andrea4211
18.04.09,18:31
Ahojte!
Potrebovala by som poradiť.Mam predajnu na predaj krmiva pre zvierata.Nakupim krmivo-ako zauctujem v JU (material,tovar).Potom musim toto krmivo zapisat do skladu prostrednictvom prijemky.Predaj krmiva ako zauctujem v JU?A nasledne musim toto kmivo vydat zo skladu formou vydajky?Prosim pomozte mi ako mam uctovat pohyb v pedajni?
tetrisss
18.04.09,16:45
Pokial je to krmivo len na predaj, je to nakup tovaru, vedenie skladovych zasob je pomocna evidencia, vela malych predajni ale skladovu evidenciu nevedie.
linko1
19.04.09,07:04
Pokial je to krmivo len na predaj, je to nakup tovaru, vedenie skladovych zasob je pomocna evidencia, vela malych predajni ale skladovu evidenciu nevedie.

mali by ale skladovú nevedú...
aké môžu byť pokuty za nevedenie skladovej evidencie...
mám jedného klienta, tiež malá predajna a odmietajú robiť sklad. evidenciu...
robia len invetarizáciu na konci roka...
už neviem ako im to mám povedať aby ju viedli,
alebo tí skúsenejší ako je to v praxi --- vedú tie malé obchodíky sklad alebo nie... ?
tetrisss
19.04.09,07:29
Pokial viem, tak nevedu skladovu evidenciu, ani ja:confused:,neviem, ci su za to pokuty, zatial /17 rokov/ ju odo mna ani nikto nevyzadoval.
hanelie
19.04.09,07:55
Predaj krmiva ako zauctujem v JU?
tržba z pokladne - príjem / POZD

krmivo =predaj tovaru
Rozalka
19.04.09,09:03
Pokial viem, tak nevedu skladovu evidenciu, ani ja:confused:,neviem, ci su za to pokuty, zatial /17 rokov/ ju odo mna ani nikto nevyzadoval.

Ak je náplň pre vedenie evidencie, tak ju treba viesť.
Môj známy túto evidenciu neviedol, pokuta okolo 20T Sk (3% hodnoty majetku) a to ešte bol veľmi spokojný (vraj je to lacnejšie, ako platiť SW + silu na vedenie skladovej evidencie).
linko1
19.04.09,17:20
Pokial viem, tak nevedu skladovu evidenciu, ani ja:confused:,neviem, ci su za to pokuty, zatial /17 rokov/ ju odo mna ani nikto nevyzadoval.

dakujem za odpoveď,
bola by som rada, keby sa ešte niekto vyjadril k tomu, či v reály sa vedie alebo nevedie skladová evidencia... v menších prevádzkach

dakujem
IvetaH
19.04.09,17:26
Môj klient (vtedy ešte nebol môj klient) v r. 2008 pokuta cca 50 tis sk za sklad + ďalšie, preto lebo nevedel vydokladovať vzťahy nákup - spotreba a stav.
Tak nech je evidencia aká je, ale musí byť.
hanelie
19.04.09,18:18
bola by som rada, keby sa ešte niekto vyjadril k tomu, či v reály sa vedie alebo nevedie skladová evidencia... v menších prevádzkach

ja mám cca 950 položiek / skladovú evidenciu vediem - príjemky, výdajky, pohyby inventúra -