great
19.04.09,17:17
Prajem všetkým pekný deň. Potrebovala by som poradiť. Suseda chce spísať KPZ na byt s právom na dožitie. Máte s tým niekto skúsenosti? Potrebovala by som vzor, ako by to malo vyzerať. Klasickú KPZ mám - len to právo na dožitie ma mýli. Ďakujem
Chobot
20.04.09,08:03
Prajem všetkým pekný deň. Potrebovala by som poradiť. Suseda chce spísať KPZ na byt s právom na dožitie. Máte s tým niekto skúsenosti? Potrebovala by som vzor, ako by to malo vyzerať. Klasickú KPZ mám - len to právo na dožitie ma mýli. Ďakujem

DO klasickej KZ sa len doplní jeden odstavec, na základe ktorého kataster zapíše do LV ťarchu. Text by mohol byť nasledovný:

Ján Veselý zriaďuje svojej matke Anne Veselej k nehnuteľnosti uvedenej pod bodom XX tejto zmluvy vecné bremeno, ktorému zodpovedá jej právo doživotného užívania celého bytu. Anna Veselá toto právo prijíma a Ján Veselý sa zaväzuje toto jej právo trpieť. Vecné bremeno sa zriaďuje bezplatne.


Na prevod nehnuteľností uvedených pod bodom ... a ... tejto zmluvy, ako aj na nadobudnutie práva zodpovedajúceho vecnému bremenu pod bodom ... tejto zmluvy, sa vyžaduje vklad do katastra nehnuteľností Správy katastra ......... S týmto vkladom zmluvné strany súhlasia.
great
22.04.09,20:24
35921
Prosím niekoho, kto má skúsenosti s týmto druhom zmlúv o odsúhlasenie znenia Kúpnej zmluvy na byt v ktorej je zahrnuté vecné bremeno - dožitie. Dúfam, že sa mi podarilo pridať súbor...
great
22.04.09,20:33
Ešte nieje jasno v bode IV. - kúpna cena. Ide o to, že byt bude ešte za života matky prepísaný na jedného z dvoch synov a jeho manželku, v rámci "vysporiadania" dedičstva. Zatiaľ sa nevie rozhodnúť, či tam má dať len symbolickú sumu, alebo napr. trhovú hodnotu bytu. Vedel by v tomto niekto poradiť? Ďakujem.
great
27.04.09,05:30
Kúpna cena sa poriešila - dohodli sa na symbolickej sume. Prosím poraďákov o kontrolu vyššie pridanej KZ... ak by si niekto našiel čas a bol taký ochotný. Veľmi pekne ďakujem všetkým za doterajšiu pomoc.