Martin-12
20.04.09,11:39
Dobry den

Som studentom VS a popri tom brigadujem, prijem sa da povedat, ze okolo 200 - 350 Eur mesacne kedy ako sa treba ucit a chcel by som si otvorit zivnost, lebo si viem doniest zo zahranicia urcity tovar, ktory je tu o dost drahsi, ale chcel by som to robit na zivnost,cize legalne, nakup od velkoobchodnika a jeho predaj konecnemu spotrebitelovi a nie ako moj kamarat co si objednava svetla a tu montuje a predava len tak.Dakujem
ivka70
20.04.09,09:42
A aka je otazka?
Hepi
20.04.09,10:05
Otázka asi žiadna, chce len vedieť náš názor. Ja teda myslím, že naozaj bude najlepšie, keď bude robiť svoj biznis na živnosť a nie len tak, ako jeho kamarát.
danushka
20.04.09,10:13
No Martin, z nás by Ti tu veru černotu nik neschválil...

Akurát hneď na začiatku od nás dostaneš pochvalu, že vyštuduješ VŠ na SK za peniaze slovenských daňových poplatníkov a na daniach to štátu aj postupne vrátiš, nie v zahraničí.

Nech sa Ti teda darí !
Martin-12
20.04.09,12:40
otazka nie je ziadna, len Vas nazor ma zaujima..no studujem na Ekonomickej univerzite v druhom rocniku..takze zatial len pozitivne reakcie..dakujem..a cudujem sa tomu kamosovi, uz objednal vyse 50 svetiel na auta, a urcite to nemoze byt len pre vlastnu potrebu..ma odvahu..
Nokerla
20.04.09,12:57
Re: Vas nazor na....dakujem
No Martin, z nás by Ti tu veru černotu nik neschválil... Danushka

Pokial by z toho bol biznis na cierno tak preco nie. Na dane sa vy..r. Štát ta aj tak v najtazsej chvili nepodrzi a ani nijako nepodpori. Ja robim aj poctivo aj černotu. Načo zbytočne zaťažovať štát mojimi papierovačkami. Najprv pozeraj na seba a potom na iných. Nikoho nezaujima z coho uzivis rodinu a ani mna nezaujima z coho bude stat rozhadzovat na predrazene tendre.
poisonkatka
20.04.09,13:10
ja som si zalozila zivnost, mam e-shop. tiez som nechcela predavat na cierno ako xy mamiciek na mmb, ktore predavaju novy tovar dovezeny zo zahranicia iba tak.ale budiz...asi som len prilis poctiva
danushka
20.04.09,14:03
Re: Vas nazor na....dakujem
No Martin, z nás by Ti tu veru černotu nik neschválil... Danushka

