xxxenka1
18.04.09,23:49
Ahojte,

od 1.4. 2009 som evidovaná na Urade práce ako nezamestnaná. Od 20.4. do 30.4 budem pracovať na dohodu u nového zamestnávateľa, potom od 1.5.2009 začínam pracovať normálne na pracovnú zmluvu.

Moja otázka na vás:
1. Mám sa ísť odhlásiť z Úradu práce teraz s dohodou od 20.4. alebo až s pracovnou zmluvou od 1.5.?
1. Ako je to s odvodmi so Sociálnej poistovne (Poist. v nezam, dôchod. poist, invalidné poist., nemocenské poist) pri práci na dohodu? Platí za mňa zamestnávateľ?
2. Ako je to so zdravotným poistením? Kým som nezamestnaná, platí za mňa štát, keď sa odhlásim z Úradu práce od toho 20.4. bude platiť zamestnávateľ???

Vopred vám ďakujem za pomoc.
Pekný večer.
Xénia
mzdarka renca
18.04.09,21:59
Ahojte,

od 1.4. 2009 som evidovaná na Urade práce ako nezamestnaná. Od 20.4. do 30.4 budem pracovať na dohodu u nového zamestnávateľa, potom od 1.5.2009 začínam pracovať normálne na pracovnú zmluvu.

Moja otázka na vás:
1. Mám sa ísť odhlásiť z Úradu práce teraz s dohodou od 20.4. alebo až s pracovnou zmluvou od 1.5.? ak tvoja odmena z dohody bude max. 131,65€, tak sa v žiadnom prípade neodhlasuj, a to, že pracuješ na základe dohody oznám na ÚP
1. Ako je to s odvodmi so Sociálnej poistovne (Poist. v nezam, dôchod. poist, invalidné poist., nemocenské poist) pri práci na dohodu? Platí za mňa zamestnávateľ? nič z uvedeného ti zamestnávateľ z dohody neplatí
2. Ako je to so zdravotným poistením? Kým som nezamestnaná, platí za mňa štát, keď sa odhlásim z Úradu práce od toho 20.4. bude platiť zamestnávateľ??? nie, zamestnávateľ ti z dohody neplatí ZP.

Vopred vám ďakujem za pomoc.
Pekný večer.
Xénia
odpoveď v texte
xxxenka1
19.04.09,06:47
Prekročím povolenú sumu, takže sa musím odhlásiť z UP. Predpokladám, že zamestnávateľ mi príjem iba zdaní 19% a zdravotné si budem musieť zaplatiť sama. Tak je?