Bambi23
18.04.09,10:20
Ahojte,
dosla nam faktura za poskytnute sluzby z Anglicka. Suma je uvedena v EUR. DPH nie je uvedene.
Nasa spolocnost je platcom DPH.

Ako mam tuto fakturu zauctovat, co s DPH - ide o samozdanenie?
Uctujem v MRP.

Dakujem
Dáša_
18.04.09,08:34
A je poskytovateľ služby platcom dph v svojej krajine?
Rozalka
18.04.09,09:08
O akú službu ide?
Bambi23
18.04.09,09:59
A je poskytovateľ služby platcom dph v svojej krajine?

tak to neviem, fa je v anglictine len text je prelozeny do slovenskeho jazyka. Su tam nejake cisla, ale neviem ako sa v Anglicku oznacuje cislo platcu dph. Asi to budem musiet niekde zistit.

Je rozdiel ci je alebo nie je platca dph u nich?
Bambi23
18.04.09,10:01
O akú službu ide?

Ide o poradenske sluzby na zaklade zmluvy. Spolocnost chce investovat v Anglicku v oblasti nehnutelnosti, preto si dali vypracovat nejaku studiu. Ta studia je sucastou poradenskych sluzieb uvedenych v zmluve o poskytovani sluzieb. Celkovo podla zmluvy by mali vypracovat nejaky prieskum trhu, studiu moznosti investovania do nehnutelnosti a financnu analyzu investicie.
Bambi23
22.04.09,05:44
prosim, vie mi niekto poradit ..
babi2
22.04.09,06:02
tak to neviem, fa je v anglictine len text je prelozeny do slovenskeho jazyka. Su tam nejake cisla, ale neviem ako sa v Anglicku oznacuje cislo platcu dph. Asi to budem musiet niekde zistit.

Je rozdiel ci je alebo nie je platca dph u nich?
V Anglicku sa číslo plátcu uvádza ako VAT Registration No GB........ Zaúčtovať na služby bez DPH tak ako je fakturované a samozdaniť
Bambi23
22.04.09,06:05
V Anglicku sa číslo plátcu uvádza ako VAT Registration No GB........ Zaúčtovať na služby bez DPH tak ako je fakturované a samozdaniť

dakujem ... to iste, samozdanenie, urobim aj ak nie su platcom DPH v Anglicku?

Na fakture to cislo s oznacenim pre DPH nemaju uvedene, este to urgujeme u nich, nech nam to objasnia ale DPH sa blizi a ja zatial nemam ziadnu odpoved, tak neviem ako spravne to zauctovat.

Ak by neboli platcom DPH, bol by problem ak aj napriek tomu urobim samozdanenie? Neviem totiz kedy to zistime, ci to stihneme do 25. :)
babi2
22.04.09,09:35
dakujem ... to iste, samozdanenie, urobim aj ak nie su platcom DPH v Anglicku?

Na fakture to cislo s oznacenim pre DPH nemaju uvedene, este to urgujeme u nich, nech nam to objasnia ale DPH sa blizi a ja zatial nemam ziadnu odpoved, tak neviem ako spravne to zauctovat.

Ak by neboli platcom DPH, bol by problem ak aj napriek tomu urobim samozdanenie? Neviem totiz kedy to zistime, ci to stihneme do 25. :)
No keď som si prečítala niektoré príspevky tu na Porade, tak mi vyšlo že treba samozdaniť aj keď nie je zahraničný dodavateľ plátcom