AnitaMartinska
20.04.09,10:20
Dobry den,
Viete nieco o plateni za vykonanie cytologie nad 52 rokov?
V roku 2007 som neplatila nic, potom v roku 2008 mi povedala doktorka, ze je zmena zakona, ze je narok bezplatny raz za 3 roky. Tak som si zaplatila 200,- Sk. Teraz mam ist znova po roku. Asi budem znova platit, lebo bezplana cytologia mi vychadza az v roku 2010.
Je to zmluvna doktorka, ine kolegine u inej gynekologicky vraj zatial neplatili nic.
Kde je pravda? Platit, ci zmenit gynekologicku?
Dakujem, pekny den.
Olice
20.04.09,08:30
Dobry den,
Viete nieco o plateni za vykonanie cytologie nad 52 rokov?
V roku 2007 som neplatila nic, potom v roku 2008 mi povedala doktorka, ze je zmena zakona, ze je narok bezplatny raz za 3 roky. Tak som si zaplatila 200,- Sk. Teraz mam ist znova po roku. Asi budem znova platit, lebo bezplana cytologia mi vychadza az v roku 2010.
Je to zmluvna doktorka, ine kolegine u inej gynekologicky vraj zatial neplatili nic.
Kde je pravda? Platit, ci zmenit gynekologicku?
Dakujem, pekny den.
http://lesk.cas.sk/cl/10193/246124/Kalendar-prehliadok-co-by-ste-mali-absolvovat-a-kedy
http://lesk.cas.sk/cl/10193/244524/Prekvapenie-u-gynekologa
http://www.zzz.sk/?diskusia=8609
osky
20.04.09,08:49
ja som u lekara na Slovensku platila vzdy za cyto... 100 korun./a nebola som este vedena ako cudzinka/
BXLmiami
20.04.09,12:11
Závisí to vždy od zmluvy medzi Vašou poistovnou a Vašou gynekologičkou.Zmluvy sa menia 1x ročne a nemaju ich lekári rovnaké.Takže kľudne sa može stať,že u niektorých lekárov platíte a u iných to isté nie.
betka631
20.04.09,12:50
Chodím na pravidelné gynekologické prehliadky raz ročne. V rámci tejto prehliadky mi urobia cytológiu, za ktorú som doteraz vždy platila okolo 100 Sk. Tohto roku už v €... i keď podľa novej legislatívy asi až o 3 roky (resp.2). Nejde mi o tých 100 Sk keďže mi na mojom zdraví záleží, len ma troška vytáča keď sa stretávam s reklamou ako chodiť pravidelne na preventívne prehliadky a v rámci toho si dať urobiť vyšetrenie na rakovinu krčka maternice, ktoré by malo byť bezplatné...ale v konečnom dôsledku nie je.

Ku gynekológovi by mali chodiť ženy od 18 rokov alebo od prvého tehotenstva raz ročne. Táto základná preventívna prehliadka je zameraná na včasnú diagnostiku onkologického ochorenia a obsahuje

* základné gynekologické vyšetrenie vrátane palpačného vyšetrenia prsníkov
* ultrasonografické vyšetrenie malej panvy intravaginálne alebo transrektálne
* ultrasonografické vyšetrenie oboch prsníkov vrátane regionálnych lymfatických uzlín raz za 2 roky
* vyšetrenie mikrobiálneho obrazu pošvového
* vaginoskopiu, kolposkopiu
* cytológiu krčka maternice

Súčasťou prehliadky je aj poradenstvo a zápis do dokumentácie.

Poistenky od 30 rokov veku majú nárok na rozšírenú preventívnu gynekologickú prehliadku

