vemak
17.04.09,21:49
pekny den,
ani len som netusil ze nielen auta ale aj kosacky maju predny(napr. HONDA), ako aj zadny nahon(AL-KO). Vie mi niekdo poradit co je lepsie? a aku znacku ci model si vybrat? Budem mat cca 500m2 travnika.
u alka sa mi celkom paci 520BRV mod.09, honda XSW55MHS, ale som laik a neviem moc okrem vykonu motora,sirky zaberu noza,velkosti zasobnika na travu,na co sa mam orientovat.
dakujem za vase nazory a cas.
legolas
18.04.09,05:36
.....ja mám AL-KO 520, motor Brigston, záber51 cm, zadný náhon. Kosím cca 2000 m2 trávnika a som nadmieru spokojný. Myslím, že zadný náhon má aj tú výhodu, že prednú časť môžeš nadvihnuť a prejsť cez nejakú prekážku tak, aby si nezavadil nožom . Je to všetko len a len na Tebe.
alla66
18.04.09,09:09
Ak budeš chcieť zapojiť do kosenia manželku, alebo deti odporúčam VIKING MB 448 T,so zadným pohonom, motor 5,0 k RS B&S , hmotnosť - 29 kg, je z plastu, mala som obavy, že kamienky môžu spôsobiť poškodenie plastu, používali sme ju pravidelne každý týždeň a nenašla som žiadne závady.Ľahko sa čistí a má výhodu, že nezhrdzavie.

pre bližšie inf.pridám link:


http://www.stihl.sk/produkty/viking/elektricke-motorove-kosacky/elektricke-a-benzinove-kosacky-seria-4/viking-mb-448-t.html
Čučoriedka 5
20.04.09,08:29
Ak budeš chcieť zapojiť do kosenia manželku, alebo deti odporúčam VIKING MB 448 T,so zadným pohonom, motor 5,0 k RS B&S , hmotnosť - 29 kg, je z plastu, mala som obavy, že kamienky môžu spôsobiť poškodenie plastu, používali sme ju pravidelne každý týždeň a nenašla som žiadne závady.Ľahko sa čistí a má výhodu, že nezhrdzavie.

pre bližšie inf.pridám link:


http://www.stihl.sk/produkty/viking/elektricke-motorove-kosacky/elektricke-a-benzinove-kosacky-seria-4/viking-mb-448-t.html
Môžem ju používať aj na nerovný terén , myslím plochu asi
1000 m2 a mierny stupák sklon asi 45 stupňov ???
A je na naftu ???
alla66
20.04.09,12:44
Aby sa zaistilo dostatočné mazanie 4-taktného motora olejom, kosačka sa môže používať len na brehoch max.25°, hravo pokosím plochu nad 1000m2 . Nie je na naftu, ale na benzín a pridáva sa do motora s olejom.
Myslím si, že 45° svah môžeš kosiť iba elektrickou kosačkou.
legolas
26.04.09,08:19
Aby sa zaistilo dostatočné mazanie 4-taktného motora olejom, kosačka sa môže používať len na brehoch max.25°, hravo pokosím plochu nad 1000m2 . Nie je na naftu, ale na benzín a pridáva sa do motora s olejom.
Myslím si, že 45° svah môžeš kosiť iba elektrickou kosačkou.

...prepáč, ale aký typ kosačky máš, že sa do benzínu pridáva olej. Do 4-taktných motorov sa dáva iba čistý benzín a mazanie má samostatné.
legolas
26.04.09,08:24
[quote=Čučoriedka 5;1022612]Môžem ju používať aj na nerovný terén , myslím plochu asi
1000 m2 a mierny stupák sklon asi 45 stupňov ???

A je na naftu ???[/quote

... nóo, myslím sa, že 45° nie je žiadne mierne stupanie. A kosačka by mala problémy sa hore vyškriabať, prešmykovali by kolesa . Snáď by mohla ísť priečne.
alla66
26.04.09,08:53
...prepáč, ale aký typ kosačky máš, že sa do benzínu pridáva olej. Do 4-taktných motorov sa dáva iba čistý benzín a mazanie má samostatné.
Myslela som to takto, len som to zle napísala.
olej sa pridáva do krovinorezu a píly....mám v tom guláš....to vieš baba:mee:
alla66
26.04.09,08:57
[quote=Čučoriedka 5;1022612]Môžem ju používať aj na nerovný terén , myslím plochu asi
1000 m2 a mierny stupák sklon asi 45 stupňov ???

A je na naftu ???[/quote

... nóo, myslím sa, že 45° nie je žiadne mierne stupanie. A kosačka by mala problémy sa hore vyškriabať, prešmykovali by kolesa . Snáď by mohla ísť priečne.
Sklon kosenia určuje výrobca, pri tak veľkom sklone je možnosť nedostatočného mazania motora a tým hrozí jeho zadretie.
mimochodom 45° je dosť veľký sklon...ak to výrobca nedoporučuje, asi vie prečo:---