MucaPP
17.04.09,19:41
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako na naftalín z odevu? Ten zápach je hrozný. Odev a topánky sú v poriadku, ale čo s tým smradom?:mad:
arizona
18.04.09,04:46
Čo sa dá tak oprať, inak vetrať,vetrať, vetrať!!!
Neviem, prečo používate naftalín. Dnes sa predáva veľa výrobkov , napr. levanduľové vrecúška-ktoré majú rovnaký účinok, ale pekne a príjemne voňajú...
alla66
18.04.09,13:04
Podľa mňa nepomôže nič, ani oprať, ak bol naftalín v skrini pár rokov,....dokonca i skriňa naťahá arómu...ja som vyhodila všetky veci po otcovi a chcem sa zbaviť i skrine.
Jekyll
18.04.09,16:08
Je zaujímavé, že keď magnólia produkuje naftalen, tak to nikomu nevadí. :)

Naftalen sublimuje. Pomaly, ale iste! Najjednoduchšie je vyvesiť odev do vetra na slniečko. To zrýchli sublimáciu. Ale pár dní to aj tak potrvá.

Proti hmyzu je naftalen podstatne efektívnejší, ako levandulové silice alebo čerstvé cedrové drevo (hoci ani tieto prostriedky nie sú na zahodenie).
wegamizi
18.04.09,16:32
Asi tiez textil by som dala vyvetrat na slniecko a vzduch na dlhsiu dobu. Skrine by som umyla s octovou vodou a hltac pachov je aj cerstvo zomleta kava, alebo bobkovy list, tak to by som umiestnila na dlhsi cas do skrine. Za pokus to stoji.
buchač
18.04.09,16:42
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako na naftalín z odevu? Ten zápach je hrozný. Odev a topánky sú v poriadku, ale čo s tým smradom?:mad:

zlezaradil Možno by pomohol liter benzínu a jedna zápalka ;):---:D
MucaPP
04.05.09,16:45
ano, pomohol vietor a cerstvy vzduch, obuv som vytrela alpou... bolo to len par veci, ktore som dostala od znamej. nastastie to my doma vobec nepouzivame, radsej dam do oblecenia suche supky z pomaranca. ale dakujem vsetkym.