vranovsky
19.04.09,07:09
Zdravím. Chcem si kúpiť akuvrtačku/akuskrutkovač. Mám vyhliadnutú Hilti 12V, 3Ah, 25Nm v cene cca 320,-EUR (pôvodne stála viac, ale je v akcii). Do úvahy ešte prichádzajú značky Makita, Metabo, Hitachi, Dewalt s podobnými parametrami, ale cenou o cca 100,-EUR menej. Potrebujem to na domáce kutilstvo (časom možno budem stavať dom alebo chatu), ale v zásade vždy kupujem lepšie, kvalitnejšie a profesionálne veci, aby to vydržalo dlho a mohol som sa na to spoľahnúť. Akurtačky ako Tesco, Einhel a pod neriešim a prehliadam.

Vie mi poradiť niekto, kto s tým robí a má odskúšaných viacero značiek, čo je lepšie?

Ďakujem.
vranovsky
19.04.09,05:43
Zdravím. Chcem si kúpiť akuvrtačku/akuskrutkovač. Mám vyhliadnutú Hilti 12V, 3Ah, 25Nm v cene cca 320,-EUR (pôvodne stála viac, ale je v akcii). Do úvahy ešte prichádzajú značky Makita, Metabo, Hitachi, Dewalt s podobnými parametrami, ale cenou o cca 100,-EUR menej. Potrebujem to na domáce kutilstvo (časom možno budem stavať dom alebo chatu), ale v zásade vždy kupujem lepšie, kvalitnejšie a profesionálne veci, aby to vydržalo dlho a mohol som sa na to spoľahnúť. Akurtačky ako Tesco, Einhel a pod neriešim a prehliadam.

Vie mi poradiť niekto, kto s tým robí a má odskúšaných viacero značiek, čo je lepšie?

Ďakujem.
Filip Glasa
19.04.09,07:26
Videl som že 8 z 10 stolárov používa japonskú Makitu. V pohode by bola určite aj profi séria od Bosch (tuším modrá farba náradia, zelená je hobby). Kvalitné sú aj Narex, ale dvojručné upínanie mi na nich prišlo trošku predpotopné pri tej cene. Neviem či už náhodou medzičasom nerobia aj jednoručné uťahovanie/upínanie.
220870
19.04.09,08:34
Ja mám na profi prácu Metabo .Neviem si ju vynachváliť.Mám ju 4 roky.Baterie fungujú ako nové.Rýchlosť nabitia je po 4 rokoch asi 25min.Tieto batérie vyhrali v spotrebitelskom teste 1.miesto.Fa Bosh Dewalt v tom teste skončili asi s polovičnou výdržou baterie.test v roku 2007.Môj známi má Hitachi cca raz tak drahú batérie sú cca rovnaké.Pár krát mi spadla na betón nič sa na nej nepoškodilo .
najag
19.04.09,12:19
Je rozdiel, ci budem pouzivat nastroj profesionalne kazdy den, alebo iba sem tam, sviatocne. Tam rozdiely medzi profi a neprofi znackou nie su vyrazne. A odlisnosti medzi znackovymi vyrobkami pri globaizacii vyroby..... Dobra volba je nastroj s napajacim napatim 12V, pretoze je jednoduchsia volba zdroja pri zlyhani akumulatora. Dost dolezity udaj je cena nahradneho akumulatora, pretoze nepouzivanim a nenabijanim bateria skor odide.
Chobot
19.04.09,17:31
Zdravím. Chcem si kúpiť akuvrtačku/akuskrutkovač. Mám vyhliadnutú Hilti 12V, 3Ah, 25Nm v cene cca 320,-EUR (pôvodne stála viac, ale je v akcii). Do úvahy ešte prichádzajú značky Makita, Metabo, Hitachi, Dewalt s podobnými parametrami, ale cenou o cca 100,-EUR menej. Potrebujem to na domáce kutilstvo (časom možno budem stavať dom alebo chatu), ale v zásade vždy kupujem lepšie, kvalitnejšie a profesionálne veci, aby to vydržalo dlho a mohol som sa na to spoľahnúť. Akurtačky ako Tesco, Einhel a pod neriešim a prehliadam.

Vie mi poradiť niekto, kto s tým robí a má odskúšaných viacero značiek, čo je lepšie?

Ďakujem.

mimotemy

... si tu nový, tak len rada pre budúcnosť- nezadávaj pre tú istú otázku 2 nové témy, robíš tým poradu neprehľadnou a odpoveď neurýchliš. Tvoje témy som ti spojil do jednej.
smetko
06.05.09,18:57
skús značku FESTOOL, doporučujem typ C 12 v setovej verzii s 3.0 Ah akumulátormi.
kero64
08.05.09,05:11
Ak to potrebuješ na domáce kutilstvo, vôbec by som sa nezaoberal značkou. Ak ju budeš potrebovať iba raz za čas, kľudne si môžeš kúpiť aj aku-vŕtačku z Tesca. Ja som si asi pred šiestimi rokmi kúpil takú vŕtačku a beží dodnes. Ani neviem, aká to je značka. Ale som s ňou max. spokojný. Stála asi 500Sk. Keď si prerátaš tvojich 320 Eur, tak za ne by som mal takých vŕtačiek asi 20. Koľko ich spotrebuješ na stavbe ty? Ak by si ju potreboval denne na podnikanie, tomu by som rozumel, ale na doma.....Ktosi tu predo mnou spomínal značku Makita. Je to veľmi dobrá značka. Keby som ja potreboval profi, kúpim si asi tú. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť so značkou Extol. Je to Český výrobca a je za prijateľnú cenu. V profi náradí je čo vyberať. A ešte niečo, od Einhel mám tiež niekoľko kusov náradia a hoci to nieje profi náradie, mám ho už asi pätnásť rokov. Priviezol som si ho z Nemecka v čase moje kariéry vodiča. A ver alebo nie, funguje na 100%.
seat
25.06.09,20:19
Ked to ma byt iba hobby riad sa cenou a hotovo - ked ju viacej zatazis a odide tak ti ju do dvoch rokov vymenia kus za kus v niektorom hypermarkete a nemas problem - znacku by som riesil iba u profesionálov,