* vyšetrenie základných patologických súčastí moču
* vyšetrenie močového sedimentu
* odber krvi na určené laboratórne vyšetrenia
* odber biologického materiálu na mikroskopické vyšetrenie
* natívnu mamografiu oboch prsníkov raz za 2 roky od 40. roku veku, v prípade pozitívnej rodinnej diagnózy raz za rok v prípade patologického nálezu podľa potreby

zdroj: http://www.dovera.sk/sk/zdravie/prevencia/gynekolog/
BXLmiami
20.04.09,13:01
Opísala si to a platí to,pokiaľ si poistenec Dôvery.Iné poistovne maju zase svoje inštrukcie.Dnes také,zajtra onaké a nabuduce zase inakšie.Pravidlá sa menia a to čo poviem pacientovi ako fakt dnes,už 1.7.09 nemusí byť pravda.:)
syrik
20.04.09,16:17
Chodím na pravidelné gynekologické prehliadky raz ročne. V rámci tejto prehliadky mi urobia cytológiu, za ktorú som doteraz vždy platila okolo 100 Sk. Tohto roku už v €... i keď podľa novej legislatívy asi až o 3 roky (resp.2). Nejde mi o tých 100 Sk keďže mi na mojom zdraví záleží, len ma troška vytáča keď sa stretávam s reklamou ako chodiť pravidelne na preventívne prehliadky a v rámci toho si dať urobiť vyšetrenie na rakovinu krčka maternice, ktoré by malo byť bezplatné...ale v konečnom dôsledku nie je.

Ku gynekológovi by mali chodiť ženy od 18 rokov alebo od prvého tehotenstva raz ročne. Táto základná preventívna prehliadka je zameraná na včasnú diagnostiku onkologického ochorenia a obsahuje

* základné gynekologické vyšetrenie vrátane palpačného vyšetrenia prsníkov
* ultrasonografické vyšetrenie malej panvy intravaginálne alebo transrektálne
* ultrasonografické vyšetrenie oboch prsníkov vrátane regionálnych lymfatických uzlín raz za 2 roky
* vyšetrenie mikrobiálneho obrazu pošvového
* vaginoskopiu, kolposkopiu
* cytológiu krčka maternice

Súčasťou prehliadky je aj poradenstvo a zápis do dokumentácie.

Poistenky od 30 rokov veku majú nárok na rozšírenú preventívnu gynekologickú prehliadku

* vyšetrenie základných patologických súčastí moču
* vyšetrenie močového sedimentu
* odber krvi na určené laboratórne vyšetrenia
* odber biologického materiálu na mikroskopické vyšetrenie
* natívnu mamografiu oboch prsníkov raz za 2 roky od 40. roku veku, v prípade pozitívnej rodinnej diagnózy raz za rok v prípade patologického nálezu podľa potreby

zdroj: http://www.dovera.sk/sk/zdravie/prevencia/gynekolog/

No minimálne polovica toho, čo si opísala je pre mňa novinka...u mňa sa robí len palpačné vyšetrenie pošvy a klasické vyšetrenie, vnútorné sono a cytológia...to je tak celé...a krvný tlak...:---
betka631
20.04.09,16:42
No minimálne polovica toho, čo si opísala je pre mňa novinka...u mňa sa robí len palpačné vyšetrenie pošvy a klasické vyšetrenie, vnútorné sono a cytológia...to je tak celé...a krvný tlak...:---

Ja som to skopírovala zo stránky zdrav.poisťovne, ktorú mám.
Veď u mňa je to presne tak isto... až na krvný tlak... ten mi ešte v živote na gynekológii nezmerali.
Ale asi 3 roky dozadu sme mali gynekológa,ktorý k nám dochádzal z Košíc a keď mi povedal, že mi vezme krv, pretože mam pri preventívke nato nárok, tak som pozerala asi :eek:. Teraz som objednaná na preventívnu prehliadku 30.4. a budem si žiadať aj vyšetrenie krvi...uvidíme.
syrik
20.04.09,16:55
Ja som to skopírovala zo stránky zdrav.poisťovne, ktorú mám.
Veď u mňa je to presne tak isto... až na krvný tlak... ten mi ešte v živote na gynekológii nezmerali.
Ale asi 3 roky dozadu sme mali gynekológa,ktorý k nám dochádzal z Košíc a keď mi povedal, že mi vezme krv, pretože mam pri preventívke nato nárok, tak som pozerala asi :eek:. Teraz som objednaná na preventívnu prehliadku 30.4. a budem si žiadať aj vyšetrenie krvi...uvidíme.

No a to je tak všade..na jednej strane máme na preventívku nárok, no na druhej strane, keď sa dožadujeme preventívky, niektorí lekári ozaj kukajú jak :eek: