crevo
19.04.09,09:35
Prosím o radu ohľadne predaja cez Ebay. Pri predaji cez Ebay (od februara 2009) som presiahol sumu 1300 USD. Následne mi prišlo z Paypal upozornenie,že v rámci dohody medzi USA a EU pri presiahnutí tejto sumy si musím "aktualizovať " ,účet. Požaduju kópiu občianskeho ,vodického preukazu a kópiu nejakéhoučtu s trvalou adresou. Otázka č.1: Nemôže to byť nejako zneužité voči mne?Otázka č.2: Ako je to platením daní,treba,alebo netreba platiť nejakú daň?Otázka č.3: Kde zistím,či je povolené predávať do zahraničia naše staré mince?(aj strieborné) .ďakujem za vaše názory.
koporcova
09.11.09,11:06
Je to bezne nad taku sumu na Pay Pal a nemusite sa obavat. Paypal je super.
xaver
09.11.09,19:03
Otázka č.1: Nemôže to byť nejako zneužité voči mne?PayPal funguje v Európe ako financna institucia registrovana v Luxembursku, teda je pod dohladom ich kontrolneho organu nad financnym trhom. Taktiez maju na svojej stranke zverejnene svoje Privacy Policy, teda pravidla spracovania osobnych udajov. S ohladom na to, ze PayPal je globalna firma a najvyznamnejsi spracovatel platieb cez internet predpokladam, ze ochrana osobnych udajov patri medzi ich priority, pretoze kazdy unik alebo co i len podozrenie zo zneuzitia by znizilo ich doveryhodnost.
PayPal-u som poskytol svoje osobne udaje, aby som mohol realizovat obraty v potrebnej vyske uz pred niekolkymi rokmi, a zatial ich nikto nezneuzil. O nicom podobnom som ani na internete necital.

Otázka č.2: Ako je to platením daní,treba,alebo netreba platiť nejakú daň?PayPal za teba dane neplati, ani ti nestrhava nejaku zrazkovu dan alebo cosi podobne. Tvoje prijmy cez PayPal by si mal riadne zdanovat v ramci svojho slovenskeho danoveho priznania dane z prijmu. Pravdepodobne pojde o ostatne prijmy, pri ktorych si mozes uplatnit naklady.
Ked podstatnu cast penazi na PayPal-e aj cez PayPal minies (na sukromne ucely), a teda si ich neposielas na slovensky bankovy ucet, tak sa do pozornosti slovenskeho danoveho uradu nemas velmi ako dostat, takze toto mozes zvazit ako alternativu zdanovaniu prijmu.