Tina855
19.04.09,19:08
Ahojte!

Môže si s. r. o. uplatniť do nákladov spotrebu PHM + odpočítať dph, keď nie je auto zaradené v majetku firmy,ale zaplatí si daň z MV?
Andyke
19.04.09,17:29
Tina855
19.04.09,17:39
Skôr mi ide o to či musí mať zaplatené daň z MV aby si to mohol dať do nákladov.
Janurka
19.04.09,19:38
Skôr mi ide o to či musí mať zaplatené daň z MV aby si to mohol dať do nákladov.
Uplatnenie nákladov nie je podmienené zaplatením dane z MV. Ale pri nedodržaní zákona o dani z mot. voz. treba rátať s postihom.
slimak
19.04.09,20:14
Tina podla mna moze. Priklad: firma ma prenajate auto od inej firmy, vyuziva ho na podn. ucely tak preco nie. Najomca plati dan za mot. vozidlo. Je to OK? Podla mna ano.

Teraz citam, ze to je sukromne auto, zrejme podnikatela aj ked to asi nieje dolezite, tak to musime niekde nastudovat :-)

No podla prveho prispevku ano.
evae
24.07.09,08:04
nevie mi niekto poradit? auto kupila zahranicna organizacna zlozka. je pisane na nu aj jazdi v zahranici. ale bolo na slovensku asi dva tyzdne a su tu nejake dva doklady na PHM. mozem to dat do nakladov a dph? :confused:
NEILOS
25.01.10,12:03
zdravicko poradaci

mam taku dilemu:

nakupovane PHM v zahranici - konkretne ČR, Rakusko, Nemecko, - da sa uplatnit DPH?


Vrela vdaka