MartuskaN
18.04.09,19:48
Ahoj, môžete mi niekto poradiť podľa akého usmernenia alebo zákona sa pri fakturácii služieb /napr. opráv/ musí rozpísať aj použitý materiál?
Ďakujem
babi2
20.04.09,09:16
Ahoj, môžete mi niekto poradiť podľa akého usmernenia alebo zákona sa pri fakturácii služieb /napr. opráv/ musí rozpísať aj použitý materiál?
Ďakujem
Podľa mňa je to na dohode medzi odberateľom a dodávateľom čo bude na faktúre uvedené, ale myslím si že ak je napr.skladová evidencia, tak by mal byť na faktúre rozpis, alebo priložený dodací list
elpka
20.04.09,09:31
Ak sa to týka opráv, tak vystavuješ opravenku, kde rozpisuješ výkony aj použitý materiál na danú opravu, čiže presné kódy ND. Na faktúre stačí uviesť materiál celkom za všetky priložené opravenky.
Alenaa
10.06.09,08:04
Ahojte,
tiež mám podobný problém, dostala som faktúru od dodávateľa, za
1. maliarske práce - /hodiny x jedn.cena/ = suma
2. spotrebný materiál : 1 x 150,-EUR - bez akéhokoľvek rozpisu!

Myslím si, že to v žiadnom prípade nemôžem takto zaúčtovať.
Čo by som mala od neho žiadať?
napr. výdajku zo skladu, alebo dodacie listy prípadne pokl.bločky, ak ich kupoval v hotovosti.
:confused:
Ďakujem za rady, Alena
Alenaa
10.06.09,16:18
posúvam,
a ďakujem
Tweety
10.06.09,16:30
Ahojte,
tiež mám podobný problém, dostala som faktúru od dodávateľa, za
1. maliarske práce - /hodiny x jedn.cena/ = suma
2. spotrebný materiál : 1 x 150,-EUR - bez akéhokoľvek rozpisu!

Myslím si, že to v žiadnom prípade nemôžem takto zaúčtovať.
Čo by som mala od neho žiadať?
napr. výdajku zo skladu, alebo dodacie listy prípadne pokl.bločky, ak ich kupoval v hotovosti.
:confused:
Ďakujem za rady, Alena
A čo ste si objednali? AK maliarske práce, tak bločky, za ktoré on kupoval materiál, nie sú predmetom rozpisu faktúry.
Alenaa
10.06.09,17:21
A čo ste si objednali? AK maliarske práce, tak bločky, za ktoré on kupoval materiál, nie sú predmetom rozpisu faktúry.
Ak sme si objednali maliarske práce vrátane materiálu, stačí hore uvedené?
Tweety
11.06.09,15:45
Ak sme si objednali maliarske práce vrátane materiálu, stačí hore uvedené?
Stačí.