stanco007
19.04.09,10:12
Chcem sa Vas opytat ake mate zdravotne problemy a kolko % vam priznali ako invalidovi? Zaujimaju ma hlavne ludia s pohybovymi problemami
LATRYNA
20.04.09,12:45
Na inv.dôchodku som 13 rokov, po prvý raz mi priznali 50-79 %, no v r. 2004 to zmenili na 45 %. Odvtedy mi % nezvyšovali, pritom zdrav.stav sa zhoršil. Na ID som pre coxatrózu 4 stupňa a čaká ma totálna endoprotéza.
Na posl. LKP (2009) mi povedali, že % sa mi nemenia a mám priznané tie, ktoré mi priznali po prvý raz, pritom to nie je pravda...
skatarinas
21.04.09,04:55
ja mám tiež už niekoľko rokov priznanú invaliditu. Najskôr po 1. operácii chrbtice som mala plný invalidný, po 2. mi ho zmenili na čiastočný a mám 45%. Nepomohli ani závery vyšetrení: zdravotný stav sa bude každým pracovným zaťažením iba zhoršovať. Mám smolu som z regiónu, ktorý chrlí veľké množstvo invalidov a kôty sú kôty, tie nepustia:(
bianka117
21.04.09,08:01
Mam kamaratku, ktora je po 2 operaciach chrbtice, priznali jej 75% na začiatku, kedže sa je stav nezmenil, pridružili sa jej problemy aj v inej časti chrbtice, % jej nechali, s tym, ze musi chodit kazdy rok na posudenie. Velmi to asi zavisi od posudkoveho lekara.
dede2
21.04.09,08:48
Potrebujem poradit. Som na PN uz 6 mesiacov. Chcem si dat ziadost o invalidny dôchodok. Posudkova lekarka mi povedala, ze den pred terminom pohovoru o inval.dôchodku musim ukoncit PN. Ak mi vôbec priz inval.dôchodok prvu davku dostanem asi 2 mes. Z coho ma clovek zit pocas tohto preklenovacieho obdobia. Poradi mi niekto kto bol v podobnej situacii? Dakujem
olga88
21.04.09,09:37
Mozes ziadat socialnu poistovnu o vyplatenie zalohovej platby az do dorucenia vymeru.
stanco007
21.04.09,13:01
Mam kamaratku, ktora je po 2 operaciach chrbtice, priznali jej 75% na začiatku, kedže sa je stav nezmenil, pridružili sa jej problemy aj v inej časti chrbtice, % jej nechali, s tym, ze musi chodit kazdy rok na posudenie. Velmi to asi zavisi od posudkoveho lekara.
A co ma s tou chrbticou? Je na voziku alebo chodi? Co jej vlastne je?
bianka117
22.04.09,08:11
chodí o palici