porfin
19.05.04,09:13
Mám otázku, kde v ktorom § si mám pozrieť aké presne náležitosti majú byť uvedené na došlej fa. z tretej krajiny/Taiwanu/.
Musí nám dodávateľ na jeho fa.uvádzať všetky údaje o nás - okrem komplernej adersy a nášho IČO aj naše IČ DPH alebo DIČ?
potrebujem to zistiť čo najskôr.
Vďaka a pekný deň.
zuzi
21.05.04,06:31
Náležitosti faktúr z tretieho sveta nie sú nikde popísané, v zákone o DPH sú popísané v §71 a 72 tuzemské a EÚ. Ja by som vyžadovala adresu a prípadne IČO. DIČ je pre dodávateľa nepodstatný údaj. A DPH vám aj tak musí vyrubiť colnica.
ANNA
21.05.04,12:27
A ešte v zákone je spomenuté, že na žiadosť DU musí daňovník zabezpečiť preklad do SK
selena
06.08.04,08:30
V § 72 z o DPH je uvedené, že ak vystavujem fa do iného ČŠ, tak tam musí byť odkaz na § 43, podľa kt. si uplatňujem oslobodenie od dane.
Pri vystavovaní fa do 3. krajín však nikde nie je uvedené, že tam musí byť odkaz na § 47. Či som to niekde prehliadla?
Luckasari
06.08.04,08:44
selena, ani ja som to nenasla, takze asi nemusi byt, ono to je asi zrejme, ze ide o vyvoz, ked na fa bude uvedena 3.krajina
ked fakturujeme do EU, tak su tam moznosti, viacero § podla ktorych oslobodzujeme (§43, §45), alebo presuvame miesto vzniku danovej povinnosti (§15, §16), takze asi toto je dovod, preco pri tychto fa musime ten § na fa uvadzat - moj nazor
vladan
06.08.04,10:22
porfin, tvoja otázka znela: aké náležitosti má mať došlá faktúra z tretej krajiny (Taiwan)?
Myslím, že neviem, lebo Taiwanský zákon o DPH, resp. iný zákon, ktorý hovorí o vystavovaní faktúr nepoznám.
Teba by mali zaujímať iba tvoje vyšlé faktúry, nie?
Pekný deň