Pohar
20.04.09,09:24
Zdravím všetkých
možno mi niekto poradí
bývame na vedľajšej ulici - v centre mesta.
nie to pešia zóna......sú tu rodinné domy, bývajú tu väčšinou starší ľudia aj mladé rodiny.
v čom je problém - na ulici je penzión, ktorý moc neprosperuje, avšak ak prídu hostia, je to tu na nevydržanie....parkujú kde chcú na ulici, pričom by mali pred penzionom.........a to nehovorim že prevádzkarka, ked "ma dobru" naladu tak sa ozýva až do 2 hodiny rána......smiech a podobne......
už sme parktát volali aj policiu, stíšila sa , ale tak o dva tri dni znova.....
ona tam sedí dole pri vchode a smeje sa s kamaratkou.....nemá čo robit, a potom doobeda spi....lenže druhý vstávajú o 6 00 ráno do práce....
čo robiť s ňou????
a ešte jedna vec: na ulici je značka zákaz zastavenia mimo dopravnej oblsluhy - teda môžme tu parkovať my čo tu bývame, a ešte tí čo tu majú podnikanie.....ako teda hostia????? môžu tu parkovať kde chcú?????
poradte nejaký zákon, odkaz, radu, skúsenosť - hocičo......
vďaka zacelú ulicu
sme zúfalí......:(
Chobot
20.04.09,07:52
Zdravím všetkých
možno mi niekto poradí
bývame na vedľajšej ulici - v centre mesta.
nie to pešia zóna......sú tu rodinné domy, bývajú tu väčšinou starší ľudia aj mladé rodiny.
v čom je problém - na ulici je penzión, ktorý moc neprosperuje, avšak ak prídu hostia, je to tu na nevydržanie....parkujú kde chcú na ulici, pričom by mali pred penzionom.........a to nehovorim že prevádzkarka, ked "ma dobru" naladu tak sa ozýva až do 2 hodiny rána......smiech a podobne......
už sme parktát volali aj policiu, stíšila sa , ale tak o dva tri dni znova.....
ona tam sedí dole pri vchode a smeje sa s kamaratkou.....nemá čo robit, a potom doobeda spi....lenže druhý vstávajú o 6 00 ráno do práce....
čo robiť s ňou????
a ešte jedna vec: na ulici je značka zákaz zastavenia mimo dopravnej oblsluhy - teda môžme tu parkovať my čo tu bývame, a ešte tí čo tu majú podnikanie.....ako teda hostia????? môžu tu parkovať kde chcú?????
poradte nejaký zákon, odkaz, radu, skúsenosť - hocičo......
vďaka zacelú ulicu
sme zúfalí......:(

Ohľadne hluku - treba si pozrieť všeobecné záväzné nariadenia vášho mesta o nočnom kľude. AK ho porušujú, volať mestských policajtov (alebo štátnych, ak nemáte mestských). Ale veľa nezmôžu, nanajvýš dajú pokutu, alebo to vyriešia dohovorom

Ohľadne parkovania - nepoznáme situáciu na vašej ulici a dopravné značenia, preto sa k tomu nedá jednoznačne vyjadriť, kde kto môže parkovať. Tiež treba zavolať mestských, ak tam niekto parkuje a popýtať sa, ako je to s parkovaním na ulici. Hostia môžu parkovať tam, kde nie je zákaz.
arizona
20.04.09,12:01