich spoločnosti ,,kradnú", pretože sú nad zlato, majú kontakty, majú obchody a vedia autá krútiť a takých treba aj zaplatiť.
To je ešte vcelku malina, ak sa tie autíčka krútia vrámci EÚ, ak sa dopravca dá na cestu exportov a importov z a do tretích krajín, to už je len parádička hraničiaca so srdcovým infarktom, ale hlavne že je dobre zaplatená...

Nerozumiem ako to celé funguje. Vlastne rozumiem, v doprave prežije len ten, kto má silné kontakty na príliv práce, kontakty na pravidelné úhrady za poskytnuté služby a ochotných vodičov, ktorí vďačne budú jazdiť za almužnu s hemeroidmi a zlatou žilou.

Možno práve Ty Jardo toto všetko zvládneš a dáš nám takto o dva roky vedieť, že toto je to pravé orechové.
Zaujímavý postreh danushka, predsa je ta kríza na niečo dobrá. Tu na západe sme vedeli už pred krízou, že podnikanie je hlavne o tom, čo si práve popísala a nie o nenažratých podnikateľoch.
No a celé to stojí a padá na dobre zaplatených, alebo skôr správne motivovaných šikovných ľuďoch.
No a viem si predstaviť aj spojenie šikovných dispečerov so šikovnými šoférmi bez zlatej žily.
----------------------------------
Trošku nerozumiem tomu poslednému odstavcu.
Ale vlastne rozumiem. Zlý, zlý podnikatelia. Jednoducho zdierači a vykorisťovatelia pracujúcej triedy.
----------------------------------
No a ešte doplním.
Spomenula si, že je ťažké podnikať v doprave. Že máte finančné náklady, lízingi, dane, poplatky a podobne, ale buď rada, že už nemusíš špekulovať nad povoleniami. Ešte pred pár rokmi to povolenie za 100 Kčs (napr. Rakúsko) rozhodovalo, či splatíš 5.000.000 Kčs, alebo nesplatíš a prídeš o všetko, bez ohľadu na to, či si schopný, alebo nie.
duves
19.08.11,13:00
Zaujímavý postreh ........, predsa je ta kríza na niečo dobrá. Tu na západe sme vedeli už pred krízou, že podnikanie je hlavne o tom, čo si práve popísala a nie o nenažratých podnikateľoch.
No a celé to stojí a padá na dobre zaplatených, alebo skôr správne motivovaných šikovných ľuďoch.
No a viem si predstaviť aj spojenie šikovných dispečerov so šikovnými šoférmi bez zlatej žily.

No aha! Riaditel zemegule čo inde potiera, tu tvrdí.
Ty si ako ten kral z tej rozpravky: "Odvolavam co jsem sliboval a slibuji, co jsem odvolal"
gabriella1981
09.06.12,12:56
prajem vsetky pekny den, prosim o pomoc, s manzelom chceme prevzat kamionovu dopravu, 70 kaminou, firma funguje od roku 1991, momentalne majitela sa tomu uz nechcu venovat, su uz vo veku kedy uz chcu mat pokoj, a nam ponukly firmu, s manzelom chceme v tomto podnikat, len neviem ako sa viviji trh na slovenku co sa tyka prepravi, moze mi tu nekdo pomoc, a poradit, najde sa tu nekdo, dakujem za odpoved s pozdravom gabi
Litoš
14.02.13,15:04
Dobrý den jsme dopravní a spediční firma,dopravu provozujeme od roku 1993.Máme veškeré zkušenosti co se týká dopravy.Pokud má paní ještě zájem v pomoci co se týká převzetí firmy z 70 kamiony jsme jí k dispozici.Jsme schopni jí zajistit vytížení na auta a veškerou pomoc na rozjetí své firmy.Budu se těšit na případnou spolupráci s pozdravem Litošová tel.+420 733 835 894