luckapastvova
20.04.09,07:50
Ahojte!

Viem, že sa už veľmi veľa popísalo o tejto tématike, ale stále som si nie istá v nasledujúcom probléme:confused:.
V roku 2008 som bola dobrovoľne nemocensky poistená. Platila som si z minimálneho vymeriavacieho základu. Poistenie som prerušila na konci roka 2008. Teraz by som sa chcela prihlásiť od mája 2009 znova a platiť si z maximálneho vymeriavacieho základu. Chcem sa spýtať v prípade nástupu na materskú dovolenku, sa mi bude materská počítať z VZ predchádzajúceho roka alebo z VZ od mája 2009. Podľa mňa by to malo byť z VZ v roku 2009. Veď aj keď sa zmení zamestnávateľ, PN sa vypláca z VZ od nového zamestnávateľa a nie od starého.
Prosím poraďte mi. Chceli by sme už bábätko a potrebovali by sme čo najvyššiu materskú (tak ako všetci), preto som sa rozhodla platiť si z maxima, ale neviem či to nie je zbytočné, ak by sa bral do úvahy minulý rok. Neviem, či môžeme skúšať už aj tento rok alebo treba čakať dlhšie.
Ďakujem
alušik
20.04.09,06:46
Do úvahy sa bude brať nový vymeriavací základ - t.j. od posledného vzniku poistenia t.j. r.2009, nie z roka 2008. Obdobie r.2008 sa bude zohľadnovať len pre posúdenie dĺžky trvania nemocenského poistenia 270 dní v posledných 2 rokoch.
luckapastvova
20.04.09,08:04
Ďakujem:o!!!!!! Presne v toto som dúfala. Tak hor sa na bábätko:):---.