Pokial by z toho bol biznis na cierno tak preco nie. Na dane sa vy..r. Štát ta aj tak v najtazsej chvili nepodrzi a ani nijako nepodpori. Ja robim aj poctivo aj černotu. Načo zbytočne zaťažovať štát mojimi papierovačkami. Najprv pozeraj na seba a potom na iných. Nikoho nezaujima z coho uzivis rodinu a ani mna nezaujima z coho bude stat rozhadzovat na predrazene tendre.
Tak takéto reči si nechaj Nokerla k dobrému mäsku a omáčke v zadymenej štvrtej cenovej skupine!
Pomýlil si si stránku, my totiž na tomto fóre nenavádzame na podvody.
Podľa všetkého Ti daňová optimalizácia asi nič nehovorí. S dobrou znalosťou legislatívy a daňových zákonov a primeranou optimalizáciou a hlavne dobrým účtovníkom - ekonómom, jasným cieľom a hlavne kladným hospodárskym výsledkom snáď aj hypotéku vybavíš, aj na dôchodok si zarobíš, aj nárok na daňový bonus budeš mať, aj nezdaniteľný základ na manželku počas materskej si môžeš nárokovať.
Apropó - všetci ponikatelia - konatelia, ktorých poznám našťastie takto nerozmýšľajú.
Nokerla
21.04.09,07:05
Tak takéto reči si nechaj Nokerla k dobrému mäsku a omáčke v zadymenej štvrtej cenovej skupine!
Pomýlil si si stránku, my totiž na tomto fóre nenavádzame na podvody.
Podľa všetkého Ti daňová optimalizácia asi nič nehovorí. S dobrou znalosťou legislatívy a daňových zákonov a primeranou optimalizáciou a hlavne dobrým účtovníkom - ekonómom, jasným cieľom a hlavne kladným hospodárskym výsledkom snáď aj hypotéku vybavíš, aj na dôchodok si zarobíš, aj nárok na daňový bonus budeš mať, aj nezdaniteľný základ na manželku počas materskej si môžeš nárokovať.
Apropó - všetci ponikatelia - konatelia, ktorých poznám našťastie takto nerozmýšľajú.
ked si spocitas kolko das statu a kolko ti da stat tak je jasne ze omnoho viac das ty nez stat tebe........a ze takeho podnikatela nepoznas?.......bud si taka naivna alebo klames........Nevidim jeden dost dobry dovod, aby som poctivo vsetko zdanoval. To co mam dat statu si necham vo vrecku. Nepodnikam preto aby som sa spoliehal na dochodok, hypoteku vybavis aj bez odvadzania dani. A nezdanitelny zaklad pre manzelku? Si robis srandu, tych par euro uz som videl. Ano aj ja som platil poctivo dane a co som mal z toho? nic, prvy kto prisiel z upomienkou za nezaplatenie bol stat. Ako mi stat pomohol zacat podnikat? Nijako, absolutne nijaka pomoc a to ze som rozbehol biznis je mojou zasluhou a nie statu.
orlica
21.04.09,07:26
Nokerla, si robis asi srandu,že čo s toho bude mat,ked bude platit dane, A ty si sa ako naucil pisat,čítať, počitať? V súkromnej škole alebo z daní občanov SR čo boli vyčlené na školstvo? Kto sa Ti stará o infraštruktúru? Ty si si sám zaplatil všetky komunikácie,či dialnicu či cestu tretej triedy je jedno! A pls,nikdy si nepocítil, že máš akú takú mieru ochrany od policajtov a v štáte,kde žiješ, je aká taká hierarchia administratívneo-právneho zabezpečenia, aj ked so strašnými nedostatkami, ale je a nie je tu anarchia ?
A ehm, vieš čo je to sebectvo , mne to pripada, že celý svet je tu IBA pre Teba a Ty si tu iba pre SEBA. Mnoo, tak možno sa Ti darí, ale aj vďaka takým ako si Ty , tak je potom spoločná pokladňa prázdna a krásny deň na Tvojom vyleštenom štvorkolesovom miáčikovi ( očisteného od daní), ehm, ale pozor na tie jamy v ceste,na ktoré možno nadavaš, že nie sú opravené, je aj " vďaka" Tebe a podobným vychytrálkom spoločnosti :-( teda aj Tvojou zásluhou rovnako ako len Tvojou zásluhou si rozbehol biznis :-)))))) Štát , to som ja ( Ľudvík XIV - Král Slnka )
Nokerla
21.04.09,07:46
Pozrite sa.ked mate dobry pocit z toho ze platite dane.......prosim. Nevravim ze dane neplatim, len nie uplne vsetky. Cesty boli rozbite aj ked som poctivo platil. Vy asi neviete co to je pomoc statu.....Chodte do zahranicia a pytajte sa ako im pomohol stat pri zacati podnikania. Tu je to cele pomylene. Stat vidi podnikatela ako dojnu kravu. Podpora podnikania tu a na zapade je diametralne odlisna. Aj keby som nechcel tak urcite dane platit musim, ale tie ktore nemusim, neplatim. Vacsina Slovakov aj tak stat odrbava, uz len na tom ze chodi nakupovat do zahranicia a dane odvadza tam, ale vy urcite nikam inam nechodite nakupovat :-)))))
danushka
21.04.09,08:28
Nokerla, ja som ani z hrušky ani zo slivky nespadla a nežila som len na Slovensku a videla som aj kus sveta, takže až taká naivnučká nie som, ako si myslíš.
V prvom rade som reagovala na Tvoj príspevok, pretože je v rozpore s etiketou.
Mne osobne je jedno, či tu niekto kradne alebo robí poctivo. Je to vec jeho svedomia, šikovnosti atď.

My sme tu dosť šikovní a pohybujeme sa v hraniciach zákona a vieme našim podnikateľom poradiť ako optimalizovať, aby nedali nič navyše, dokonca máme z toho radosť, keď im tie ich peniaze ušetríme.

Len malý príklad pre porovnanie :
Obyčajný smrteľník v USA, ktorý potrebuje operáciu apendixu si so svojou klasickou zdravotnou poistkou nevystačí, zámerne nehovorím o nejakom vážnejšom onkologickom ochorení.

Na Slovensku aj nezamestnaný, evidovaný na ÚP tieto obavy mať nemusí.

Je veľmi veľa vecí v tomto štáte, ktoré by som chcela a nechcela, ale nadávať naň nebudem, keď tu nechcem žiť, pokojne môžem odísť do krajiny zázrakov.
Nokerla
21.04.09,09:30
To ze je prispevok v rozpore s etiketou , tak to mi je jedno. Kazdy nech ma nazor aky len chce. O zdravotnictve sa radsej nebavme, to je kapitola sama o sebe, aj ked nevravim ze na zapade je to rovnake. Mam dve vrodene nevyliecitelne choroby, tak viem, ze nie vsetko je take ruzove ako pises aj ked v niektorych veciach sme na tom lepsie. Preferujte dane a vsetky mozne poplatky a odvody, ja proti tomu nic nemam. Mne sa ich vsetky platit nechce, lebo vidim ze v statnej kase nimi mrhaju jedna radost. Prvy ta potopi stat a za tym si stojim. Robim v doprave, viem o com hovorim.
danushka
21.04.09,10:13
Nokerla, ale náš štát nemôže za to, čo sa deje v doprave.

Ak by si mi chcel oponovať, tak zbytočne - som priamo v ohnisku tejto problematiky.

Problémom dopravy je fakt, že je viac dopravcov ako tovaru. A práve dopravcovia išli svojho času nižšie a nižšie s cenami, až je to tak ako to je.
O cenovej politike v čase recesie je zbytočné hovoriť momentálne.
Nokerla
21.04.09,10:36
ano suhlasim s Tebou ze stat za to nemoze aka nastala situacia.
Ale moze za to ze kto chce podnikat v doprave musi preskakat mnozstvo byrokratickych krokov aby sa dostal k prvym kladnym vysledkom.
Danovy urad Ti tiez nic neulahci ak chces byt platcom DPH. Pricom doteraz som nepochopil preco tomu tak je.