comodo
19.04.09,16:28
Po dlhych trapnienaich s win XP pro so kupil novy disk a zonva nainstaloval win+ office , + vsetko znova. Od pondelka chcem pouzivat novy disk, ale este mam na starom HDD komplet ektronicku postu –pouzivam Outlook expres. Poradi mi niekto ako preniest vsetky prieceinky do Oulook expresu na novom HDD ? ( pri win 98 som jednoducho okopiroval adresar vo windows-aplication- identities…a.t.d. , ale tu v win XP to v takom adresari nevidim ) a export sprav mi to ponuka iba do Microsoft Outlook a to nepotrebujem.
ivka70
19.04.09,14:32
Ked si pozries v Outlooku nastroje, moznosti, nastavenie posty, e-mailove konta a tam subory s udajmi, najdes nazov suboru, pripadne viacerych, ak mas aj archiv, kde su tvoje udaje ulozene aj s celou cestou
Staci tento subor skopirovat do rovnakeho adresara na novom PC a v tejto istej zalozke tam priradit tento subor standardnej poste.
Andy Kralik
19.04.09,14:40
Ak spominany adresar nenajdes (je mozne ze si napriklad nestahujes postu priamo do pocitaca, ale je ulozena na centralnom servri), hladaj v Outlook-u moznost exportovat cely priecinok do archivu (v 2003 je to v Subor-ExportImport). Urcis co exportovat, zvol si format "subor osobneho priecinka pst", umiestnenie.. Chvilu to potrva a vytvori sa ti jeden subor s celou postou ktoru jednoducho importujes resp. otvoris na dalsom pocitaci).
comodo
19.04.09,14:42
no idem to hladat.
comodo
19.04.09,14:51
Aha - ono to tam zrazu je :-).
Vdaka.
comodo
19.04.09,15:21
No este som tu. A co prenos adresara ? Adresar mi to ponuka exportovat do *.csv. Ale pre import to chce *.wba !!!
Andy Kralik
19.04.09,15:34
Adresar-myslis kontakty..Tiez by som to exportoval ako "subor osobneho priecinka pst" a potom importoval do Outlooku. 2003 toto umoznuje. Aky mas outlook na svojom pocitaci?
comodo
19.04.09,15:43
Adresar-myslis kontakty..Tiez by som to exportoval ako "subor osobneho priecinka pst" a potom importoval do Outlooku. 2003 toto umoznuje. Aky mas outlook na svojom pocitaci?

Outlook mam 2002 , ale ten nepouzivam. Budem ho asi musiet nastavit ako vychodzieho klienta aby vobec komunikoval. Len nechapem ako si sam jeden ten isty Outlook expres nedokaze vyexportovat a naimportovat kontakty.
comodo
19.04.09,16:08
Je to vybavene. Outlook expres ponukne i export do vba , ale treba mat kontakty otvorene. ( je to troska matuce ze to ponuka rozdielne exporty adresara , ale je to tak )
KEJKA
11.06.10,15:24
ak mám uložené správy v subore .pst
ale používala som MS Outlook, tak teraz aký mám zvoliť postup, ked na druhom PC mám Outlook Express, chcem importovať správy, ale tento .pst súbor nevie identifikovať.
AlbertM
12.06.10,12:30
Zo starého HDD X / Documents and Settings / USER (tvoje užívatelské meno) / Local Settings / Data aplikací / Identities Prekopírij takýto súbor ,,{BCD3FBAC-1F93-4338-B134-F8F4431F3972},, do rovnakého priečinku na novom HDD C:/ Documents and Settings / USER (tvoje užívatelské meno) / Local Settings / Data aplikací / Identities on obsahuje všetkú mail korešpondenciu.
KEJKA
12.06.10,13:00
Zo starého HDD X / Documents and Settings / USER (tvoje užívatelské meno) / Local Settings / Data aplikací / Identities Prekopírij takýto súbor ,,{BCD3FBAC-1F93-4338-B134-F8F4431F3972},, do rovnakého priečinku na novom HDD C:/ Documents and Settings / USER (tvoje užívatelské meno) / Local Settings / Data aplikací / Identities on obsahuje všetkú mail korešpondenciu.
to som urobila, ale ako to naimportovať, do OUTLOOKu Express, ked súbor .pst bol vytvorený v Microsoft OUTlook
tak ako som to napísala v otázke
používala som MS Outlook, tak teraz aký mám zvoliť postup, ked na druhom PC mám Outlook Express,
Stefan2005
12.06.10,16:06
... ale ako to naimportovať, do OUTLOOKu Express, ked súbor .pst bol vytvorený v Microsoft OUTlook ...

v Outlook Express / Súbor / Importovať / Správy / Výber programu - vyberieš Microsoft Outlook.

k vyhľadaniu súborov buď prepojíš 2 PC, alebo ulož na USB kľúč obsah adresára, kde je pošta MS Outlooku...

P.S. Dosť často sa to končí chybovou hláškou; jednoduchšie je na to použiť "migračné utility" - napr. http://www.softforall.com/Utilities/FileDisk/Outlook_to_Outlook_Express09041339.htm
KEJKA
12.06.10,17:52
to som urobila. problém je, že ja mám archivovaný .pst súbor, ktorý už nemôžem nejako meniť ani opakovať. Urobili mi ho pri záchrane dát z pokazeného NB. A tento .pst súbor OE neakceptuje, bud hlasi že neimportuje MAPI. ...
alebo jednoducho ho nevidí, aj ked mu presne zadám adresár.....
Asi je to stratené.
Stefan2005
12.06.10,20:23
...Asi je to stratené.

ak tam máš dôležité dáta, vyhľadaj na internete konvertory pst súborov - dokážu ich obsah uložiť do doc, html,...