Tomantex
19.04.09,19:56
Dobrý deň. Chcel by som sa poradiť s niekým, kto tu má viac skúseností. Chcem si otvoriť malú predajňu autodielov. Predaj by prebiehal formou objednávok, teda na predajni by som mal len vystavené obaly výrobkov a katalógy a po objednávke by zákazníkovy došiel tovar do 24h, skladovať by som tam nechcel nič. Chcem sa opýtať čo všetko je potrebné k otvoreniu predajne. Prenajaté priestory už mám (určené priamo na predajňu), viem že mi treba eśte povolenie od hygieny a predpokladám že do ŽL by som si mal ísť dať zapísať adresu prevádzky. Ďalej by som mal asi mať nejaké fixné otváracie hodiny schválené obcou. Čo ma ale zaujíma najviac, je to, či je moźné predavať tovar tak, ako som ho predával doteraz (cez internet) - na FA, s použitím programu ALFA, alebo je nutné si zakúpiť ERP. Prosím poradte mi, ALFA mi celkom vyhovuje a chcel by som zostať pri nej aj naďalej, aj keď je trośku zdĺhavé pri malej položke vypĺňať celú FA. Nie som platca DPH. Ďakujem
Tomantex
28.04.09,17:14
Nanejde sa nik kto by mi poradil? Prenajate priestory mam, uz som si ich zahlasil ako prevadzku na ZU, od mesta mam schvalene otvaracie hodiny, na hygiene som si bol po papiere, uz len to tam zaniest a pockat kym mi to pridu omrknut. Takze vsetko v poriadku. Zaujima ma momentalne len jedna vec, musim mat na prevadzke ERP alebo nie? Fyzicky tam ziaden tovar nedrzim, predavam len tovar na objednavku, ktory dodam zakaznikovi do 24h a ten si ho u mna na prevadzke vyzdvihne. Tovar fakturujem v programe ALFA. Prosim poradte mi, lebo nikde som nenasiel adekvatnu odpoved. Na jednej strane mi hovorili ze musim mat ERP, na druhej ze nemam ziaden tovar na predajni a nepredavam ho "v hotovosti", nemusim mat ERP, staci vystavovat faktury a nasledne prijmove doklady. Ako to teda je? Dakujem
vlado761
29.04.09,06:38
ERP by si podla mna mal mat / co ak ti pride zakaznik, ktory chce 1 alebo 2 suciastky. nebudes predsa kazdemu tlacit fakturu a prijmovy doklad
nejaky tovar podla mna potrebujes aj na predajni
podla mna by si mal mat nejaky kontakty na autoservis, ktory by od teba bral autosuciastky ak by si mal pre nich zaujimave ceny
ak uz mas zivnost pre maloobchod velkoobchod nakup a predaj tovaru,a si nahlaseny v zdr. a soc. poistovni a tiez danovom urade tak uz od nich nepotrebujes nic, akurat povolenie z hygieny a nahlasenie otvaracich hodin na ob. urade
vela stastia "a odvahy"
Tomantex
29.04.09,11:32
Ano mam uz vsetko, davno, zivnost mam od minuleho roku, aj som predaval tovar, ale len cez internet. Vystavovat fakturu aj na "drobnost" mi nevadi, ved som to tak robil doteraz. Na predajni prave nechcem mat ziaden tovar, len vystavene prazdne krabice (na ukazku). Tak ci tak 95 percent tovaru ktory predavam je len na objednavku, fyzicky mi ho drzat netreba. Preto ma zaujima to, ci musim mat ERP aj ked fyzicky ziaden tovar nedrzim. Dakujem za odpovede.
vlado761
29.04.09,12:51
urcite nemusis
ja predavam amontujem plastove okna a tiez ide vsetko len cez papierovacky
zmluvy o dielo, objednavky faktury a knihy
akurat musim mat vsetko pokope kvoli kontrole a pod.
hanelie
17.06.09,05:39
aktualizujem tému -
pokiaľ máš klasický kamenný obchod, musíš mať ERP - spôsob predaja nie je podstatný -
oplatí sa ti byť platcom DPH / predpokladám, že nakupuješ len od platcov
hanelie
17.06.09,05:41
urcite nemusis
ja predavam amontujem plastove okna a tiez ide vsetko len cez papierovacky
ak by si mal obchod, kde by boli vystavené tieto okná - aj samostatné na predaj /bez montáže /- ERP musíš mať