nika.sum
19.04.09,10:01
Ahoj, zacala som uctovat noveho klienta (r.2009) a zistila som, takmer na kazdej fakture ma zle vycislenu DPH (vystavuje si ich sam), dovodom je ze zaokruhloval na 1 desatine miesto. Uz som ho na to upozornila, ale faktury doteraz vystavene su vsetky chybne. Pri vacsine je to par centov v neprospech stat.rozpoctu. Ako to uctovat, mne program vypocita spravne. Ja som chcela, ze faktury kt. su v neprospech stat. rozpoctu, zauctujem spravne a tie co su vystavene s chybou v prospech stat.rozpoctu necham tak ako su vystavene, lebo urcite si podla nich mohli uplatnit odpocet odberatelia. Myslite, ze to tak mozem spravit alebo mi poradite nieco ine?

A este na kazdej fakture si uplatnili tzv. halierove vyrovnanie, co je vsak v tom roku uz centove vyrovnanie, niekde to robi az -0,50 EUR, uctovala by som to na 668 minusom, moze byt? (ale tiez som ich upozornila, ze pocas roka to nie je az taka mala sumicka, ze centy uz nie su ako haliere)
nika.sum
20.04.09,06:27
Prosim vie mi niekto poradit?
babi2
20.04.09,10:48
Ahoj, zacala som uctovat noveho klienta (r.2009) a zistila som, takmer na kazdej fakture ma zle vycislenu DPH (vystavuje si ich sam), dovodom je ze zaokruhloval na 1 desatine miesto. Uz som ho na to upozornila, ale faktury doteraz vystavene su vsetky chybne. Pri vacsine je to par centov v neprospech stat.rozpoctu. Ako to uctovat, mne program vypocita spravne. Ja som chcela, ze faktury kt. su v neprospech stat. rozpoctu, zauctujem spravne a tie co su vystavene s chybou v prospech stat.rozpoctu necham tak ako su vystavene, lebo urcite si podla nich mohli uplatnit odpocet odberatelia. Myslite, ze to tak mozem spravit alebo mi poradite nieco ine?

A este na kazdej fakture si uplatnili tzv. halierove vyrovnanie, co je vsak v tom roku uz centove vyrovnanie, niekde to robi az -0,50 EUR, uctovala by som to na 668 minusom, moze byt? (ale tiez som ich upozornila, ze pocas roka to nie je az taka mala sumicka, ze centy uz nie su ako haliere)
Je plátcom mesačným či kvartálnym? je tých faktúr veľa nedajú sa prerobiť? odberatelia sú plátcami?
nika.sum
20.04.09,11:56
Je kvartalnym, je toho dost a odberatelia su platcami.
babi2
20.04.09,15:50
Je kvartalnym, je toho dost a odberatelia su platcami.
Myslela som, že by mohol tie faktúry ešte opraviť keďže je kvartálny plátca, ťažko povedať, možno odberatelia sú mesačný a uplatnili si tak ako dostatli faktúru, ale každopádne by som to účtovala tak ako to má vystavené, lebo inak nebudú sedieť úhrady
nika.sum
20.04.09,18:42
Myslela som, že by mohol tie faktúry ešte opraviť keďže je kvartálny plátca, ťažko povedať, možno odberatelia sú mesačný a uplatnili si tak ako dostatli faktúru, ale každopádne by som to účtovala tak ako to má vystavené, lebo inak nebudú sedieť úhrady

uhrady sedia, on mal len rozuctovanie zaklad a DPH, kvoli zlemu zaokruhleniu vo fakture zle.Spravila som to, tak aby neposkodil stat. Ale dakujem za snahu pomoct.
nika.sum
21.04.09,11:33
Ahoj, teraz som dostala do ruk zase fakturky od dost velkej firmy (maju v polovici februara uz vystavenych takmer 1400 faktur), ale ani jedna mi zatial nesedela ked som si preratavala Zaklad dane a vycislenu DPH. Najprv som myslela, ze mne to robi program zle, tak som si to pocitala este na kalkulacke. Ich softwer to zle pocita, neviem ci to je tym, ze pri kazdej polozke maju aj vycislenu DPH a v zavere je to vsetko len nacitane a tym pri zaokruhlovani vznikaju 2-4 centove rozdiely. Ja si to vsetko opravujem, aby mi to sedelo podla faktury (aby sme si nepytali viac ako je na fakture). Len by ma zaujimalo ako reaguje danova kontrola na taketo odchylky?