Johnyb11
20.04.09,07:49
Ahojte poradaci.
Chcel by som sa Vas opytat, aky druh zivnosti je vyroba a predaj rozvadzacov.
1) Staci mi nato ukoncene vysokoskolske vzdelanie na elektrotechnickej fakulte, ci potrebujem aj nejaku prax?
2) Potrebujem aj nejakeho odborneho garanta, ci nim mozem byt aj ja.
3) A co sa tyka priestorov, kde budem rozvadzace vyrabat, je nutne to nahlasit na zivnostenskom, pripadne na OR, pretoze to chcem pridat ako dalsi predmet ponikania uz do vzniknutej s.r.o
4) Ake dokumenty potrebujem vybavit, ked chcem pridat novy predmet podnikania do uz vytvorenej s.r.o.-cky.
Vopred za rady dakujem.
Johnyb11
22.04.09,09:04
Ahojte, fakt mi nikto nevie v tomto smere pomoct?
akina
22.04.09,09:20
Na výrobu a predaj rozvádzačov nepotrebuješ žiadne doklady o odbornej spôsobilosti, je to voľná živnosť.
Keď budeš vybavovať živnostenský list, na živnostenskom úrade ohlásiš aj zriadenie prevádzkarne - adresu priestorov, kde to budeš robiť, prevádzkareň sa do OR nezapisuje.
Do OR dáš zapísať len nový predmet činnosti.
Johnyb11
22.04.09,17:26
Prepac ale moc sa mi nezda tvoja odpoved... Ma naozaj pravdu? Skuste sa este niekto vyjadrit prosim Vas...
akina
23.04.09,06:23
Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérii je živnosť voľná, máš to aj na internetovej stránke MV SR v zozname odporúčaných označení voľných živností.
hanelie
23.04.09,07:24
Johnyb11
23.04.09,16:46
akina,prepac zato ze som ti neveril a dakujem Vam za dokaz... ;)
Chcem sa este opytat, ze tym padom nepotrebujem ziadne ine doklady? A co revizny technik?Musi schvalit funkcnost a nezavadnost rozvadzaca? Respektive nepotrebujem ziadneho garanta?
Johnyb11
24.04.09,03:43
Viete, chcel som vediet ako je to s technickou inspekciou, ktora schvaluje funkcnost rozvadzacov... Oni potrebuju nejakeho garanta, nie? Neviete o tom nieco?
akina
24.04.09,04:11
akina,prepac zato ze som ti neveril a dakujem Vam za dokaz... ;)
Chcem sa este opytat, ze tym padom nepotrebujem ziadne ine doklady? A co revizny technik?Musi schvalit funkcnost a nezavadnost rozvadzaca? Respektive nepotrebujem ziadneho garanta?
Viem ti povedať, že pre vybavenie živnostenského listu nepotrebuješ žiadne doklady, okrem kolku 3 eur, nepotrebuješ ani ustanovovať zodpovedného zástupcu.Technická inšpekcia žiadala odborného garanta v súvislosti s prácami na vyhradených technických zariadeniach, ale to sa teba netýka. Ostatné podmienky zo strany TI v súvislosti s výrobou nepoznám, takže to radšej posúvam ďalej.
canbo
29.04.09,17:29
živnosť je voľná , ale platia normy na uvádzanie výrobkov , ich označovanie, skúšanie a uvádzanie na trh ..., a na to je potrebné oprávnenie .
Na jeho vydanie je potrebné osvedčenie § 24, vybavenie prístrojovou technikou ( skúška napatím, prechodové odpory,izol. stavy a veľa iných, skúšky IP atd.),
Vybavenie dielne :Technické, hygienické , personálne, vlastníctvo STN noriem,
živnosť je voľná život je o inom.
Johnyb11
30.04.09,03:56
Fiha tak toho je asi dost. Kedze nemam § 24 potrebujem nato nejakeho garanta, vsak? A ten musi pracovat na dohodu? Ci ako to je? A vedel by si mi povedat ako prebieha vydavanie toho opravnenia? Pretoze priestor a v nom potrebne vybavenie mam. A tiez aj zamestnanca ktory by to robil mam. Len neviem ako je to s tym VLASTNICTVOM STN noriem. TO si musim kupit normu? ci ako to je? Skus poradit aj v tomto prosim ta.
uzivatel2
30.04.09,07:27
živnosť je voľná , ale platia normy na uvádzanie výrobkov , ich označovanie, skúšanie a uvádzanie na trh ..., a na to je potrebné oprávnenie .
Na jeho vydanie je potrebné osvedčenie § 24, vybavenie prístrojovou technikou ( skúška napatím, prechodové odpory,izol. stavy a veľa iných, skúšky IP atd.),
Vybavenie dielne :Technické, hygienické , personálne, vlastníctvo STN noriem,
živnosť je voľná život je o inom.

Súhlasím s Canbom, na začiatok odporúčam pozrieť vyhlášku 718/2002 Z.z.
§ 23, zákon 124/2006 v znení 309/2007 Z.z. §14,15,16

Oprávnenie vydáva Technická inšpekcia, podajú Vám informácie čo všetko k získaniu oprávnenia potrebujete.
Kata