sara-ke
20.04.09,07:25
Dobry den,
prosim Vas o radu ako zauctovat platbu kartou z BU v zahranici. Konatel bol v Madarsku natankovat asi tak 10 krat v mesiaci, problem je aj v tom, ze niektore blocky mam a niektore stratil, takze na vypise z banky mam platbu kartou, ale nemam ziaden doklad ako to mam uctovat (mozem cez 355?) a ako uctujete tie platby, na ktore je doklad - Pokladnicny?

dakujem velmi
azla
20.04.09,05:43
Dobry den,
prosim Vas o radu ako zauctovat platbu kartou z BU v zahranici. Konatel bol v Madarsku natankovat asi tak 10 krat v mesiaci, problem je aj v tom, ze niektore blocky mam a niektore stratil, takze na vypise z banky mam platbu kartou, ale nemam ziaden doklad ako to mam uctovat (mozem cez 355?) a ako uctujete tie platby, na ktore je doklad - Pokladnicny?

dakujem velmi

Kartou platil konkrétny zamestananec (konateľ).
Pri odúčtovaní platby z účtu naúčtujem pohľadávku voči osobe, ktorá kupovala .................................................. ................. 335/221
a následne po predložení dokladov na zúčtovanie cez interný účtovný doklad odúčtujem pohľadávku podľa obsahu účtovného prípadu
.................................................. .................501, 513,518 /335.

Ak doklady na zúčtovanie nepredloži, ostane v účtovníctve pohľadávka voči zamestnancovi, ktorú je povinný túto pohľadávku vyrovnať. (vrátiť peniaze).
sara-ke
20.04.09,06:04
dakujem za rychlu odpoved.

este ak mozem ako to riesite s dph a blocky zo zahranicia resp. FA, ktore boli hradene z BU?
Ja som tie blocky nauctovala ako zDF - aby mi to vypocitalo DPH na obidve strany 501,343/379,343
a potom na BU som dala 379/221

myslite, ze to takto moze byt??
martinius
11.05.09,12:17
dakujem za rychlu odpoved.

este ak mozem ako to riesite s dph a blocky zo zahranicia resp. FA, ktore boli hradene z BU?
Ja som tie blocky nauctovala ako zDF - aby mi to vypocitalo DPH na obidve strany 501,343/379,343
a potom na BU som dala 379/221

myslite, ze to takto moze byt??

Prečo? Normálne DPH cudzieho štátu, kde nie si platcom, dáš do nákladov, napr.bloky za PHM, nebavíme sa o samozdanení.
andreaS
11.05.09,12:20
no ak je to nakup zo zahranicia a je aj s dph a nebudete ziadat o vratenie, tak by som uctovala cely nakup do nakladov /samozrejme podla toho o co konkretne ide/ a o ziadnej dph by som neuctovala...